Založ si blog

Vojna zatiaľ nebude. Ešte aspoň mesiac.

 

 

Šéf Kyjevského režimu včera (25.1.22) chlácholil obyvateľov Ukrajiny, aby sa neobávali ruského útoku a nestrácali odhodlanie. Lebo ruská armáda ešte nie je dostatočne pripravená a ešte nevytvorila bojové zostavy.

 

Čo to znamená? No znamená to asi toľko, že Ukrajina stále ešte nenašla odvahu a nie je pripravená zaútočiť na svoje, východné ukrajinské oblasti, na Kyjevskému režimu vzpierajúce sa neuznané republiky Donecko a Luhansko, že Ukrajina stále ešte nenašla odvahu zaútočiť a začať zabíjať Ukrajincov. Aj keď ju do toho vonkajšie mocnosti tlačia, budú tlačiť a „v pevnej jednote podporovať“. Takže ruská armáda ešte nie je pripravená  …

 

Asi musia najprv prebrať dodávky zbraní určených na podporu „diplomatických riešení“, možno sa budú musieť naučiť s nimi narábať, zistiť ich taktické a bojové určenie, rozmiestniť ich a prideliť vojakom, ktorí neprebehnú na ruskú stranu, atd. atd. To chvíľu potrvá.

 

Pravdaže ruskí zástanci východných Ukrajincov len tak neodídu a budú naďalej byvakovať na svojom a vyčkávať obďaleč na vývoj situácie. Takže „na východe bude zatiaľ nič nové“.

 

Ale! Keďže Západ sa rozhodol na papierové požiadavky a návrhy Ruska odpovedať nabíjaním kanónov, bude tento počin významný až rozhodujúci, ba možno zničujúci, pre budúcnosť. Pre budúcnosť slepcov, ktorí odmietajú vidieť pravdu,  pre budúcnosť hluchých, ktorí odmietajú počuť pravdu, pre zákerných a sprostých, ktorí odmietajú rozumieť slovám a žiaľ, aj pre ostatných, ktorí sa stali politickou korisťou týchto slepých, hluchých a zákerných sprostých „lodivodov“. Teda pre nás všetkých.

 

Asi budeme svedkami rozmiestňovania najmodernejších a najúčinnejších zbraní do palebných postavení. Nielen na pevnine, ale aj v moriach a oceánoch a možno aj vo vzduchu. A možno sa dočkáme aj výziev: rýchlo ešte aspoň raz objímte a pobozkajte svoje deti.

 

Lebo z toho, čo spôsobili naši „obrancovia svetového mieru“ v Afganistáne, v Iraku, v Sýrii … sme sa nepoučili. Ani Ukrajinci.

 

 

Reforma školstva – Školstvo otvorené a praktizujúce

16.02.2024

Školstvo sa v dnešnej dobe dostalo do nezávideniahodnej situácie. Napredovanie svetového hospodárstva sa šinie obrovskou rýchlosťou do neznáma, pričom hlavná je čo najvyššia rýchlosť. A žiadna prestávka či dovolenka. A v takejto situácií sa od školstva očakáva, že pripraví absolventov na všetko to neznáme, do čoho sa hospodársky svet rúti. [...]

Neopíjajte sa rohlíkom

13.02.2024

Reč je o Číne. Európa, vďaka manažmentu Bruselskej EÚ, stráca konkurencieschopnosť, stráca Európanov, ktorých chce nahradiť imigrantami, stráca mocenské pozície a stráca autoritu, honor aj kredit. Stáva sa poskokom a vykonávateľom číchsi príkazov a tají čích. Nakupuje nezmyselné počty vakcín neurčitých zdravotných/ochranných vlastností akoby [...]

Premlčacie lehoty a treťotriedna herečka. Veľa kriku pre nič?

10.02.2024

No to bola dráma. Vo štvrtok večer 8. februára. Dve hodiny. No hrôza. Ja som to však videl a vidím ináč. Ad opozícia: Načo sú komusi nekonečné premlčacie lehoty, keď skutok nechce oznámiť?? A o tomto celom bolo toto divadelné predstavenie aj s treťotriednou herečkou Holečkovou. Lebo desať rokov je aj jej málo. Pýtam sa však celkom [...]

Republika / Milan Uhrík /

Hnutie Republika si na sneme opätovne zvolilo za predsedu Milana Uhríka

25.02.2024 22:08

Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb.

Izrael, Gaza

Netanjahu: Izrael bude po zásahu v Rafahu niekoľko týždňov od úplného víťazstva

25.02.2024 21:27

Izraelský premiér uviedol, že žiadna dohoda ofenzíve v meste Rafah nezabráni.

Srbsko, Kosovo, Aleksandar Vučič

Chorvátsky šéf diplomacie označil srbského prezidenta Vučiča za bábku Ruska. Belehrad protestuje

25.02.2024 21:09

Ide o najnovší spor medzi susednými krajinami, medzi ktorými panuje napätie po väčšinu času od krvavého rozpadu Juhoslávie v 90. rokoch.

gašpar tibor, gašpar pavol

Gašpar: Môj syn spĺňa predpoklady na šéfa SIS

25.02.2024 20:49

Poslanec Juraj Krúpa nevie, na základe čoho má Gašpar danosti a predpoklady byť šéfom SIS. "Je tam viac otáznikov ako odpovedí," povedal.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 220
Celková čítanosť: 627346x
Priemerná čítanosť článkov: 2852x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy