Založ si blog

Prečo musel zomrieť?

 

preto, aby sme všetci videli, čoho sú ľudia schopní, čoho sme schopní. Aby sme videli pravdu o ľuďoch, pravdu o sebe.

 

Kričali hosana synu Dávidovmu, ale po zákroku politikov kričali ukrižovať ho. Sudca, správca a vládca spoločenstva, Poncius Pilát, povedal: vinu na ňom nenachádzam, ukrižujte ho. Takí sú ľudia, takí sme my.

 

Keby nezomrel na kríži, najhanebnejšou a najhoršou smrťou, určenou pre najhorších zločincov, nik z ľudí by sa k vlastnej zodpovednosti nemal. Všetci by hlásali, že ho iba skúšali, lebo chceli, aby im zjavil pravdu o svojom božskom pôvode. Všetci!

 

A všetci by po vzore politikov, o sebe hlásali, že sú predsa ľudia. Čestní a mysliaci. Ktorým najviac záleží na ľudskosti, mieri a ochrane ľudských práv.

 

Preto musel zomrieť. Aby všetci videli akí skutočne sú. Aby všetci naveky prišli o výhovorky. Aby sme všetci prišli o výhovorky. O výhovorky, ktorými začal už Adam, prvý človek a pokračovala Eva, prvá žena.

 

A čoho sú ľudia schopní, môžeme už aspoň desať rokov pozorovať na Ukrajine a na počinoch okolo Ukrajiny. Kde je pravda? Kde je ľudskosť? „Hasenie“ požiaru benzínom a pušným prachom? Budovanie mieru nenávisťou a zabíjaním? Súžitie so susedom budované na inštrukciách zradných, cudzích politikov a cudzích vojsk? To je dnešná ľudskosť. Dnešná česť.

 

Preto musel zomrieť. Nie preto, žeby to Jeho nebeský Otec chcel. Ale preto, aby sme všetci naveky prišli o vlastné, krivé zrkadlá. A uvideli pravdu. A lásku. K Otcovi i k bratom a sestrám.

 

 

 

Potrebujeme 15 verejnoprávnych kanálov?

26.05.2023

V poslednom čase sme si vypočuli politické a poslanecké info, koľko potrebuje verejnoprávna RTVS peňazí, aby funkcionári, zamestnanci a ich kamaráti boli spokojní. Vraj pevnú čiastku HDP. Mali by myslieť výdavkov štátneho rozpočtu, nie HDP. Pretože HDP ani jeho časť sa nedá prideliť. Nikomu. Ale o tom inokedy. Každopádne, verejnoprávne cítiaci [...]

Slovensko je vo vojne proti Rusku. A nie je to prvýkrát.

17.05.2023

Neopieram sa o žiadne nepochopiteľné „argumenty“ anonymizovaných právnikov. Vychádzam z reality, ktorú nám servírujú naši predstavitelia. A predstavitelia slovenského štátu či republiky sa v krízových situáciách vždy postavili na nesprávnu stranu. Aj preto kričia, že stoja na správnej strane. Asi v očakávaní, že toľkokrát opakovaná lož sa [...]

Tunelári – hlavní tvorcovia HDP?

16.05.2023

Aj v našich správach sa už objavili konštatovania, že HDP Ruska za rok 2022, napriek našim proroctvám a snahám a naprieky sankciám, namiesto poklesu o cca – 20 %, stúpol o cca 2,5 %. No strašné! Ešte aj inflácia v Rusku sa pohybuje pod úrovňou 4,0 %, teda nižšie ako u všetkých múdrych a vyspelých. Kde jen leberálni soudruzi udelali chybu? [...]

ódor

Pellegrini sa s premiérom stretne v pondelok, Heger v utorok

29.05.2023 12:50

Strana Smer sa taktiež na rokovaniach zúčastní.

UA Vojak / Vojna na UA / Bachmut / Delo /

Vojna medzi Ruskom a NATO je možná, vyhlásil náčelník českého generálneho štábu

29.05.2023 12:27

Aby sa tomuto scenáru zabránilo, je podľa Řehku potrebná zásadná príprava a odstrašenie.

Kliešť

Na celom území Česka platí mimoriadne riziko napadnutia kliešťom

29.05.2023 12:25

Začiatok sezóny kliešťov podľa Českého hydrometeorologického ústavu úzko súvisí s počasím.

František Mikloško

Do KDH sa vracia František Mikloško

29.05.2023 11:43

Podľa Majerského je Mikloško "osobnosť, ktorá má čo povedať aj v dnešnej dobe v slovenskej politike".