Založ si blog

Prečo musel zomrieť?

 

preto, aby sme všetci videli, čoho sú ľudia schopní, čoho sme schopní. Aby sme videli pravdu o ľuďoch, pravdu o sebe.

 

Kričali hosana synu Dávidovmu, ale po zákroku politikov kričali ukrižovať ho. Sudca, správca a vládca spoločenstva, Poncius Pilát, povedal: vinu na ňom nenachádzam, ukrižujte ho. Takí sú ľudia, takí sme my.

 

Keby nezomrel na kríži, najhanebnejšou a najhoršou smrťou, určenou pre najhorších zločincov, nik z ľudí by sa k vlastnej zodpovednosti nemal. Všetci by hlásali, že ho iba skúšali, lebo chceli, aby im zjavil pravdu o svojom božskom pôvode. Všetci!

 

A všetci by po vzore politikov, o sebe hlásali, že sú predsa ľudia. Čestní a mysliaci. Ktorým najviac záleží na ľudskosti, mieri a ochrane ľudských práv.

 

Preto musel zomrieť. Aby všetci videli akí skutočne sú. Aby všetci naveky prišli o výhovorky. Aby sme všetci prišli o výhovorky. O výhovorky, ktorými začal už Adam, prvý človek a pokračovala Eva, prvá žena.

 

A čoho sú ľudia schopní, môžeme už aspoň desať rokov pozorovať na Ukrajine a na počinoch okolo Ukrajiny. Kde je pravda? Kde je ľudskosť? „Hasenie“ požiaru benzínom a pušným prachom? Budovanie mieru nenávisťou a zabíjaním? Súžitie so susedom budované na inštrukciách zradných, cudzích politikov a cudzích vojsk? To je dnešná ľudskosť. Dnešná česť.

 

Preto musel zomrieť. Nie preto, žeby to Jeho nebeský Otec chcel. Ale preto, aby sme všetci naveky prišli o vlastné, krivé zrkadlá. A uvideli pravdu. A lásku. K Otcovi i k bratom a sestrám.

 

 

 

Nie Slovenským záujmom!

12.07.2024

Prežívame čiastočne turbulentné obdobie, keď máme možnosť sledovať príživníkov rôznych politických smerov, rôznych politických, najmä osobných záujmov. Prežívame obdobie, o ktorom až nasledujúce generácie budú písať a uvažovať, čo všetko sme prehajdákali. Najväčšie huby či papule dnešných dní robia všetko preto, aby nepriateľstvo medzi [...]

Čas vodcov svorky

27.06.2024

V chotároch niekoľkých obcí v našom malom okrese sa zhromaždila neveľká svorka psov. Veľkých vlčiakov, miešancov, ale aj krpatých čivav. Svorku tvorili spočiatku najmohutnejšie psy. Všetci jedinci voči nej prechovávali radšej rešpekt. Prevažne nechcený, ale čo v takej situácii? Tri či štyri čivavy sa ku svorke pridali neskôr. Prišli o svojho pána [...]

Peniaze pre Starobince a Domy opatrovateľských služieb

25.06.2024

dôkladné či úplné majetkové priznanie k žiadosti o priznanie dôchodku od Sociálnej poisťovne prednostný podiel Starobinca, Domu opatrovateľskej služby na dedičstve o zameškané platby opatrovaného seniora Tento jednoduchý a priamočiary krok výrazne zmení „neschopnosť“ platiť za služby Domova pre seniorov. Neschopnosť samotného seniora aj jeho [...]

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

V Gaze pri útokoch Izraela za posledný deň zahynulo 37 ľudí, uvádzajú tamojšie úrady

20.07.2024 14:14

Počet obetí z radov Palestínčanov sa po deviatich mesiacoch izraelskej vojenskej ofenzívy blíži k 39-tisíc.

Grécko-požiare-búrky-výstraha

Grécko sužuje vlna horúčav: Blesky zabíjali dobytok a spôsobili požiare

20.07.2024 13:55

V oblasti viac na sever, blízko gréckeho mesta Florina, uhynulo v dôsledku úderov bleskov dovedna deväť kusov hovädzieho dobytka.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

FOTO: Začal sa dúhový Pride. Aj LGBTI+ kultúra je slovenská kultúra, odkazujú

20.07.2024 12:46, aktualizované: 13:05

LGBTI+ ľudia na Slovensku odjakživa žili, tvorili a zachytávali svoje životné príbehy v najrôznejších umeleckých podobách.

hádka, deti, konflikt

SALVE, kúzelná pomôcka pri výchove detí a zvládaní konfliktov. Čo to je?

20.07.2024 12:43

Päť písmen ukrýva postup, ako reagovať, keď deti neposlúchajú, hádajú sa alebo robia iné veci, ktoré sa nám nepáčia.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 247
Celková čítanosť: 697356x
Priemerná čítanosť článkov: 2823x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy