Založ si blog

Táto vojna len tak neskončí

 

Začínajú sa objavovať hlasy o možnostiach či spôsoboch ukončenia vojny. Vďaka za každý dobrý nápad, ale!

 

Táto vojna, ani žiadna iná, neskončí, kým nezaznie čestná a pravdivá odpoveď na otázku:

 

„Prečo táto vojna začala?!“

 

A nestačí len pravdivo a čestne odpovedať prečo začala, ale ďalším nutným krokom bude odstránenie pravdivo pomenovaných príčin. A v tomto smere žiadnu ochotu od „jedinej vyspelej civilizácie“ na planéte ZEM nevidím.

 

Už pred časom, 22. marca 2015, teda sedem (!) rokov pred jej vypuknutím, som napísal blog: https://durilamichal.blog.pravda.sk/2015/03/22/tazko-je-sa-poucit-rozpravka/

v ktorom som varoval a predpovedal smerovanie k tejto vojne.

 

A doposiaľ som sa od úvah obsiahnutých v blogu, neodchýlil. Je mi ľúto. Lebo obete budú len a len pribúdať.

 

Tým ktorí nebojujú a úspešne sa tomu vyhýbajú a vyhýbať budú, to je a aj bude naďalej úplne ľahostajné a bude im to jedno.

 

A pravdivej a čestnej odpovedi na položenú otázku budú brániť „zubami nechtami“ nie iba sebe, ale aj všetkým ostatným žijúcim. Lebo tá odpoveď prezradí a dosvedčí, že nemajú tvár, že majú iba škrabošku. A pod škraboškou skrývajú tvár zradcu ľudskosti!

 

 

 

Reforma školstva – Školstvo otvorené a praktizujúce

16.02.2024

Školstvo sa v dnešnej dobe dostalo do nezávideniahodnej situácie. Napredovanie svetového hospodárstva sa šinie obrovskou rýchlosťou do neznáma, pričom hlavná je čo najvyššia rýchlosť. A žiadna prestávka či dovolenka. A v takejto situácií sa od školstva očakáva, že pripraví absolventov na všetko to neznáme, do čoho sa hospodársky svet rúti. [...]

Neopíjajte sa rohlíkom

13.02.2024

Reč je o Číne. Európa, vďaka manažmentu Bruselskej EÚ, stráca konkurencieschopnosť, stráca Európanov, ktorých chce nahradiť imigrantami, stráca mocenské pozície a stráca autoritu, honor aj kredit. Stáva sa poskokom a vykonávateľom číchsi príkazov a tají čích. Nakupuje nezmyselné počty vakcín neurčitých zdravotných/ochranných vlastností akoby [...]

Premlčacie lehoty a treťotriedna herečka. Veľa kriku pre nič?

10.02.2024

No to bola dráma. Vo štvrtok večer 8. februára. Dve hodiny. No hrôza. Ja som to však videl a vidím ináč. Ad opozícia: Načo sú komusi nekonečné premlčacie lehoty, keď skutok nechce oznámiť?? A o tomto celom bolo toto divadelné predstavenie aj s treťotriednou herečkou Holečkovou. Lebo desať rokov je aj jej málo. Pýtam sa však celkom [...]

Izrael, Gaza

Netanjahu: Izrael bude po zásahu v Rafahu niekoľko týždňov od úplného víťazstva

25.02.2024 21:27

Izraelský premiér uviedol, že žiadna dohoda ofenzíve v meste Rafah nezabráni.

Srbsko, Kosovo, Aleksandar Vučič

Chorvátsky šéf diplomacie označil srbského prezidenta Vučiča za bábku Ruska. Belehrad protestuje

25.02.2024 21:09

Ide o najnovší spor medzi susednými krajinami, medzi ktorými panuje napätie po väčšinu času od krvavého rozpadu Juhoslávie v 90. rokoch.

gašpar tibor, gašpar pavol

Gašpar: Môj syn spĺňa predpoklady na šéfa SIS

25.02.2024 20:49

Poslanec Juraj Krúpa nevie, na základe čoho má Gašpar danosti a predpoklady byť šéfom SIS. "Je tam viac otáznikov ako odpovedí," povedal.

adolf hitler eva braunova

Hitler pred samovraždou zostarol o dvadsať rokov. Čo o ňom hovorila žena, ktorá sa s ním skryla v bunkri?

25.02.2024 20:00

Nemecká zdravotná sestra porozprávala o tom, ako vyzerali posledné dni života nacistického vodcu. Po skončení vojny ju vypočúvali Američania.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 220
Celková čítanosť: 627332x
Priemerná čítanosť článkov: 2852x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy