Založ si blog

Poviem vám podobenstvo

 

Jeden otec, neskôr pra pra dedko, volal sa Alan, mal syna Adama. A tešil sa z toho, že ho má, že ho môže vychovávať, starať sa o jeho pokoj, rast a bezpečie. Keď Adam podrástol, otec chcel, aby sa okrem iného učil aj hre na hudobný nástroj, povedzme na husle, aby vedel aj zahrať a potešiť sluch i dušu otcovu i iných poslucháčov.

Ale Adamovi sa nechcelo učiť hre na husle ani iný hudobný nástroj a nenaučil sa. To otca zarmútilo a aj sa hneval na syna, že sa takto rozhodol, že ho neposlúchol.

Po čase sa syn Adam oženil a tiež mal syna, Jána. Tomu sa ale hudba páčila a tak sa dal aj do „hudobnej“ a po trpezlivom trénovaní hral veľmi pekne.

Aby to nebolo všetko, aj Ján mal syna, Petra. A ten bol nielen do hudby zaľúbený, ale mal aj hudobný talent. A stal sa nielen skvelým muzikantom, ale aj skladateľom a dirigentom. Slávil úspechy a rozdával radosť širokým vrstvám obyvateľstva po celom svete.

Avšak, otec, dedo a pradedo Alan, aj keď videl ako sa jeho vnuk a pravnuk usilujú, ako plnia jeho túžbu, ktorú mu syn nesplnil, hneval sa aj na nich a nedokázal im odpustiť. Nedokázal ich milovať ako svojich potomkov, ako deti, nedokázal sa tešiť z toho, čo tešilo všetkých okolo.

Čo tým chcem povedať? Nuž iba chcem priblížiť praktický výklad učenia o „dedičnom hriechu“. O hriechu, s ktorým sa všetci vraj rodíme. O hriechu, ktorý hnevlivý Boh nedokáže odpustiť ani tým bez hriechu, ani tým, ktorí ho milovali, milujú. Tak nám to tvrdí učenie konkrétnej cirkvi. Cirkvi, ktorá momentálne učí, že pra pra .. dedko je láska.

Sociálne dávky radšej ľuďom produktívnym

10.02.2019

Aby si nemysleli mladí, najproduktívnejší to ľudia, že sú zaujímaví iba pre veľkokapitál, ako námezdná pracovná sila, ale aby vedeli, že sú dôležití aj pre našu spoločnosť, pre viac »

O vzniku Slovenska – pohľad z priateľskej strany.

02.01.2019

Československo bolo dobrou, pokrokovou a do istého času veľmi demokratickou krajinou. Aj priemyselne sa radila medzi svetových lídrov. Presviedčať o tom "vlasteneckých" odporcov je ale zbytočné. viac »

Kedy vznikne Goralsko? Alebo: O slovenskej zvrchovanosti.

24.12.2018

Už utíchli vášne spojene s vznikom Slovenska, aj keď v Prahe si stále môžete v Národnom múzeu bezplatne pozrieť peknú výstavu „K storočnici vzniku Československa“, pričom si možno viac »

izrael benny ganc

Bennymu Gancovi sa nepodarilo zostaviť vládu

20.11.2019 21:29

V Izraeli sa tak s najväčšou pravdepodobnosťou budú konať ďalšie parlamentné voľby.

dane, odvody, účtovník, peniaze

Ťahanica o peniaze. Štát a Taliani si vyčísľujú účty za tunel Višňové

20.11.2019 20:38

Národná diaľničná spoločnosť očakáva, že po vyčíslení všetkých vzájomných nárokov pri tuneli Višňové bude doplácať bývalý zhotoviteľ a nie ona.

Kalamitné drevo

Štát lacno predá kalamitné drevo chudobnejším

20.11.2019 19:30

Tisícky slovenských rodín môžu prísť lacno k drevu na kúrenie. Vláda štátnym lesom odklepla predaj vyťaženého kalamitného dreva len za výrobné náklady.

monitor testovanie škola

Strašiakom piatakov bola slovenčina

20.11.2019 19:00

Zradné sú otázky z práce s textom.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 119
Celková čítanosť: 235901x
Priemerná čítanosť článkov: 1982x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy