Založ si blog

Ako s dvojitým štátnym občianstvom?

 

Slovenskí neschopáci a s nimi aj celé Slovensko rieši z času načas problém dvojitého či viac početného občianstva. Raz má navrch obava zo straty obyvateľov Slovenska inokedy obava zo strany iných krajín. V prípade Slovenska obava zo strany Maďarska.

 

Pre mňa sú tieto postoje úbohé a veľmi eurofóbne. Áno eurofóbne. Ako všetky fóbiou trpiace postoje voči ktorejkoľvek európskej krajine. Lebo pred nami vyvstáva príťažlivejšia vízia, vízia Európa. A nielen po Ural, ale vďaka spoločnosti za Uralom, aj po Vladivostok. A v tejto vízii nemôže mať miesto žiadna eurofóbia. Ani maďarofóbia.

 

Ako teda vyriešiť všetky problémy s dvojitým či viac početným občianstvom? Veľmi jednoducho.

 

Každý občan má právo získať občianstvo iného štátu. V takomto prípade je však povinný v dostupných lehotách informovať príslušný úrad Slovenska o svojom úmysle. V prípade úspešného zisku občianstva iného štátu, bude občan o tejto skutočnosti povinný informovať príslušný úrad už v skrátenej lehote, napríklad do 60 dní. V tomto prípade už budú stanovené aj vcelku likvidačné pokuty za nedodržanie tejto povinnosti.

 

Prečo? Lebo iný zákon bude stanovovať, že držiteľ iného štátneho občianstva, než slovenského, nebude môcť pracovať v štátnej správe. To znamená: v armáde, polícii, súdnictve, prokuratúre, v úradoch štátnej správy (ministerstvá, krajské či okresné úrady) ani v ostatných štátnych inštitúciách. V niektorých prípadoch by mohla existovať možnosť udelenia štátneho súhlasu na výkon funkcie takémuto občanovi, ak sa to ukáže ako opodstatnené.

 

Tým by boli vysporiadané všetky obavy fóbov aj legitímnych organizátorov a manažérov štátu z negatívnych či ohrozujúcich vplyvov. A v ostatných sférach života spoločnosti by to nemalo spôsobovať žiadny problém. Veď je to takto už dnes. Možno skôr prínos, pokiaľ by iné občianstvo bolo z ďalšieho európskeho štátu. A všetci občania Slovenska by si slovenské občianstvo zachovali.

 

Ale aby sa to podarilo, je potrebné sa pozerať na Európu z výšin lietajúcich vtákov, nie z pohľadu v prachu sediacich žiab.

 

Reforma školstva – Školstvo otvorené a praktizujúce

16.02.2024

Školstvo sa v dnešnej dobe dostalo do nezávideniahodnej situácie. Napredovanie svetového hospodárstva sa šinie obrovskou rýchlosťou do neznáma, pričom hlavná je čo najvyššia rýchlosť. A žiadna prestávka či dovolenka. A v takejto situácií sa od školstva očakáva, že pripraví absolventov na všetko to neznáme, do čoho sa hospodársky svet rúti. [...]

Neopíjajte sa rohlíkom

13.02.2024

Reč je o Číne. Európa, vďaka manažmentu Bruselskej EÚ, stráca konkurencieschopnosť, stráca Európanov, ktorých chce nahradiť imigrantami, stráca mocenské pozície a stráca autoritu, honor aj kredit. Stáva sa poskokom a vykonávateľom číchsi príkazov a tají čích. Nakupuje nezmyselné počty vakcín neurčitých zdravotných/ochranných vlastností akoby [...]

Premlčacie lehoty a treťotriedna herečka. Veľa kriku pre nič?

10.02.2024

No to bola dráma. Vo štvrtok večer 8. februára. Dve hodiny. No hrôza. Ja som to však videl a vidím ináč. Ad opozícia: Načo sú komusi nekonečné premlčacie lehoty, keď skutok nechce oznámiť?? A o tomto celom bolo toto divadelné predstavenie aj s treťotriednou herečkou Holečkovou. Lebo desať rokov je aj jej málo. Pýtam sa však celkom [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Zdravý rozum, Svetlo či Jednotní Slovania. Na Slovensku chce vzniknúť osem nových politických strán

25.02.2024 22:34

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 100 je v likvidácii.

Republika / Milan Uhrík /

Hnutie Republika si na sneme opätovne zvolilo za predsedu Milana Uhríka

25.02.2024 22:08

Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb.

Izrael, Gaza

Netanjahu: Izrael bude po zásahu v Rafahu niekoľko týždňov od úplného víťazstva

25.02.2024 21:27

Izraelský premiér uviedol, že žiadna dohoda ofenzíve v meste Rafah nezabráni.

Srbsko, Kosovo, Aleksandar Vučič

Chorvátsky šéf diplomacie označil srbského prezidenta Vučiča za bábku Ruska. Belehrad protestuje

25.02.2024 21:09

Ide o najnovší spor medzi susednými krajinami, medzi ktorými panuje napätie po väčšinu času od krvavého rozpadu Juhoslávie v 90. rokoch.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 220
Celková čítanosť: 627382x
Priemerná čítanosť článkov: 2852x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy