Založ si blog

Neopíjajte sa rohlíkom

Reč je o Číne.

 

Európa, vďaka manažmentu Bruselskej EÚ, stráca konkurencieschopnosť, stráca Európanov, ktorých chce nahradiť imigrantami, stráca mocenské pozície a stráca autoritu, honor aj kredit. Stáva sa poskokom a vykonávateľom číchsi príkazov a tají čích.

 

Nakupuje nezmyselné počty vakcín neurčitých zdravotných/ochranných vlastností akoby chcela zaplatiť za úspešnú štátnu sabotáž na Nemecko – Ruskom plynovode a odmieta sprístupniť vyšetrovanie tohto terorizmu. Stala sa tak aj sponzorom a ochrancom svetového terorizmu. Dôsledky si môže každý domyslieť. A nechcem rozvíjať odpoveď na otázku, od kedy tak Bruselská EÚ činí!?

 

Bruselská odnož EÚ v podobe NATO, dohodne a podpíše Minsk dohodu, o ktorej po rokoch vyhlási, že bola iba na zabezpečenie lepšej prípravy na vojnu. Keď k tejto vojne dôjde, tak sa všemožne čuduje. A v zmysle potvrdení, že Minsk bol len na zabezpečenie prípravy na vojnu, pokračuje v tejto vojne dodávkami zbraní a tvrdí, že je to vojna EÚ, lebo v nej bojujú za EÚ.

 

Ale späť k Číne.

 

Takže všetky produkty, ktoré sa sem z Číny dostanú sú dotované, sú dumpingové preto sú lacnejšie ako produkty EÚ a EÚ s tým má vážny problém. V hre (a nielen v EÚ) sú clá a sankcie v podobe zákazu dovozov, nákupov. Je už pomaly úplne jedno či hovoríme o bravčovom alebo hydinovom mäse, či o handrách, o telefónoch či súčiastkach do najmodernejšej elektroniky, či hovoríme o oceli či o elektro autách, ktoré „tlačí na svet“ práve EÚ. Všetko je vraj v Číne dotované, ceny sú dumpingové, preto ten výsledok.

 

Ha ha ha. Neopíjajte sa rohlíkom.

 

Lebo to nie je opíjanie sa spokojnosťou, to je zakrývanie vlastnej neschopnosti. Nik nedokáže preukázať a nik nepreukázal, na čom tá Čína toľko zarába, čo čínske je také drahé, aby zo ziskov toho mohol byť všetok ten export dotovaný. Lebo všetko čo prichádza z Číny je lacnejšie. Opakovane som zachytil v tlači objednávku spoločnosti AIRBUS na výrobu lietadla v Číne. Takže aj kvalitu považujeme za výbornú. Môžeme teda pokojne tvrdiť že všetko z Číny je lacnejšie. A je kvalitné.

 

Každý si už snáď po dobu desiatich rokov mohol všimnúť na obaloch čínskych výrobkov veľkým písmom hlásané MADE IN CHINA. Už dávno tam nie je maličké ce, ktoré vraj malo znamenať Čína export a bolo Európou označované za zneužívanie európskej značky „kvalitatívneho štandardu“. Čína to dávno nepotrebuje.

 

A mohol by niekto podsúvať, že Čína si tlačou peňazí, deficitom na štátnom rozpočte dokáže zaobstarať dostatok financií na dotovanie toho všetkého. Ale to by mohol podsúvať len neekonóm, len laik. Lebo ekonómovia vedia, že takýto počin by sa šialene prejavil na poklese kurzu čínskeho juanu a na raste inflácie. Ale nič také sa nedeje.

 

Takže neopíjajte sa rohlíkom!! Žiadne dumpingové ceny, žiadne dotácie v prospech zahraničných spotrebiteľov! Ale vysoká produktivita práce! Nie ručnej!

 

Ale to sa spupnému Západu ťažko priznáva! Že Čína ho poráža technologicky! Výrobky, ktoré prichádzajú do EÚ častokrát „nevideli“ ľudskú ruku. Technologicky Čína v mnohých odvetviach ďaleko ušla spupnému Západu, ktorý sa chce živiť vykonávaním finančných operácií. Lebo nadobúdanie náročných vedomostí a kvalifikovaná náročná práca mu „nevonia“. Pritom túto poľutovaniahodnú politiku Západ praktizuje vo svojom vnútri. A to určite jeho pozíciu nezlepší.

 

Preto neopíjajte seba ani poslucháčov rohlíkom, majte otvorené oči, zachovajte si zdravý rozum a úctu k statočnej a užitočnej práci.

 

 

 

 

Danko chce rokovať o fungovaní koalície? Bravó!

09.04.2024

Na tlačovej besede SNS odznelo: „… sme pripravení rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa“. https://www.youtube.com/watch?v=c0BnrJU8uEs od 2,00 min. Musím otvorene pochváliť pána Danka, že chce rokovať o podmienkach ďalšej spolupráce koalície, čo jasne dokazuje, že si plne uvedomil svoj [...]

Nechoďte hneď do Česka, pán prezident

08.04.2024

Nechoďte tam na potvrdenie formálneho priateľstva, ani na predvedenie existujúceho pokrytectva. Áno, netreba si zatvárať oči ani pred pokrytectvom. Na českej strane sme mali možnosť vidieť neskrývané snahy o zasahovanie do politického vývoja na Slovensku, čo by sme mali rázne odmietnuť. Aspoň do chvíle, kým opäť vytvoríme spoločný štát. Lebo ten [...]

Sklamaní a nespokojní? Pozrite sa do zrkadla a nekňučte!

07.04.2024

Vraj pán Peter Pellegrini a jeho štáb strašili voličov vojnou a stavili kampaň na šírení strachu ako vhodnej motivácie voličov a urobili z pána Korčoka kandidáta vojny a vojnového štváča. Že oklamali takto voličov a preto pán Pellegrini vyhral. Nuž verím, že ste sklamaní, ale mýlite sa a klamete ako počas celej tejto kampane. Iba to nesmiete kvôli [...]

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

Italy Politics

Skrachované vzťahy šéfov vlád. Expremiér Babiš nie je jediný. Talianska líderka odkopla muža, keď sa zaliečal inej žene

20.04.2024 10:49

Rozvodom sa skončilo manželstvo už viacerých niekdajších predsedov vlád Českej republiky. A ktoré rozchody známych politikov vlani zvlášť rezonovali?

trump. súd

Muž, ktorý sa zapálil pri súdnej sieni počas procesu s Trumpom, zomrel

20.04.2024 10:37

Muž, údajne zo štátu Florida, rozdával podľa svedkov v parku letáky obsahujúce konšpiračné teórie.

North Korea tensions balistické strely test

Severná Kórea uskutočnila test 'superveľkej' hlavice pre riadenú strelu

20.04.2024 09:47

KĽDR tiež vykonala skúšobný štart protilietadlovej rakety nového typu "Pyoljji-1-2" v Západnom mori.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 230
Celková čítanosť: 654268x
Priemerná čítanosť článkov: 2845x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy