Založ si blog

Vojna zatiaľ nebude. Ešte aspoň mesiac.

 

 

Šéf Kyjevského režimu včera (25.1.22) chlácholil obyvateľov Ukrajiny, aby sa neobávali ruského útoku a nestrácali odhodlanie. Lebo ruská armáda ešte nie je dostatočne pripravená a ešte nevytvorila bojové zostavy.

 

Čo to znamená? No znamená to asi toľko, že Ukrajina stále ešte nenašla odvahu a nie je pripravená zaútočiť na svoje, východné ukrajinské oblasti, na Kyjevskému režimu vzpierajúce sa neuznané republiky Donecko a Luhansko, že Ukrajina stále ešte nenašla odvahu zaútočiť a začať zabíjať Ukrajincov. Aj keď ju do toho vonkajšie mocnosti tlačia, budú tlačiť a „v pevnej jednote podporovať“. Takže ruská armáda ešte nie je pripravená  …

 

Asi musia najprv prebrať dodávky zbraní určených na podporu „diplomatických riešení“, možno sa budú musieť naučiť s nimi narábať, zistiť ich taktické a bojové určenie, rozmiestniť ich a prideliť vojakom, ktorí neprebehnú na ruskú stranu, atd. atd. To chvíľu potrvá.

 

Pravdaže ruskí zástanci východných Ukrajincov len tak neodídu a budú naďalej byvakovať na svojom a vyčkávať obďaleč na vývoj situácie. Takže „na východe bude zatiaľ nič nové“.

 

Ale! Keďže Západ sa rozhodol na papierové požiadavky a návrhy Ruska odpovedať nabíjaním kanónov, bude tento počin významný až rozhodujúci, ba možno zničujúci, pre budúcnosť. Pre budúcnosť slepcov, ktorí odmietajú vidieť pravdu,  pre budúcnosť hluchých, ktorí odmietajú počuť pravdu, pre zákerných a sprostých, ktorí odmietajú rozumieť slovám a žiaľ, aj pre ostatných, ktorí sa stali politickou korisťou týchto slepých, hluchých a zákerných sprostých „lodivodov“. Teda pre nás všetkých.

 

Asi budeme svedkami rozmiestňovania najmodernejších a najúčinnejších zbraní do palebných postavení. Nielen na pevnine, ale aj v moriach a oceánoch a možno aj vo vzduchu. A možno sa dočkáme aj výziev: rýchlo ešte aspoň raz objímte a pobozkajte svoje deti.

 

Lebo z toho, čo spôsobili naši „obrancovia svetového mieru“ v Afganistáne, v Iraku, v Sýrii … sme sa nepoučili. Ani Ukrajinci.

 

 

Nie Slovenským záujmom!

12.07.2024

Prežívame čiastočne turbulentné obdobie, keď máme možnosť sledovať príživníkov rôznych politických smerov, rôznych politických, najmä osobných záujmov. Prežívame obdobie, o ktorom až nasledujúce generácie budú písať a uvažovať, čo všetko sme prehajdákali. Najväčšie huby či papule dnešných dní robia všetko preto, aby nepriateľstvo medzi [...]

Čas vodcov svorky

27.06.2024

V chotároch niekoľkých obcí v našom malom okrese sa zhromaždila neveľká svorka psov. Veľkých vlčiakov, miešancov, ale aj krpatých čivav. Svorku tvorili spočiatku najmohutnejšie psy. Všetci jedinci voči nej prechovávali radšej rešpekt. Prevažne nechcený, ale čo v takej situácii? Tri či štyri čivavy sa ku svorke pridali neskôr. Prišli o svojho pána [...]

Peniaze pre Starobince a Domy opatrovateľských služieb

25.06.2024

dôkladné či úplné majetkové priznanie k žiadosti o priznanie dôchodku od Sociálnej poisťovne prednostný podiel Starobinca, Domu opatrovateľskej služby na dedičstve o zameškané platby opatrovaného seniora Tento jednoduchý a priamočiary krok výrazne zmení „neschopnosť“ platiť za služby Domova pre seniorov. Neschopnosť samotného seniora aj jeho [...]

Virus Outbreak Venezuela

Maduro stupňuje rétoriku pred voľbami: Ak nevyhrám bude vojna, hovorí o krvavom kúpeli

21.07.2024 11:47

Podľa prieskumov však súčasný prezident výrazne zaostáva za kandidátom opozície.

172529

Ruské stíhačky vraj odvrátili americké bombardéry od svojich hraníc

21.07.2024 10:56, aktualizované: 11:28

Lietadlá sa stretli nad Barentsovým morom, tvrdí Moskva.

čínski záchranári, čína, potopy, rieka, zrútený most, Šen-si,

Prudké lejaky a devastačné záplavy si v Číne vyžiadali už najmenej 20 mŕtvych

21.07.2024 10:22

Husté lejaky sužujú rozsiahle oblasti severnej a strednej Číny už niekoľko dní.

Theodore Roosevelt

Teddyho Roosevelta nezmohol ani atentát. Pokojne rečnil s guľkou v hrudi

21.07.2024 10:00

Počas volebnej kampane v roku 1912 postrelil amerického exprezidenta atentátnik, ale Roosevelt pokračoval v programe a na mítingu predniesol vyše hodinový prejav.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 247
Celková čítanosť: 697479x
Priemerná čítanosť článkov: 2824x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy