Založ si blog

Keď spodina sa derie hore

 

Kedysi bežala vo vysielaniach relácia Najslabší z kola von, keď samotní súťažiaci hlasovaním potvrdili stav súťaže a poslali najslabšieho z kola von. Vysielanie relácie však skončilo obrovskou hanbou, keď neschopná spodina pochopila, že pôjde z kola von a tak sa spojila a hlasovaním poslala z kola von toho najschopnejšieho, toho najzdatnejšieho.

 

Blamáž, ukazujúca ako sa spodina prediera na vrchol bola taká zahanbujúca, že kandidát na prezidenta a neskorší prezident, pán Václav Klaus, po jednej z neúspešných volieb v parlamente povedal, že nedopustí, aby sa tu (vo voľbe prezidenta) zopakovalo to primitívne, najlepší z kola von. Vydržal, odolal a stal sa prezidentom štátu. Nie každý však má jeho výdrž a jeho odhodlanie.

 

Dnes môžeme pozorovať čosi podobné. Lúzeri sa spájajú, vykrikujú o svojej jednote, ktorá má byť náhradou pravdy a rozumu a osočujú najschopnejšieho. Chcú ho dostať stoj čo stoj z kola von. Zverejňujú podvrhnuté klamstvá, a na ich základe osočujú iných. A nehanbia sa! Sú v tom doma.

 

Kedysi to bolo na záberoch železničnej stanice, dnes je to nákupné centrum. Centrum, pri ktorom neparkovalo žiadne auto, pri ktorom po výbuchu boli iba uniformovaní muži, hasiči, vojaci, záchranári, „vojenskí spravodajcovia“ … Žiadne ženy, žiadne deti. Nuž čo. To bolo také nákupné centrum.

 

A jeden protagonista tej spodiny natočil zábery z vnútra centra, kde ukázal stojace regály plné neporozbíjaných fliaš …

 

https://www.1tv.ru/news/issue/2022-06-28/12:00#1

od 3:00 min.

 

 

Danko chce rokovať o fungovaní koalície? Bravó!

09.04.2024

Na tlačovej besede SNS odznelo: „… sme pripravení rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa“. https://www.youtube.com/watch?v=c0BnrJU8uEs od 2,00 min. Musím otvorene pochváliť pána Danka, že chce rokovať o podmienkach ďalšej spolupráce koalície, čo jasne dokazuje, že si plne uvedomil svoj [...]

Nechoďte hneď do Česka, pán prezident

08.04.2024

Nechoďte tam na potvrdenie formálneho priateľstva, ani na predvedenie existujúceho pokrytectva. Áno, netreba si zatvárať oči ani pred pokrytectvom. Na českej strane sme mali možnosť vidieť neskrývané snahy o zasahovanie do politického vývoja na Slovensku, čo by sme mali rázne odmietnuť. Aspoň do chvíle, kým opäť vytvoríme spoločný štát. Lebo ten [...]

Sklamaní a nespokojní? Pozrite sa do zrkadla a nekňučte!

07.04.2024

Vraj pán Peter Pellegrini a jeho štáb strašili voličov vojnou a stavili kampaň na šírení strachu ako vhodnej motivácie voličov a urobili z pána Korčoka kandidáta vojny a vojnového štváča. Že oklamali takto voličov a preto pán Pellegrini vyhral. Nuž verím, že ste sklamaní, ale mýlite sa a klamete ako počas celej tejto kampane. Iba to nesmiete kvôli [...]

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

Italy Politics

Skrachované vzťahy šéfov vlád. Expremiér Babiš nie je jediný. Talianska líderka odkopla muža, keď sa zaliečal inej žene

20.04.2024 10:49

Rozvodom sa skončilo manželstvo už viacerých niekdajších predsedov vlád Českej republiky. A ktoré rozchody známych politikov vlani zvlášť rezonovali?

trump. súd

Muž, ktorý sa zapálil pri súdnej sieni počas procesu s Trumpom, zomrel

20.04.2024 10:37

Muž, údajne zo štátu Florida, rozdával podľa svedkov v parku letáky obsahujúce konšpiračné teórie.

North Korea tensions balistické strely test

Severná Kórea uskutočnila test 'superveľkej' hlavice pre riadenú strelu

20.04.2024 09:47

KĽDR tiež vykonala skúšobný štart protilietadlovej rakety nového typu "Pyoljji-1-2" v Západnom mori.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 230
Celková čítanosť: 654255x
Priemerná čítanosť článkov: 2845x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy