Založ si blog

Iba nekultúrna spodina môže nepoveriť víťaza volieb zostavením vlády

 

 

Viem, že v našej, miestami až neuveriteľne „progresívnej slovenskej“ pospolitosti sa bez hanby propaguje názor, že prezident nemusí poveriť víťaza volieb zostavením povolebnej vlády. Nuž ľuďom bez hanby takýto postoj ťažko upierať.

 

Ale: Voľby sú tu na to, aby sa rešpektovali. Ak by si dovolil ktokoľvek toto nerešpektovať, môžeme očakávať ďalší krok, výber nového predsedu vlády podľa výsledkov prieskumu verejnej mienky vybratou „prieskumnou spoločnosťou“ a nakoniec aj podľa odborného názoru „najdôveryhodnejšieho“ občana.

 

Lenže, tvrdiť kýmkoľvek, že víťaz volieb nepreukázal schopnosť zostaviť vládu, bez toho, aby tento dostal poverenie na jej zostavenie, je obyčajná podlosť a špinavosť. Lebo až po poverení víťaza volieb zostavením vlády sa ukáže v celej nahote, či tento schopný je alebo nie je novú vládu zostaviť. Lebo každý, aspoň trocha pri rozume, vie, že do parlamentu sa dostávajú aj strany, ochotné ísť do vlády s kýmkoľvek. A v prípade parlamentnej hlasovacej tiesne, aj víťaz volieb takúto tendenciu má. Po voľbách padajú do zabudnutia všetky predvolebné sľuby a vyhrážky. Všetci potvrdia: „Je tu nová situácia a treba na ňu reagovať“.

 

Preto jedinou možnosťou zo strany prezidenta, ak tento dorástol na kultúrnu úroveň aspoň priemeru je, poveriť víťaza volieb zostavením novej vlády. A jedinou možnosťou víťaza volieb, ak tento nie je schopný novú vládu zostaviť, je ihneď či najneskôr v nasledujúci deň, poverenie s vďakou a ospravedlnením vrátiť prezidentovi a požiadať ho, aby zostavením vlády poveril niekoho iného.

 

Každé iné správanie by bolo iba výrazom nekultúrnosti, možno až úmyselnej podlosti všetkých zúčastnených aktérov a nerešpektovaním volebného systému ani výsledkov volieb. A hanba na celú zemeguľu, ak takúto nekultúrnosť a podlosť prejavia vysokí či najvyšší predstavitelia štátu. Vyslali by tým vysvedčenie celému svetu, akí ľudia či priam háveď obýva územie tohto štátu. Lebo spomínané vysvedčenie by vystavili „najlepší“ spomedzi nich.

Chcete poraziť Rusko? Rozlúčte sa so všetkým a všetkými.

22.09.2023

Iba blázon si môže namýšľať, že porazí kohosi, kto nepoužije zbrane, ktoré má k dispozícii. Žiaľ, takých bláznov je čím ďalej viac. A na Slovensku sa to nimi priam hýri. A myslia si, že to iba vy ostatní, ten plebs, budete pozabíjaní a odstránení z planéty, ktorá poskytne blahobyt tým ostatným, teda luzerom. Nie je to však tak. Krajina, ktorá sa [...]

Táto vojna len tak neskončí

21.09.2023

Začínajú sa objavovať hlasy o možnostiach či spôsoboch ukončenia vojny. Vďaka za každý dobrý nápad, ale! Táto vojna, ani žiadna iná, neskončí, kým nezaznie čestná a pravdivá odpoveď na otázku: „Prečo táto vojna začala?!“ A nestačí len pravdivo a čestne odpovedať prečo začala, ale ďalším nutným krokom bude odstránenie [...]

Aj rusofóbom: Že Rusko napadlo Ukrajinu?

12.09.2023

Od roku 2014, po ozbrojenom puči a prevrate s názvom Majdan, pravidelná ukrajinská armáda ostreľovala Donbas. V dôsledku toho zahynulo na Donbase do 15 tisíc ľudí, vrátane detí. A mnohí pred týmto zabíjaním ušli do Ruska. Ukrajinskí predstavitelia a hlásatelia jedinej pravdy túto situáciu „s ľahkosťou v hlase“ označovali za deboľševizáciu a dekomunizáciu [...]

Peter Pellegrini, Michal Šimečka

Pellegrini nadbieha Ficovi: Máme bližšie k Smeru ako k PS

24.09.2023 15:04

Progresívci sú „pripravení rokovať s každou politickou stranou, ktorá je demokratická, proeurópska a ktorá si ctí právny štát“.

Boris Kollár a Robert Fico

Fico ráta po voľbách s Pellegrinim. Ku ktorým stranám to ťahá Kollára? Smer medzi nimi nie je

24.09.2023 14:29

Lídri očakávajú, že posledné dni do volieb budú už pokojné.

Taiwan požiar

Počet obetí požiaru v továrni na golfové loptičky na Taiwane vzrástol na desať

24.09.2023 13:54

Pri požiari a výbuchoch utrpelo zranenia ďalších približne 100 ľudí.

odor

Ódor reaguje na Fica: Nie je pravda, že Nemci zatvoria hranice s Českom

24.09.2023 13:35, aktualizované: 14:09

Som v kontakte aj s ministrom vnútra ČR a s nemeckými partnermi, uviedol premiér.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 205
Celková čítanosť: 573886x
Priemerná čítanosť článkov: 2799x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy