Založ si blog

Vláda bez hanby? To už nič lepšie nemáme?

 

Vláda, ktorá stratila dôveru aj svojich kumpánov! Ináč by nebola odvolaná!

Vláda, ktorá stratila dôveru pospolitého ľudu! Ináč by sa nebála predčasných volieb!

To naozaj sa na Slovensku nič lepšie nenájde? Slovenská pospolitosť je až taká ubiedená?

 

Predseda vlády, ktorý ako hrací pajko opakuje, že všetko ide ako má. Potom náhle zistí, že zdravotníctvo nerobí čo má. A minister „hodí flintu do žita“, aj keď je ešte nabitá politickou korupciou. A nič.

 

A tento premiér zistí, že ani koalícia, jeho koalícia nerobí čo má a prestúpi na čelo inej strany. Neparlamentnej. Vo „víťaznom februári“ sa stalo toho oveľa menej, a on to nazýva prevratom. A nič. Čo je teda toto?

 

Minister školstva, kde sa vzal tu sa vzal, predloží návrh „reformy“ školstva, ktorou nič nerieši, asi aby reč nestála, až sa celé školstvo protiví. A nič.

 

Minister obrany, ktorý sa silou mocou prezentuje ako najúspešnejší obchodník a znalec ústavného práva, vynucuje si kšefty, o ktorých jasne vie, že sú v rozpore so zmluvou, ktorou boli predmety kšeftu obstarané. A nič.

 

Minister dialógu medzi národmi a krajinami sa predvedie v diskusii ako hulvát, o ktorom povedať, že je to slon v porceláne by bolo pochvalou. A aby nestačilo, ukáže sa ešte aj ako eurofób, osočujúci inú euro krajinu, povedzme nahlas, že Maďarsko, zo snáh o zabratie území Slovenska. A nič.

 

Minister životného prostredia doposiaľ nevydal žiadne presvedčivé potvrdenie o zlepšení životného prostredia v dôsledku práce jeho úradu. Zato mimovládky sa vytešujú ako blchy v kožuchu, ako sa im pri ňom dobre žije. A význam pre zlepšenie životného prostredia za prácu oceneného a vyznamenaného chlapa, ktorý sa cíti byť ženou … som asi nepochopil.

 

Minister poľnohospodárstva sa usmieva do kamery ako víťaz eurovízie bez politickej podpory, a oznamuje nám, že dojednal 400 protiinflačných istôt. Nevie však akých, ani ktorých. Ani to nie, či vďaka nim inflácia nestúpne o ďalší skokanský mostík. A nič.

 

Ministerka informatizácie pripravuje, na naše pomery mega obrovské, papierové predvolebné vydanie úspechov informatizácie spoločnosti za éru jej ministrovania. Asi to vydať v elektronickej podobe sa nedá. A nič.

 

Rezort dopravy by možno viac dosiahol meditovaním. Lebo úspechy dynamickej výstavby dopravnej infraštruktúry bude lepšie nespomínať. Už začína byť problém nielen dokončiť stavbu, ale ju aj vôbec začať. No skvelé. Pritom to v tomto rezorte už roky nie je novinka. A nič.

 

Asi to bude musieť zachrániť minister práce, sociálnych vecí a rodiny. Lenže kde ten na to vezme peniaze? Jedine od toho trnavského filantropa – v podstate šéfa celej tejto karavány. Lebo keď vie zohnať 500 € pre každého voliča (cca 2,3mld €, lebo prídu aj na nosidlách), tak zoženie aj na čokoľvek iné. Alebo tento trnavský filantrop iba má v pamäti Dzurindovu fintu, že po voľbách ten bonus zruší? Ako Dzurinda zrušil dvojnásobné materské..? A zabudol na dvojnásobné mzdy?

 

Človeku napadá, že v takejto situácii by sa každý člen vlády, od hanby ani neukazoval na verejnosti. Vláda by po rokovaní (bez kamier) iba vydala prosbopis, ktorým by vyzvala spoločnosť na čo najskoršie usporiadanie predčasných volieb, aby táto nimi milovaná krajina mala opäť vládu. Vládu, ktorá sa k ľudu navráti. Ako sme dúfali v Novembri ´89.

 

A čo oni?? Žiadne také! Valov je náš. Bez kúska hanby! Bez rešpektu k hlasu pospolitého ľudu, hlasu voličov! Bez rešpektu k medzinárodným zmluvám uzavretým v minulosti! Ani maškarné masky si nenatiahnu. Mne to pripadá až priveľmi arogantné! Dokonca sa tvária, akoby stratou dôvery koalície i voličov, získali ešte väčšie právomoci ako vláda disponujúca dôverou. Neuveriteľné!

 

A čo na to úrad našej prezidentky? Úrad, ktorý je konštituovaný najmä pre krízové situácie? Že v tom nevidí nič také, čo by si žiadalo jej zásah? Čo by teda malo ešte nastať, pani prezidentka? Aby toto predstavenie „bez hanby“ prestalo?

 

 

 

Reforma školstva – Školstvo otvorené a praktizujúce

16.02.2024

Školstvo sa v dnešnej dobe dostalo do nezávideniahodnej situácie. Napredovanie svetového hospodárstva sa šinie obrovskou rýchlosťou do neznáma, pričom hlavná je čo najvyššia rýchlosť. A žiadna prestávka či dovolenka. A v takejto situácií sa od školstva očakáva, že pripraví absolventov na všetko to neznáme, do čoho sa hospodársky svet rúti. [...]

Neopíjajte sa rohlíkom

13.02.2024

Reč je o Číne. Európa, vďaka manažmentu Bruselskej EÚ, stráca konkurencieschopnosť, stráca Európanov, ktorých chce nahradiť imigrantami, stráca mocenské pozície a stráca autoritu, honor aj kredit. Stáva sa poskokom a vykonávateľom číchsi príkazov a tají čích. Nakupuje nezmyselné počty vakcín neurčitých zdravotných/ochranných vlastností akoby [...]

Premlčacie lehoty a treťotriedna herečka. Veľa kriku pre nič?

10.02.2024

No to bola dráma. Vo štvrtok večer 8. februára. Dve hodiny. No hrôza. Ja som to však videl a vidím ináč. Ad opozícia: Načo sú komusi nekonečné premlčacie lehoty, keď skutok nechce oznámiť?? A o tomto celom bolo toto divadelné predstavenie aj s treťotriednou herečkou Holečkovou. Lebo desať rokov je aj jej málo. Pýtam sa však celkom [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Zdravý rozum, Svetlo či Jednotní Slovania. Na Slovensku chce vzniknúť osem nových politických strán

25.02.2024 22:34

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 100 je v likvidácii.

Republika / Milan Uhrík /

Hnutie Republika si na sneme opätovne zvolilo za predsedu Milana Uhríka

25.02.2024 22:08

Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb.

Izrael, Gaza

Netanjahu: Izrael bude po zásahu v Rafahu niekoľko týždňov od úplného víťazstva

25.02.2024 21:27

Izraelský premiér uviedol, že žiadna dohoda ofenzíve v meste Rafah nezabráni.

Srbsko, Kosovo, Aleksandar Vučič

Chorvátsky šéf diplomacie označil srbského prezidenta Vučiča za bábku Ruska. Belehrad protestuje

25.02.2024 21:09

Ide o najnovší spor medzi susednými krajinami, medzi ktorými panuje napätie po väčšinu času od krvavého rozpadu Juhoslávie v 90. rokoch.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 220
Celková čítanosť: 627373x
Priemerná čítanosť článkov: 2852x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy