Založ si blog

Plyn za ruble? Bez poníženia to možno nebude schodné.

 

Prečo? Lebo ruble nemáme. A kúpiť ich môže byť nereálne, lebo nemáme za čo. Totiž predajca plynu nechce ani eura ani doláre. Nechce ich, lebo ich má dostatok a západná genialita rozhodla, že za tie eura a doláre Rusku nič nepredá. A potvrdila, že zmrazila pred použitím tieto ruské aktíva uložené v západných bankových domoch, čím dokázala, že eura a doláre sú nesúcou menou. Čím teda zaplatíme za nákup rubľov?

 

Schodná cesta existuje. Tá však znamená poníženie. Bude nutné zrušiť sankcie, zrušiť aspoň niektoré embarga na obchod s Ruskom a získať ruble za Rusku predávaný tovar alebo za predaj tovaru komukoľvek inému, ale za ruble. A toto po urážlivých vyhláseniach západných politikov, po osobných urážkach, môže byť veľký problém. V ich dôsledku to môže viesť skutočne k zastaveniu nákupu a predaja plynu medzi EÚ a Ruskom. Nuž vyčkajme.

 

Osobne sa dávno čudujem každej krajine, ktorá sa nesnaží podporiť predaj svojich produktov aj za vlastnú menu. Takýto krok vždy prispeje k upevneniu postavenia vlastnej meny v sústave manévrov finančného sveta. Takýto krok som očakával aj od Ruska. Pochopiteľne, že v iných časoch by vôbec nebol predmetom dnešných špekulácií.

 

Na reakciu ministra Sulíka na tlačovke v tom zmysle, že Rusko si v tomto prípade môže samo určovať kurz rubľa, keďže je to jeho mena, čo EU nebude môcť akceptovať, sa čudujem, že sa nenašiel jediný z prítomných novinárov, ktorý by sa pána Sulíka opýtal, či to takto, že sami určujú kurz, robia aj USA s dolárom či EU s eurom.

 

 

 

Danko chce rokovať o fungovaní koalície? Bravó!

09.04.2024

Na tlačovej besede SNS odznelo: „… sme pripravení rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa“. https://www.youtube.com/watch?v=c0BnrJU8uEs od 2,00 min. Musím otvorene pochváliť pána Danka, že chce rokovať o podmienkach ďalšej spolupráce koalície, čo jasne dokazuje, že si plne uvedomil svoj [...]

Nechoďte hneď do Česka, pán prezident

08.04.2024

Nechoďte tam na potvrdenie formálneho priateľstva, ani na predvedenie existujúceho pokrytectva. Áno, netreba si zatvárať oči ani pred pokrytectvom. Na českej strane sme mali možnosť vidieť neskrývané snahy o zasahovanie do politického vývoja na Slovensku, čo by sme mali rázne odmietnuť. Aspoň do chvíle, kým opäť vytvoríme spoločný štát. Lebo ten [...]

Sklamaní a nespokojní? Pozrite sa do zrkadla a nekňučte!

07.04.2024

Vraj pán Peter Pellegrini a jeho štáb strašili voličov vojnou a stavili kampaň na šírení strachu ako vhodnej motivácie voličov a urobili z pána Korčoka kandidáta vojny a vojnového štváča. Že oklamali takto voličov a preto pán Pellegrini vyhral. Nuž verím, že ste sklamaní, ale mýlite sa a klamete ako počas celej tejto kampane. Iba to nesmiete kvôli [...]

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

Italy Politics

Skrachované vzťahy šéfov vlád. Expremiér Babiš nie je jediný. Talianska líderka odkopla muža, keď sa zaliečal inej žene

20.04.2024 10:49

Rozvodom sa skončilo manželstvo už viacerých niekdajších predsedov vlád Českej republiky. A ktoré rozchody známych politikov vlani zvlášť rezonovali?

trump. súd

Muž, ktorý sa zapálil pri súdnej sieni počas procesu s Trumpom, zomrel

20.04.2024 10:37

Muž, údajne zo štátu Florida, rozdával podľa svedkov v parku letáky obsahujúce konšpiračné teórie.

North Korea tensions balistické strely test

Severná Kórea uskutočnila test 'superveľkej' hlavice pre riadenú strelu

20.04.2024 09:47

KĽDR tiež vykonala skúšobný štart protilietadlovej rakety nového typu "Pyoljji-1-2" v Západnom mori.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 230
Celková čítanosť: 654265x
Priemerná čítanosť článkov: 2845x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy