Založ si blog

Keď imigranti vyháňajú domorodcov.

 

Že kto by bol taký odľud? Kto by už len bol taký hnusný agresor?

Nuž kto vyháňa Palestíncov z Palestíny? Nie sú to Palestínci, kto je v Palestíne doma?

 

Imigranti vraj z Egypta, do ktorého prišli nevedno odkiaľ a odkiaľ utekali, nevedno prečo. Oni tvrdia, že im to prikázal ich Boh. Boh, pre ktorého sú oni vyvolení. Ten útek si opísali v knihe Exodus.

 

V tej knihe sa dočítate, v časti 3,20–22, že takto vyplienia Egypt, lebo na úteku si odnesú zlaté a strieborné predmety. Teda peniaze v ideologickom manifeste týchto migrantov boli už vtedy, viac ako 2 tis. rokov pred Kristom, veľmi dôležité.

 

A časovo v následnom období, opísanom v Knihe Jozueho, sa dočítate ako migranti na úteku pokračovali, lebo v prípade Amalekovcov začali už za Mojžiša, pokračovali v zabíjaní obyvateľov Palestíny, do ktorej utekali. A dodnes sa zdá, že s tým prestať nemienia.

 

Preto v roku 1947, krátko po skončení vojny, vidiac správanie sa a politiku na území Palestíny, prijalo Valne zhromaždenie OSN Rezolúciu (asi 181), ktorá predpokladala vznik hospodárskej Únie dvoch nezávislých štátov. Palestíny a Izraela. Dnes vidíme výsledok. Dalo by sa povedať, za vyše 3 tisíc rokov sa nič nezmenilo.

 

Viem, že táto „cudzia“ politika je nám dosť vzdialená i ťažko pochopiteľná. Avšak situácia, že ktokoľvek cudzí, vyháňa domácich z ich domu, by nám nemala byť nejasná. Nemala by nám byť ani ťažko pochopiteľná situácia, keď ten, ktorý prišiel na návštevu, vyháňa z domu majiteľa domu, keď podnájomník vyháňa z bytu toho, kto mu podnájom poskytol.

 

Nemala by nám byť nezrozumiteľná situácia, keď turista v našom meste, označí toto mesto za svoje a začne nás z neho vyháňať.

 

Áno, iná je situácia, keď turistovi sa naše mesto zapáči a on sa chce v ňom usadiť a spolunažívať s ostatnými domorodcami v mieri, spolupráci a vzájomnej pomoci. Bez vytvárania „svojich cudzineckých légií“, protekcionizmom, korupciou a ostatnými nečestnosťami.

 

V Palestíne sa deje nielen to, čo dnes vidia aj slepí. Tam pretrváva stáročia bez prestávky útlak a vyhrážanie sa imigrantov domorodcom aby odišli, lebo ak neodídu, tak budú onedlho zabití aj oni aj ich deti.

 

V čase vojny, veľká časť sveta sa prejavila tak, že nemá pochopenie pre politiku Izraelitov, pre sionizmus. Bola z toho veľká tragédia. Aj pre Izraelitov. Ale ponaučenie akosi „v zhone dní“ zaniklo. Žiaľ.

 

A tí, ktorí by mali vidieť čo sa deje už po stáročia či tisícročia, či aspoň od Rezolúcie OSN od roku 1947, mlčia ako vši. Čo môžeme od týchto očakávať? Myslím politikov štátov, Európskej únie i OSN. Čo môžeme očakávať od slepých lodivodov, zahľadených len do svojich peňaženiek a politických postov? Budú sa iba prizerať aj vtedy, keď rovnaký „problém“ nastane v našej blízkosti či priamo u nás?

 

Alebo títo neužitoční príživníci nám a svetu iba oznámia:

„Nekňučte a neberte si to osobne! Veď rovnako by mohli kňučať domorodci zo Severnej Ameriky či Austrálie. Predsa sa kvôli tomu nezbláznime.“

 

PS:

To čo urobil Hamas 7. októbra, nemalo za cieľ podporiť Palestíncov či akokoľvek pomôcť riešeniu situácie v danej oblasti. Toto mohli urobiť len nepriatelia ľudskosti, nepriatelia mieru a nepriatelia Palestíncov a Palestíny.

 

Zhabú USA a EU Ruské aktíva? No neviem neviem.

24.05.2024

Od vypuknutia ozbrojeného konfliktu na Ukrajine a nasadení stoviek protiruských sankcií zo strany EU a USA, sa majitelia svetového rozumu zasadzujú o konfiškáciu aktív RF umiestnených na Západe. Zo strany RF ide predovšetkým o cenné papiere, presnejšie dlhopisy západnej proveniencie a finančné prostriedky na NOSTRO účtoch ruských držiteľov. Je toho [...]

Ste proti Zákonu o zahraničných agentoch? A to už prečo?

15.05.2024

Za posledných vyše tridsať rokov som ani raz nezachytil informáciu, z „našich ctihodných“ médií, žeby do našich vnútorných záležitostí zasahoval ktokoľvek iný, než Rusko! A nezachytil som nič iné ani od „našich najctihodnejších“, teda od predstaviteľov novinárskej či žurnalistickej obce! A nebudem tajiť, nezachytil som nič iné [...]

Ste sa zbláznili? Ste proti Zákonu o zahraničných agentoch? ?

15.05.2024

Za posledných vyše tridsať rokov som ani raz nezachytil informáciu, z „našich ctihodných“ médií, žeby do našich vnútorných záležitostí zasahoval ktokoľvek iný, než Rusko! A nezachytil som nič iné ani od „našich najctihodnejších“, teda od predstaviteľov novinárskej či žurnalistickej obce! A nebudem tajiť, nezachytil som nič iné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 19:55

Diaľnica bude podľa polície na nevyhnutný čas uzavretá v oboch smeroch.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 675782x
Priemerná čítanosť článkov: 2839x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy