Založ si blog

Predstavte sa! Kolegovia blogeri aj „ostatní“.

 

Som bloger. Neskrývam sa, nezatajujem sa a nediskutujem. Po zverejnení blogu si prečítam diskusné príspevky a vyčítam si, ak som niečo nenapísal dostatočne zrozumiteľne. Moja chyba. Nuž čo.

 

Viacerí blogeri sa ešte stále anonymizujú. A nemuseli by. Názory mnohých sú veľmi aj poučné aj trefné. Preto niet dôvodu vo vašom prípade byť anonymný. Alebo sa obávate slobody a práva v našej demokratickej krajine? To snáď nie. Preto sa obraciam na vás, blogeri blogerky, zahoďte masku anonymity. Nemáte dôvod ju používať. Predstavte sa, predstavme sa. A podporme odvahu ďalších, ktorí sa možno tiež bezdôvodne obávajú.

 

Ale, na blogoch nám vystupujú aj mnohí anonymní „prispievatelia“, vraj diskutéri, ktorí nikdy blog nenapísali. Hotoví majitelia pravdy a rozumu, ktorí sa hanbia za svoje meno, za svoje priezvisko.

 

Alebo sa hanbíte za svoje príspevky? Tak ich nepíšte. Alebo ste na „správnej strane“, a preto sa musíte hanbiť? Tušíte aspoň, kde sa tá vaša strana nachádza? Ale môžete to zistiť tým, že sa pochválite svojími príspevkami svojim najbližším: deťom, manželke, rodičom, kamarátom. Oni vám už povedia čo treba.

 

Zamyslite sa, zamyslime sa všetci nad tým, čo napísať v blogu aj diskusnom príspevku, aby sme sa tým chceli pochváliť. Pred čitateľmi i svojími deťmi. Aby sme na blogu, pri svojich príspevkoch, s hrdosťou uvádzali svoje meno aj priezvisko. A vytvorme spoločenský odstup od anonymných ….. no ….

 

Aby som presvedčil, že to myslím vážne, pripájam aj foto spred Grasalkovičovho paláca, ktoré mi urobili policajti v marci tohto roka, keď kontrolovali moju totožnosť. Boli korektní a profesionálni. Prajem im veľa pracovných aj osobných úspechov.

IMG-20230316-WA0001 – 54 kB

IMG-20230316-WA0000

Nie Slovenským záujmom!

12.07.2024

Prežívame čiastočne turbulentné obdobie, keď máme možnosť sledovať príživníkov rôznych politických smerov, rôznych politických, najmä osobných záujmov. Prežívame obdobie, o ktorom až nasledujúce generácie budú písať a uvažovať, čo všetko sme prehajdákali. Najväčšie huby či papule dnešných dní robia všetko preto, aby nepriateľstvo medzi [...]

Čas vodcov svorky

27.06.2024

V chotároch niekoľkých obcí v našom malom okrese sa zhromaždila neveľká svorka psov. Veľkých vlčiakov, miešancov, ale aj krpatých čivav. Svorku tvorili spočiatku najmohutnejšie psy. Všetci jedinci voči nej prechovávali radšej rešpekt. Prevažne nechcený, ale čo v takej situácii? Tri či štyri čivavy sa ku svorke pridali neskôr. Prišli o svojho pána [...]

Peniaze pre Starobince a Domy opatrovateľských služieb

25.06.2024

dôkladné či úplné majetkové priznanie k žiadosti o priznanie dôchodku od Sociálnej poisťovne prednostný podiel Starobinca, Domu opatrovateľskej služby na dedičstve o zameškané platby opatrovaného seniora Tento jednoduchý a priamočiary krok výrazne zmení „neschopnosť“ platiť za služby Domova pre seniorov. Neschopnosť samotného seniora aj jeho [...]

dvojitá veža, vysoké tatry, hzs

Vo Vysokých Tatrách zahynul muž z Poľska, tretí za posledný týždeň

20.07.2024 15:30

V najnovšom prípade dostala HZS v piatok popoludní hlásenie o páde Poliaka z Čierneho štítu, kam nevedie značený turistický chodník.

Podhájska, kúpalisko

Na kúpaliskách si treba dávať pozor na 'vreckárov', upozorňuje polícia

20.07.2024 14:57

Nepozornosť návštevníkov kúpalísk využívajú na páchanie trestnej činnosti i takzvaní vreckári.

internet výpadok microsoft letisko

Najhorší výpadok IT systémov v histórii: Kto zaplatí škody, ktoré napáchal?

20.07.2024 14:22

Postihnuté bolo veľké množstvo odvetví, od leteckých spoločností po finančné služby.

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

V Gaze pri útokoch Izraela za posledný deň zahynulo 37 ľudí, uvádzajú tamojšie úrady

20.07.2024 14:14, aktualizované: 14:26

Počet obetí z radov Palestínčanov sa po deviatich mesiacoch izraelskej vojenskej ofenzívy blíži k 39-tisíc.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 247
Celková čítanosť: 697386x
Priemerná čítanosť článkov: 2823x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy