Založ si blog

Dokedy toľko obľúbená bezcharakternosť?

 

 

Nenahraditeľná krv či krvné doštičky – zadarmo. Lebo je to predsa nenahraditeľné. Potvrdenie priepustky k lekárovi za peniaze. Potvrdenie o vyšetrení „zamestnancom“ toho istého rezortu za peniaze.

 

Časenka k „zamestnancovi“ zdravotníctva 10,- či 15,- euro. Časenka na STK (Stanicu technickej kontroly) už roky štandardne bezplatne. A pre všetkých. Všetci môžu prichádzať na časenky. V miliardami dotovanom Zdravotníctve „sa to nedá“. Potvrdí to nielen ich odborársky predák.

 

Pani v novinovom stánku musí vydať potvrdenku o platení za každý predaný kus. Aj za tovary s pevnou či regulovanou cenou. Pán a pani doktor nemusia. Bolo by to nedôstojné pochybovať o ich nedostihnuteľnej čestnosti a charakternosti. Či ich upodozrievať a kontrolovať zo skresľovania účtovníctva či tržieb. Veď oni nikdy účtovníctvo neštudovali … Česť výnimkám.

 

Umelý potrat, umelé SKONČENIE tehotenstva, pre všetky fľandry – iba PRERUŠENIE. Pre fľandry ženské či politické. Ktoré majú „právo“ si robiť so svojím telom čo chcú. A politické fľandry (teda aj muži tohto druhu), ktoré riešia nerovnoprávne postavenie žien v spoločnosti, a hľadajú aké ešte práva ženám chýbajú, nepripustia, že usmrcované dieťa má aj otca. Že má právo a nárok na pomoc a ochranu od otca. A že aj otcovia majú nejaké práva. To je nemysliteľné a neprípustné! V žiadnom prípade!

 

Čoho sa ešte môžeme dočkať od politických fľandier, schopných zrádzať ešte aj nenarodený a bezbranný ľudský život vlastnej pospolitosti? Čo všetko sú schopní zradiť?

 

Máme vládu odborníkov. Dúfajme, že aj sú. Napriek tomu som skeptický. Lebo ešte nikdy som nezažil situáciu, žeby vyberali neodborníkov či priam hlupákov. Vždy vyberali tých najlepších. A vidíme kam to dotiahli. A to nielen u nás, ale celosvetovo. A to už mám svoje roky.

 

Preto, možno dávno nastal čas, že je potrebné či presnejšie nutné, vyberať ľudí charakterných a charakterovo pevných. Nie politikov. A už tobôž nie „úspešných“. Preto budem dúfať, že týmto novým našim vládnym predstaviteľom bude charakternosť ich činov rovnako dôležitá ako ich odbornosť. Pani a páni, nech sa darí.

 

 

Nebojte sa bozkávať spolužiačky

17.06.2024

Naozaj nebojte sa, lebo sú to najkrajšie a najlepšie kamarátky aké v živote stretnete. Sú milé, opatrné, pozorné, aby neurobili chybu. Teda myslia aj na vás, spolužiaci. Aj ony, ako vy, sa chcú tešiť z toho čo ich čaká, čo im je nachystané, čo je neuveriteľné, nepredstaviteľné, neopísateľné. Je to láska! Stretol som spolužiačku cca 5 [...]

Rozdeľte EÚ aj RTVS! Poslanci aj voliči!

07.06.2024

Nie, nie som zástancom rozbíjania či ničenia čohokoľvek. Ale v týchto konkrétnych príkladoch je to žiadúce, až nevyhnutné. Ustanovením jednej, zároveň ako jedinej možnej Únie sme sa všetci, voliči aj politici dostali do neslobodnej, nedemokratickej situácie. Podobne tomu bolo, keď názor Moskvy bol jediný správny a iný bol neakceptovateľný. [...]

Otázka ideológie alebo geopolitickej túžby?

06.06.2024

Predchádzajúci môj blog, na pravda.blog.sk zo včerajška, nie je dostupný pre čitateľa. Ak tento otvoríte, mali by ste nájsť aj ten nedostupný. Na inom portáli však každému čitateľovi dostupný je, bez obmedzení Môžem sa iba pýtať: Je to dôsledok ideologickej orientácie pravdy alebo aj geopolitickej túžby?

Izraelská armáda, vojaci, Pásmo Gazy, Palestína, Hamas

Izraelská armáda dostala echo o útoku Hamasu na židovský štát dva týždne vopred

18.06.2024 21:31

Vyššie postavení velitelia správe elitnej spravodajskej jednotky 8200 nevenovali dostatočnú pozornosť.

Vladimir Putin / Kim Čong-un / KĽDR / Rusko /

Putin dorazil do KĽDR, vítal ho Kim. Čo vyrokuje šéf Kremľa v Pchjongjangu?

18.06.2024 20:40

Generálny tajomník NATO Jens Stoltenberg upozornil, že Putinova návšteva totalitnej krajiny má "medzinárodný presah".

Hadždž

Počas púte hadždž zomrelo takmer 600 ľudí, tvrdí AFP. Teploty v Mekke dosiahli takmer 52 °C

18.06.2024 20:19, aktualizované: 22:36

Na tohtoročnej púti sa zúčastňuje 1,8 milióna ľudí.

Peter Pčolinský

Pčolinský odišiel zo Sme rodina. Postupne bude odhaľovať videá a fotky zo zákulisia politiky

18.06.2024 19:43, aktualizované: 21:10

Pčolinský tvrdí, že videá a fotky neboli nikdy zverejnené a nikdy sa nemali dostať na verejnosť.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 244
Celková čítanosť: 688004x
Priemerná čítanosť článkov: 2820x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy