Založ si blog

Čomu sa mi to len podobá

 

Tiso, už počas bežiacej vojny, uzavrel zmluvu o spojenectve s Hitlerom. Svojou politikou, s Machom a s ostatnými „vernými“, okyptil Slovenský štát o tretinu územia a oznámil ľudu ten obrovský úspech v obrane štátu slovami: „V skromnom, ale vo svojom“.

 

Potom vyhlásil vojnu Sovietskemu zväzu. A hlásal, spolu s „vernými“ domácimi gardistami, že sú na správnej strane, lebo je správne, zničiť tých bezbožníkov.

 

Potom, tesne pred vypuknutím SNP, odzbrojili dve divízie slovenskej armády situované na východe štátu. Vraj sa prezradilo, že sa plánujú pripojiť k SNP a otvoriť vstup Červenej armáde (ČA) na Slovensko cez Dukliansky priesmyk. Vraj preto si ČA vybrala práve túto, v skutočnosti najmenej pravdepodobnú a pre postup najhoršiu trasu.

 

Potom, keď takto zdecimoval vlastnú armádu, pozval na územie Slovenska cudzie armády, konkrétne vtedy nemecký Wehrmacht a nemecké Gestapo. Jedni išli na Duklu, druhí do vojny proti partizánom SNP.

 

A potom tu prišla Červená armáda, cez Duklu, aby oslobodila Slovensko spod fašizmu. Cudzieho aj domáceho. A jedine povstalci SNP vtedy zachraňovali Slovensko pred fašistickou nálepkou. Povstalci, nenávidení a urážaní vlastnou vládou, vlastným prezidentom.

 

A potom vojna skončila a Tiso, Mach a všetci „verní“  …

 

Čomu sa mi to do frasa len podobá ..?!

 

Chcete poraziť Rusko? Rozlúčte sa so všetkým a všetkými.

22.09.2023

Iba blázon si môže namýšľať, že porazí kohosi, kto nepoužije zbrane, ktoré má k dispozícii. Žiaľ, takých bláznov je čím ďalej viac. A na Slovensku sa to nimi priam hýri. A myslia si, že to iba vy ostatní, ten plebs, budete pozabíjaní a odstránení z planéty, ktorá poskytne blahobyt tým ostatným, teda luzerom. Nie je to však tak. Krajina, ktorá sa [...]

Táto vojna len tak neskončí

21.09.2023

Začínajú sa objavovať hlasy o možnostiach či spôsoboch ukončenia vojny. Vďaka za každý dobrý nápad, ale! Táto vojna, ani žiadna iná, neskončí, kým nezaznie čestná a pravdivá odpoveď na otázku: „Prečo táto vojna začala?!“ A nestačí len pravdivo a čestne odpovedať prečo začala, ale ďalším nutným krokom bude odstránenie [...]

Aj rusofóbom: Že Rusko napadlo Ukrajinu?

12.09.2023

Od roku 2014, po ozbrojenom puči a prevrate s názvom Majdan, pravidelná ukrajinská armáda ostreľovala Donbas. V dôsledku toho zahynulo na Donbase do 15 tisíc ľudí, vrátane detí. A mnohí pred týmto zabíjaním ušli do Ruska. Ukrajinskí predstavitelia a hlásatelia jedinej pravdy túto situáciu „s ľahkosťou v hlase“ označovali za deboľševizáciu a dekomunizáciu [...]

Pašinjan

Pašinjan naznačil odklon Jerevanu od politiky Kremľa. Zatkli by Arménci Putina?

24.09.2023 15:55

Rusko odmietlo prísť Arménsku na pomoc pri najnovšom konflikte v Náhornom Karabachu.

Peter Pellegrini, Michal Šimečka

Pellegrini nadbieha Ficovi: Máme bližšie k Smeru ako k PS

24.09.2023 15:04

Progresívci sú „pripravení rokovať s každou politickou stranou, ktorá je demokratická, proeurópska a ktorá si ctí právny štát“.

Boris Kollár a Robert Fico

Fico ráta po voľbách s Pellegrinim. Ku ktorým stranám to ťahá Kollára? Smer medzi nimi nie je

24.09.2023 14:29

Lídri očakávajú, že posledné dni do volieb budú už pokojné.

Taiwan požiar

Počet obetí požiaru v továrni na golfové loptičky na Taiwane vzrástol na desať

24.09.2023 13:54

Pri požiari a výbuchoch utrpelo zranenia ďalších približne 100 ľudí.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 205
Celková čítanosť: 573934x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy