Založ si blog

Premlčacie lehoty a treťotriedna herečka. Veľa kriku pre nič?

 

 

No to bola dráma. Vo štvrtok večer 8. februára. Dve hodiny. No hrôza.

Ja som to však videl a vidím ináč.

 

Ad opozícia:

 

Načo sú komusi nekonečné premlčacie lehoty, keď skutok nechce oznámiť?? A o tomto celom bolo toto divadelné predstavenie aj s treťotriednou herečkou Holečkovou. Lebo desať rokov je aj jej málo.

 

Pýtam sa však celkom vážne. Nejde opozičníkom a najmä opozičníčkam, pasujúcim sa do roly „poškodených“ o niečo iné? Napríklad o možnosť vydierať?? Áno vydierať!

 

Lebo po oznámení skutku, možnosť roky niekoho vydierať zaniká!

 

A doba nás znovu a znovu „poúča“, že mnoho skutkov sa „stalo“ pred tridsiatimi či ešte viac rokmi, ale poškodená nemala odvahu! Bála sa o svoju povesť, bála sa zločinca. Iba pod nátlakom otázok a okolností prizná, že pred „znásilnením“ bola bez angažmá a neúspešne sa uchádzala o postavu v umeleckom kuse, v ktorom bol ten zločinec režisér či producent. Či v inom prípade, že potrebovala zlepšiť svoj žalostný kariérny a finančný status a zrovna ten zločinec bol jedným z jej predstavených či akcionárov, ktorý jej v tom mohol pomôcť. A tak podobne.

 

A oznámila to až teraz, keď je opäť bez angažmá, opäť bez kariérnej príležitosti. A ten zločinec je stále úspešný režisér, producent či vplyvný podnikateľ aleboi finančník. A ona až teraz nabrala odvahu a ani nie tak kvôli sebe, ale kvôli potrebe ochrániť ďalšie a ďalšie zraniteľné obete pred jeho útokmi a pred útokmi jemu podobných.

 

Ale aby realita mohla vyzerať aj takto, sú nekonečné premlčacie lehoty potrebné.

 

Ad koalícia:

 

To sa nenašiel nik, kto by navrhol, že premlčacia lehota začne plynúť po dovŕšení 18 rokov veku obete??

 

A ďalší odstavec:

 

Ak k oznámeniu predmetného trestného činu dôjde do (napr.) 180 dní odo dňa keď sa skutok stal, alebo po dovŕšení určeného veku, nebude tento skutok nikdy premlčaný? Premlčacie lehoty sa naň vzťahovať nebudú.

 

To takúto jednoduchú úpravu nikomu nenapadlo navrhnúť??

 

Lebo po oznámení skutku, by ani prvá ani druhá poškodená už nemohli so zločincom tráviť dovolenky či dejchanky. Ani sa s ním predvádzať ako úspešná víťazka náročného castingu či výberového konania – konkurzu na náročnú prácu v danom odbore.

 

A o tom bolo celé toto divadelné predstavenie aj s následnými tlačovkami. Úbohé!

 

PS:

 

Pokiaľ by ktorákoľvek zo strán „sporu“ mala skutočný záujem obetiam týchto násilných činov pomôcť, vložili by do prerokovávaného zákona tresty, ktoré by usvedčených zločincov skutočne ťažko potrestali a znemožnili čosi podobné zopakovať. Ba v určitých prípadoch by násilníka fyzicky aj psychicky zlomili až zničili. Ale nič takého sa nestalo.

 

Zákon ostal v rovine skrátenia príležitostí na vydieranie a skutočným obetiam žiadnu pomoc neponúkol. Ani jedna zo strán „sporu“ sa týmto smerom nepobrala. Je mi to ľúto.

 

A kvôli lehotám na vydieranie,  toľko kriku. Teda povedané W. Shakespearom, fakt veľa kriku pre nič!

Reforma školstva – Školstvo otvorené a praktizujúce

16.02.2024

Školstvo sa v dnešnej dobe dostalo do nezávideniahodnej situácie. Napredovanie svetového hospodárstva sa šinie obrovskou rýchlosťou do neznáma, pričom hlavná je čo najvyššia rýchlosť. A žiadna prestávka či dovolenka. A v takejto situácií sa od školstva očakáva, že pripraví absolventov na všetko to neznáme, do čoho sa hospodársky svet rúti. [...]

Neopíjajte sa rohlíkom

13.02.2024

Reč je o Číne. Európa, vďaka manažmentu Bruselskej EÚ, stráca konkurencieschopnosť, stráca Európanov, ktorých chce nahradiť imigrantami, stráca mocenské pozície a stráca autoritu, honor aj kredit. Stáva sa poskokom a vykonávateľom číchsi príkazov a tají čích. Nakupuje nezmyselné počty vakcín neurčitých zdravotných/ochranných vlastností akoby [...]

Vtáčia chrípka. A prečo?

06.02.2024

Už viackrát sa to opakovalo a je to aktuálne aj dnes, že bola zistená vtáčia chrípka v konkrétnom chove a tento bude zlikvidovaný. Zakaždým ide o desaťtisícové počty kusov hydiny. V tejto súvislosti ma zamestnáva otázka: Čo s voľne žijúcimi infikovanými poľovnými vtákmi? Kto ich a ako lieči? Alebo to nie je nutné? Veď medzi voľne žijúce [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Zdravý rozum, Svetlo či Jednotní Slovania. Na Slovensku chce vzniknúť osem nových politických strán

25.02.2024 22:34

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 100 je v likvidácii.

Republika / Milan Uhrík /

Hnutie Republika si na sneme opätovne zvolilo za predsedu Milana Uhríka

25.02.2024 22:08

Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb.

Izrael, Gaza

Netanjahu: Izrael bude po zásahu v Rafahu niekoľko týždňov od úplného víťazstva

25.02.2024 21:27

Izraelský premiér uviedol, že žiadna dohoda ofenzíve v meste Rafah nezabráni.

Srbsko, Kosovo, Aleksandar Vučič

Chorvátsky šéf diplomacie označil srbského prezidenta Vučiča za bábku Ruska. Belehrad protestuje

25.02.2024 21:09

Ide o najnovší spor medzi susednými krajinami, medzi ktorými panuje napätie po väčšinu času od krvavého rozpadu Juhoslávie v 90. rokoch.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 220
Celková čítanosť: 627361x
Priemerná čítanosť článkov: 2852x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy