Založ si blog

Sme aj my účastníci vojny?

 

Lebo každá z bojujúcich strán si vytvára a šíri vlastnú propagandu. A my vieme, že sa nedá veriť ani jednej z nich. Že ju treba brať s veľkou rezervou a dôkladne preosievať.

 

Slovensko však a jeho spojenci si tiež vytvárajú a šíria vlastnú propagandu. A zamedzujú a chcú aj trestať, propagandu nepriateľskej strany. Znamená to, že aj my sme vo vojne? Aj my sme súčasťou bojujúcich strán? Lebo ak by nie, tak šírime a vyhodnocujeme informácie získané od všetkých bojujúcich strán a hľadáme medzi nimi pravdu. My ju však poznáme. A zdá sa, že hodne dávno. Ako je to možné?

 

Od prvej minúty vojny vieme, kto zabíja civilistov a kto sa iba bráni. Roky, mesiace a dni pred vojnou sme to nevedeli. Nepočuli sme o ničom takom. Odkiaľ zrazu tie vedomosti? Sme účastníkmi vojny?

 

Zakazujeme šírenie nepravdivých informácii a blokujeme ich šíriace zdroje. Od prvej chvíle vojny vieme kto klame a kto hovorí pravdu. Odkiaľ to vieme? Sme účastníkmi vojny? Je to naša vojna a preto vieme, kto hovorí pravdu?

 

Ak budú použité chemické zbrane, už vopred a dávno vieme kto ich použil. Odkiaľ máme také presné a objektívne informácie? Máme svoju účasť na bojiskách či v skladoch chemických zbraní?

 

A mnohé iné otázky mi blúdia hlavou. Som na rozpakoch a v pomykove. Akoby som strácal prehľad a aj akúkoľvek poslednú istotu.

Danko chce rokovať o fungovaní koalície? Bravó!

09.04.2024

Na tlačovej besede SNS odznelo: „… sme pripravení rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa“. https://www.youtube.com/watch?v=c0BnrJU8uEs od 2,00 min. Musím otvorene pochváliť pána Danka, že chce rokovať o podmienkach ďalšej spolupráce koalície, čo jasne dokazuje, že si plne uvedomil svoj [...]

Nechoďte hneď do Česka, pán prezident

08.04.2024

Nechoďte tam na potvrdenie formálneho priateľstva, ani na predvedenie existujúceho pokrytectva. Áno, netreba si zatvárať oči ani pred pokrytectvom. Na českej strane sme mali možnosť vidieť neskrývané snahy o zasahovanie do politického vývoja na Slovensku, čo by sme mali rázne odmietnuť. Aspoň do chvíle, kým opäť vytvoríme spoločný štát. Lebo ten [...]

Sklamaní a nespokojní? Pozrite sa do zrkadla a nekňučte!

07.04.2024

Vraj pán Peter Pellegrini a jeho štáb strašili voličov vojnou a stavili kampaň na šírení strachu ako vhodnej motivácie voličov a urobili z pána Korčoka kandidáta vojny a vojnového štváča. Že oklamali takto voličov a preto pán Pellegrini vyhral. Nuž verím, že ste sklamaní, ale mýlite sa a klamete ako počas celej tejto kampane. Iba to nesmiete kvôli [...]

Peter Pellegrini

Podpredsedovia alebo Šutaj Eštok. Nový šéf Hlasu bude známy na prelome mája a júna

20.04.2024 13:07

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

Italy Politics

Skrachované vzťahy šéfov vlád. Expremiér Babiš nie je jediný. Talianska líderka odkopla muža, keď sa zaliečal inej žene

20.04.2024 10:49

Rozvodom sa skončilo manželstvo už viacerých niekdajších predsedov vlád Českej republiky. A ktoré rozchody známych politikov vlani zvlášť rezonovali?

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 230
Celková čítanosť: 654282x
Priemerná čítanosť článkov: 2845x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy