Založ si blog

Čomu sa mi to len podobá

 

Tiso, už počas bežiacej vojny, uzavrel zmluvu o spojenectve s Hitlerom. Svojou politikou, s Machom a s ostatnými „vernými“, okyptil Slovenský štát o tretinu územia a oznámil ľudu ten obrovský úspech v obrane štátu slovami: „V skromnom, ale vo svojom“.

 

Potom vyhlásil vojnu Sovietskemu zväzu. A hlásal, spolu s „vernými“ domácimi gardistami, že sú na správnej strane, lebo je správne, zničiť tých bezbožníkov.

 

Potom, tesne pred vypuknutím SNP, odzbrojili dve divízie slovenskej armády situované na východe štátu. Vraj sa prezradilo, že sa plánujú pripojiť k SNP a otvoriť vstup Červenej armáde (ČA) na Slovensko cez Dukliansky priesmyk. Vraj preto si ČA vybrala práve túto, v skutočnosti najmenej pravdepodobnú a pre postup najhoršiu trasu.

 

Potom, keď takto zdecimoval vlastnú armádu, pozval na územie Slovenska cudzie armády, konkrétne vtedy nemecký Wehrmacht a nemecké Gestapo. Jedni išli na Duklu, druhí do vojny proti partizánom SNP.

 

A potom tu prišla Červená armáda, cez Duklu, aby oslobodila Slovensko spod fašizmu. Cudzieho aj domáceho. A jedine povstalci SNP vtedy zachraňovali Slovensko pred fašistickou nálepkou. Povstalci, nenávidení a urážaní vlastnou vládou, vlastným prezidentom.

 

A potom vojna skončila a Tiso, Mach a všetci „verní“  …

 

Čomu sa mi to do frasa len podobá ..?!

 

Zhabú USA a EU Ruské aktíva? No neviem neviem.

24.05.2024

Od vypuknutia ozbrojeného konfliktu na Ukrajine a nasadení stoviek protiruských sankcií zo strany EU a USA, sa majitelia svetového rozumu zasadzujú o konfiškáciu aktív RF umiestnených na Západe. Zo strany RF ide predovšetkým o cenné papiere, presnejšie dlhopisy západnej proveniencie a finančné prostriedky na NOSTRO účtoch ruských držiteľov. Je toho [...]

Ste proti Zákonu o zahraničných agentoch? A to už prečo?

15.05.2024

Za posledných vyše tridsať rokov som ani raz nezachytil informáciu, z „našich ctihodných“ médií, žeby do našich vnútorných záležitostí zasahoval ktokoľvek iný, než Rusko! A nezachytil som nič iné ani od „našich najctihodnejších“, teda od predstaviteľov novinárskej či žurnalistickej obce! A nebudem tajiť, nezachytil som nič iné [...]

Ste sa zbláznili? Ste proti Zákonu o zahraničných agentoch? ?

15.05.2024

Za posledných vyše tridsať rokov som ani raz nezachytil informáciu, z „našich ctihodných“ médií, žeby do našich vnútorných záležitostí zasahoval ktokoľvek iný, než Rusko! A nezachytil som nič iné ani od „našich najctihodnejších“, teda od predstaviteľov novinárskej či žurnalistickej obce! A nebudem tajiť, nezachytil som nič iné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 675812x
Priemerná čítanosť článkov: 2840x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy