Založ si blog

Aj rusofóbom: Že Rusko napadlo Ukrajinu?

 

Od roku 2014, po ozbrojenom puči a prevrate s názvom Majdan, pravidelná ukrajinská armáda ostreľovala Donbas. V dôsledku toho zahynulo na Donbase do 15 tisíc ľudí, vrátane detí. A mnohí pred týmto zabíjaním ušli do Ruska. Ukrajinskí predstavitelia a hlásatelia jedinej pravdy túto situáciu „s ľahkosťou v hlase“ označovali za deboľševizáciu a dekomunizáciu Ukrajiny. Vyspelý Západ, teda aj Slovensko, na tom nič zlé nevidel a dodnes nevidí. Dokonca nevidí ani samotné ostreľovanie.

 

Prišiel február 2022, teda osem rokov po, a Rusko odpovedalo na žiadosť ostreľovaných a zabíjaných ľudí o pomoc. Dodnes sa drží v hraniciach ostreľovaných území. Jasné, že ostreľuje aj riadiace centrá a štartovacie strelnice, z ktorých bez prestania vychádzajú pokyny k streľbe na (už) bývalé územia Ukrajiny. A celý vyspelý Západ sa s nepochopením čuduje akcii s názvom denacifikácia a demilitarizácia Ukrajiny.

 

A kto bojuje proti Ukrajine? Západní majitelia jedinej pravdy dodnes „nepostrehli“, že proti (bývalej) Ukrajine bojujú vojaci Donbasu a ďalších oblastí. Teda vojaci Doneckej a Luhánskej ľudovej republiky, Krymu, Chersonskej a Záporožskej oblasti. Teda aj vojaci území, na ktorých ostatná Ukrajina osem rokov páchala genocídu. A podľa správania sa kyjevskej chunty, chce v tom pokračovať aj v budúcnosti.

 

A rovnako to chce aj kolektívny Západ, teda aj Slovensko. Preto trvá na „územnej celistvosti“ Ukrajiny pod správou Kyjevskej chunty. A celý kolektívny Západ „nevidí“, že podporou kyjevskej chunty podporuje zabíjanie bývalých východných Ukrajincov, že podporuje genocídu na (bývalých) Ukrajincoch. Áno, „nevidí“.

 

Keď hovorím Slovensko, viem že sa mýlim. Lebo to nechce Slovensko. Chcú to iba prisluhovači „jedinej momentálnej pravdy“, ktorí si podobne ako na Ukrajine, uzurpovali „právo“ hovoriť za celé Slovensko, hovoriť v mene celého Slovenska. A možno je to rovnaké aj v Nemecku, Grécku či Poľsku. Neviem.

 

Bezmála už dva roky trvajúce pomalé boje ponúkajú ostatnej Ukrajine čas, aby sa sama zobudila a vysporiadala s touto minulosťou a vrátila sa na cestu demokracie a mieru. Ale, za všetkých Ukrajincov smie hovoriť iba jeden hlas, iba jeden názor. Dokonca aj so zurvalou  podporou a zbrojným arzenálom kolektívneho Západu. A teda a preto Ukrajinci nesmú hlásať iné myšlienky, napríklad mierové spolužitie so susedmi, nesmú mať opozičné politické strany ani názory, nesmú vidieť svet, v ktorom neexistuje povinnosť mať a vytvárať nepriateľa. A kolektívny Západ to podporuje.

 

Táto (zvyšná) Ukrajina potrebuje pomoc, aby sa mohla vrátiť na cestu mieru. Ale započúvajme sa, začítajme sa do našich médií. Nie! Problém sa musí vyriešiť na bojisku, musí sa vyriešiť zabíjaním do posledného žijúceho, do vyhubenia nepriateľa! Nuž, čas ukáže, kto tu vlastne je, či už len bol, nepriateľ.

 

Teší ma preto každý hlas, ktorý navrhuje, ponúka či hľadá cestu k ukončeniu vojny, cestu k nastoleniu mieru, cestu k vytváraniu európskej vzájomnosti, pomoci a spolupatričnosti. Podľa geografie je Európa od Portugalska po Ural, podľa hospodárskych a mierových potrieb (aj podľa mňa) je Európa od Lisabonu po Vladivostok. A bolo to tak (takmer) aj do februára 2022. Nebyť profesionálnych rusofóbov, vojnových a nacistických štváčov, bolo by tak aj dodnes. Som smutný z celej tejto situácie. Aj z Ukrajiny.

 

 

 

 

 

 

Nebojte sa bozkávať spolužiačky

17.06.2024

Naozaj nebojte sa, lebo sú to najkrajšie a najlepšie kamarátky aké v živote stretnete. Sú milé, opatrné, pozorné, aby neurobili chybu. Teda myslia aj na vás, spolužiaci. Aj ony, ako vy, sa chcú tešiť z toho čo ich čaká, čo im je nachystané, čo je neuveriteľné, nepredstaviteľné, neopísateľné. Je to láska! Stretol som spolužiačku cca 5 [...]

Rozdeľte EÚ aj RTVS! Poslanci aj voliči!

07.06.2024

Nie, nie som zástancom rozbíjania či ničenia čohokoľvek. Ale v týchto konkrétnych príkladoch je to žiadúce, až nevyhnutné. Ustanovením jednej, zároveň ako jedinej možnej Únie sme sa všetci, voliči aj politici dostali do neslobodnej, nedemokratickej situácie. Podobne tomu bolo, keď názor Moskvy bol jediný správny a iný bol neakceptovateľný. [...]

Otázka ideológie alebo geopolitickej túžby?

06.06.2024

Predchádzajúci môj blog, na pravda.blog.sk zo včerajška, nie je dostupný pre čitateľa. Ak tento otvoríte, mali by ste nájsť aj ten nedostupný. Na inom portáli však každému čitateľovi dostupný je, bez obmedzení Môžem sa iba pýtať: Je to dôsledok ideologickej orientácie pravdy alebo aj geopolitickej túžby?

Izraelská armáda, vojaci, Pásmo Gazy, Palestína, Hamas

Izraelská armáda dostala echo o útoku Hamasu na židovský štát dva týždne vopred

18.06.2024 21:31

Vyššie postavení velitelia správe elitnej spravodajskej jednotky 8200 nevenovali dostatočnú pozornosť.

Vladimir Putin / Kim Čong-un / KĽDR / Rusko /

Putin dorazil do KĽDR, vítal ho Kim. Čo vyrokuje šéf Kremľa v Pchjongjangu?

18.06.2024 20:40, aktualizované: 23:05

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg upozornil, že Putinova návšteva totalitnej krajiny má "medzinárodný presah".

Hadždž

Počas púte hadždž zomrelo takmer 600 ľudí, tvrdí AFP. Teploty v Mekke dosiahli takmer 52 °C

18.06.2024 20:19, aktualizované: 22:36

Na tohtoročnej púti sa zúčastňuje 1,8 milióna ľudí.

Peter Pčolinský

Pčolinský odišiel zo Sme rodina. Postupne bude odhaľovať videá a fotky zo zákulisia politiky

18.06.2024 19:43, aktualizované: 21:10

Pčolinský tvrdí, že videá a fotky neboli nikdy zverejnené a nikdy sa nemali dostať na verejnosť.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 244
Celková čítanosť: 688005x
Priemerná čítanosť článkov: 2820x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy