Založ si blog

Vtáčia chrípka. A prečo?

 

Už viackrát sa to opakovalo a je to aktuálne aj dnes, že bola zistená vtáčia chrípka v konkrétnom chove a tento bude zlikvidovaný. Zakaždým ide o desaťtisícové počty kusov hydiny.

 

V tejto súvislosti ma zamestnáva otázka: Čo s voľne žijúcimi infikovanými poľovnými vtákmi? Kto ich a ako lieči? Alebo to nie je nutné?

 

Veď medzi voľne žijúce aj chované poľovné vtáky patria aj kačica divá, bažant poľovný, holub hrivnák, jarabica poľná, kuropta horská, morka divá, jariabok hôrny, hrdlička záhradná, hus divá, sluka lesná a viaceré ďalšie (viac pod linkom pernatá zver). Táto pernatá zver požíva obdobia ochrany, keď ich lov nie je možný, ale aj lovné termíny, keď lov možný je.

 

To znamená, že tieto voľne žijúce vtáky sa môžu dostať do jedálnička ľudí. Ako sú tieto vtáky „riešené“? Ako sa oni liečia? Prečo v hospodársky významných chovoch je nutná totálna likvidácia a vo voľnej prírode žiadna? Vo voľnej prírode to funguje ináč?

 

Prečo je nutné chrániť hydinu pred kontaktom s voľne žijúcimi vtákmi? Lebo predstavujú hrozbu? Ako sú teda liečené tieto vtáky? Prezradí odborník či znalec problematiky? Prečo musia hynúť tisíce kusov hospodársky užitočnej hydiny? Ako sme chránení pred chorou pernatou poľovnou zverou?

 

Danko chce rokovať o fungovaní koalície? Bravó!

09.04.2024

Na tlačovej besede SNS odznelo: „… sme pripravení rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa“. https://www.youtube.com/watch?v=c0BnrJU8uEs od 2,00 min. Musím otvorene pochváliť pána Danka, že chce rokovať o podmienkach ďalšej spolupráce koalície, čo jasne dokazuje, že si plne uvedomil svoj [...]

Nechoďte hneď do Česka, pán prezident

08.04.2024

Nechoďte tam na potvrdenie formálneho priateľstva, ani na predvedenie existujúceho pokrytectva. Áno, netreba si zatvárať oči ani pred pokrytectvom. Na českej strane sme mali možnosť vidieť neskrývané snahy o zasahovanie do politického vývoja na Slovensku, čo by sme mali rázne odmietnuť. Aspoň do chvíle, kým opäť vytvoríme spoločný štát. Lebo ten [...]

Sklamaní a nespokojní? Pozrite sa do zrkadla a nekňučte!

07.04.2024

Vraj pán Peter Pellegrini a jeho štáb strašili voličov vojnou a stavili kampaň na šírení strachu ako vhodnej motivácie voličov a urobili z pána Korčoka kandidáta vojny a vojnového štváča. Že oklamali takto voličov a preto pán Pellegrini vyhral. Nuž verím, že ste sklamaní, ale mýlite sa a klamete ako počas celej tejto kampane. Iba to nesmiete kvôli [...]

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

Italy Politics

Skrachované vzťahy šéfov vlád. Expremiér Babiš nie je jediný. Talianska líderka odkopla muža, keď sa zaliečal inej žene

20.04.2024 10:49

Rozvodom sa skončilo manželstvo už viacerých niekdajších predsedov vlád Českej republiky. A ktoré rozchody známych politikov vlani zvlášť rezonovali?

trump. súd

Muž, ktorý sa zapálil pri súdnej sieni počas procesu s Trumpom, zomrel

20.04.2024 10:37

Muž, údajne zo štátu Florida, rozdával podľa svedkov v parku letáky obsahujúce konšpiračné teórie.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 230
Celková čítanosť: 654271x
Priemerná čítanosť článkov: 2845x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy