Založ si blog

Pomôžeme menej rozvinutým krajinám . . .

 

V týchto časoch plných veľmi nehumánnej aj tragickej migrácie, najčastejšie v dôsledku ozbrojených konfliktov, zaznie občas aj zvolanie o snahe pomôcť postihnutým krajinám priamo v nich. Aby sa predišlo práve tejto nechcenej migrácii. Zámer skutočne veľmi chvályhodný!

 

Naproti tomu neznie vôbec humánne výkrik ministra hospodárstva BRD Roberta Habecka, „Nemecko potrebuje väčšiu migráciu, aby sa vyhlo nedostatku pracovnej sily“. spravy.pravda.sk/  Ono to vyznieva nakoniec tak, že tie konflikty v menej rozvinutých krajinách nevznikajú len náhodne.

 

Aj u nás doma sledujeme určitú imigráciu a emigráciu. Odchádzajú nám už študenti študovať do zahraničia a mnohí z nich sa nevracajú. Odchádzajú nám aj už vyštudovaní odborníci. V tomto čase upozorňujú média najmä na odchod lekárov a ďalšieho zdravotníckeho personálu, či informatikov, ale aj robotníckych majstrov. Nazývame to únik mozgov, ktorý nám spôsobuje významné škody a komplikácie. Dokonca sa objavujú aj návrhy, ako zastabilizovať týchto ľudí, aby neodišli.

 

Nuž, ale vráťme sa domov a do ostatného vyspelého sveta. Ako naplniť zámer pomoci menej rozvinutým krajinám, ktorý tieto vyspelejšie štáty deklarujú?

 

Jedným z prvých návrhov a veľakrát aj posledným, ako pomôcť menej rozvinutým krajinám je, udeliť víza a pracovné povolenia ich vzdelaným odborníkom. A prijímať ďalších a ďalších odborníkov, ktorých si vychovali menej rozvinuté krajiny a na výchove ktorých vyspelé krajiny šetrili a šetria. A udeľovať im prisťahovalecké či pracovné povolenia. Využiť všetky dostupné príležitosti, ako ešte viac využiť pre seba potenciál slabších, ako ešte viac sťažiť a skomplikovať hospodársky rozvoj a napredovanie slabších!

 

No veľmi dojemné! Teda to, čo sa nám nepáči, čo nám spôsobuje škody, tak tým budeme pomáhať iným!? Veľkolepé! A veľkohubé! Tak vyzerá pomoc od „vyspelých“ krajín. Od vyspelých darvinovcov. Od vyspelých kultúr. Od kultúr, ktoré sa nehanbia poúčať iných. Poúčať o morálke, o pravde, o ľudských právach, o spoločenskom pokroku, o mieri … Už by sa mohli začať hanbiť. Ak oni nie, tak aspoň ich obdivovatelia a poskokovia!

Chce sa mi skríknuť: Hanba vám!

Nie Slovenským záujmom!

12.07.2024

Prežívame čiastočne turbulentné obdobie, keď máme možnosť sledovať príživníkov rôznych politických smerov, rôznych politických, najmä osobných záujmov. Prežívame obdobie, o ktorom až nasledujúce generácie budú písať a uvažovať, čo všetko sme prehajdákali. Najväčšie huby či papule dnešných dní robia všetko preto, aby nepriateľstvo medzi [...]

Čas vodcov svorky

27.06.2024

V chotároch niekoľkých obcí v našom malom okrese sa zhromaždila neveľká svorka psov. Veľkých vlčiakov, miešancov, ale aj krpatých čivav. Svorku tvorili spočiatku najmohutnejšie psy. Všetci jedinci voči nej prechovávali radšej rešpekt. Prevažne nechcený, ale čo v takej situácii? Tri či štyri čivavy sa ku svorke pridali neskôr. Prišli o svojho pána [...]

Peniaze pre Starobince a Domy opatrovateľských služieb

25.06.2024

dôkladné či úplné majetkové priznanie k žiadosti o priznanie dôchodku od Sociálnej poisťovne prednostný podiel Starobinca, Domu opatrovateľskej služby na dedičstve o zameškané platby opatrovaného seniora Tento jednoduchý a priamočiary krok výrazne zmení „neschopnosť“ platiť za služby Domova pre seniorov. Neschopnosť samotného seniora aj jeho [...]

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

FOTO: Začal sa dúhový Pride. Aj LGBTI+ kultúra je slovenská kultúra, odkazujú

20.07.2024 12:46, aktualizované: 13:05

LGBTI+ ľudia na Slovensku odjakživa žili, tvorili a zachytávali svoje životné príbehy v najrôznejších umeleckých podobách.

hádka, deti, konflikt

SALVE, kúzelná pomôcka pri výchove detí a zvládaní konfliktov. Čo to je?

20.07.2024 12:43

Päť písmen ukrýva postup, ako reagovať, keď deti neposlúchajú, hádajú sa alebo robia iné veci, ktoré sa nám nepáčia.

Vojna policajtov, Rytmus

Nie sme sponzorom koncertu rapera Rytmusa, bráni sa Tipos. Keketi reagoval

20.07.2024 12:27

Keketi potvrdil, že jarmok Tipos podporil na základe žiadosti od mesta Bardejov.

Mount Everest, Himaláje, turista, Nepál, Khumbu, horolezec, sneh, hory,

V Himalájach našli telo českého horolezca Sedláčka, zahynul pravdepodobne vyčerpaním

20.07.2024 12:13

Vtedy 50-ročný Sedláček bol členom výpravy, ktorú viedol Leopold Sulovský, prvý český horolezec na vrchole Mount Everestu.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 247
Celková čítanosť: 697350x
Priemerná čítanosť článkov: 2823x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy