Založ si blog

Pomôžeme menej rozvinutým krajinám . . .

 

V týchto časoch plných veľmi nehumánnej aj tragickej migrácie, najčastejšie v dôsledku ozbrojených konfliktov, zaznie občas aj zvolanie o snahe pomôcť postihnutým krajinám priamo v nich. Aby sa predišlo práve tejto nechcenej migrácii. Zámer skutočne veľmi chvályhodný!

 

Naproti tomu neznie vôbec humánne výkrik ministra hospodárstva BRD Roberta Habecka, „Nemecko potrebuje väčšiu migráciu, aby sa vyhlo nedostatku pracovnej sily“. spravy.pravda.sk/  Ono to vyznieva nakoniec tak, že tie konflikty v menej rozvinutých krajinách nevznikajú len náhodne.

 

Aj u nás doma sledujeme určitú imigráciu a emigráciu. Odchádzajú nám už študenti študovať do zahraničia a mnohí z nich sa nevracajú. Odchádzajú nám aj už vyštudovaní odborníci. V tomto čase upozorňujú média najmä na odchod lekárov a ďalšieho zdravotníckeho personálu, či informatikov, ale aj robotníckych majstrov. Nazývame to únik mozgov, ktorý nám spôsobuje významné škody a komplikácie. Dokonca sa objavujú aj návrhy, ako zastabilizovať týchto ľudí, aby neodišli.

 

Nuž, ale vráťme sa domov a do ostatného vyspelého sveta. Ako naplniť zámer pomoci menej rozvinutým krajinám, ktorý tieto vyspelejšie štáty deklarujú?

 

Jedným z prvých návrhov a veľakrát aj posledným, ako pomôcť menej rozvinutým krajinám je, udeliť víza a pracovné povolenia ich vzdelaným odborníkom. A prijímať ďalších a ďalších odborníkov, ktorých si vychovali menej rozvinuté krajiny a na výchove ktorých vyspelé krajiny šetrili a šetria. A udeľovať im prisťahovalecké či pracovné povolenia. Využiť všetky dostupné príležitosti, ako ešte viac využiť pre seba potenciál slabších, ako ešte viac sťažiť a skomplikovať hospodársky rozvoj a napredovanie slabších!

 

No veľmi dojemné! Teda to, čo sa nám nepáči, čo nám spôsobuje škody, tak tým budeme pomáhať iným!? Veľkolepé! A veľkohubé! Tak vyzerá pomoc od „vyspelých“ krajín. Od vyspelých darvinovcov. Od vyspelých kultúr. Od kultúr, ktoré sa nehanbia poúčať iných. Poúčať o morálke, o pravde, o ľudských právach, o spoločenskom pokroku, o mieri … Už by sa mohli začať hanbiť. Ak oni nie, tak aspoň ich obdivovatelia a poskokovia!

Chce sa mi skríknuť: Hanba vám!

Reforma školstva – Školstvo otvorené a praktizujúce

16.02.2024

Školstvo sa v dnešnej dobe dostalo do nezávideniahodnej situácie. Napredovanie svetového hospodárstva sa šinie obrovskou rýchlosťou do neznáma, pričom hlavná je čo najvyššia rýchlosť. A žiadna prestávka či dovolenka. A v takejto situácií sa od školstva očakáva, že pripraví absolventov na všetko to neznáme, do čoho sa hospodársky svet rúti. [...]

Neopíjajte sa rohlíkom

13.02.2024

Reč je o Číne. Európa, vďaka manažmentu Bruselskej EÚ, stráca konkurencieschopnosť, stráca Európanov, ktorých chce nahradiť imigrantami, stráca mocenské pozície a stráca autoritu, honor aj kredit. Stáva sa poskokom a vykonávateľom číchsi príkazov a tají čích. Nakupuje nezmyselné počty vakcín neurčitých zdravotných/ochranných vlastností akoby [...]

Premlčacie lehoty a treťotriedna herečka. Veľa kriku pre nič?

10.02.2024

No to bola dráma. Vo štvrtok večer 8. februára. Dve hodiny. No hrôza. Ja som to však videl a vidím ináč. Ad opozícia: Načo sú komusi nekonečné premlčacie lehoty, keď skutok nechce oznámiť?? A o tomto celom bolo toto divadelné predstavenie aj s treťotriednou herečkou Holečkovou. Lebo desať rokov je aj jej málo. Pýtam sa však celkom [...]

Izrael, Gaza

Netanjahu: Izrael bude po zásahu v Rafahu niekoľko týždňov od úplného víťazstva

25.02.2024 21:27

Izraelský premiér uviedol, že žiadna dohoda ofenzíve v meste Rafah nezabráni.

Srbsko, Kosovo, Aleksandar Vučič

Chorvátsky šéf diplomacie označil srbského prezidenta Vučiča za bábku Ruska. Belehrad protestuje

25.02.2024 21:09

Ide o najnovší spor medzi susednými krajinami, medzi ktorými panuje napätie po väčšinu času od krvavého rozpadu Juhoslávie v 90. rokoch.

gašpar tibor, gašpar pavol

Gašpar: Môj syn spĺňa predpoklady na šéfa SIS

25.02.2024 20:49

Poslanec Juraj Krúpa nevie, na základe čoho má Gašpar danosti a predpoklady byť šéfom SIS. "Je tam viac otáznikov ako odpovedí," povedal.

adolf hitler eva braunova

Hitler pred samovraždou zostarol o dvadsať rokov. Čo o ňom hovorila žena, ktorá sa s ním skryla v bunkri?

25.02.2024 20:00

Nemecká zdravotná sestra porozprávala o tom, ako vyzerali posledné dni života nacistického vodcu. Po skončení vojny ju vypočúvali Američania.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 220
Celková čítanosť: 627337x
Priemerná čítanosť článkov: 2852x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy