Založ si blog

Vojna je škola. Na nezaplatenie. Len „nadobudnuté vedomosti“ sa akosi tratia a zahmlievajú.

 

Áno, nepáči sa mi takéto pomenovanie. Ale:

 

Až vojna ukázala, v doterajšom neprehlušiteľnom bľabote o mieri a spoločenskom napredovaní a medzinárodnej spolupráci, že v skutočnosti je svet po celý čas pripravovaný a hnaný do vojny a do cezhraničného nekonečného a ospravedlňovaného rabovania. Žiadna spolupráca!

 

Až vojna ukázala, že tento svet je prepchatý nacistami, fašistami a vojnovými zločincami, vojnovými štváčmi. Nacistami a fašistami, ktorí za každú cenu a za každých okolností budú podporovať zabíjanie a vraždenie! Lebo ich musí byť víťazstvo! Lebo len oni sú demokrati! Len oni vedia kto má pravdu a kto koná „skutky dobra“!

 

Až vojna ukázala, že neexistuje žiadne poučenie z minulosti, žiadna nádej pre mier. Napriek (ne)dávnemu pomyselnému víťazstvu nad fašizmom.

 

Až vojna ukázala, že tu sú zástupy zloduchov, ktorí si odmietajú zarábať na živobytie prácou. Lebo v mieri by museli. Nie, oni si „zarobia“ vojnovým štvaním a hnaním ľudí zbavených vlastného hlasu a akéhokoľvek práva do vojny. Do vzájomného zabíjania sa. Do ničenia vlastného i cudzích životov.

 

Až vojna to nám všetkým ukázala. A ukázala, že poučenie neexistuje. To zároveň znamená, že môžeme očakávať čokoľvek zlé, či najhoršie.

 

Hľa, „nakuknutie“ do Kanadského parlamentu

 

https://www.1tv.ru/news/issue/2023-09-25/09:00#7

 

 

 

Reforma školstva – Školstvo otvorené a praktizujúce

16.02.2024

Školstvo sa v dnešnej dobe dostalo do nezávideniahodnej situácie. Napredovanie svetového hospodárstva sa šinie obrovskou rýchlosťou do neznáma, pričom hlavná je čo najvyššia rýchlosť. A žiadna prestávka či dovolenka. A v takejto situácií sa od školstva očakáva, že pripraví absolventov na všetko to neznáme, do čoho sa hospodársky svet rúti. [...]

Neopíjajte sa rohlíkom

13.02.2024

Reč je o Číne. Európa, vďaka manažmentu Bruselskej EÚ, stráca konkurencieschopnosť, stráca Európanov, ktorých chce nahradiť imigrantami, stráca mocenské pozície a stráca autoritu, honor aj kredit. Stáva sa poskokom a vykonávateľom číchsi príkazov a tají čích. Nakupuje nezmyselné počty vakcín neurčitých zdravotných/ochranných vlastností akoby [...]

Premlčacie lehoty a treťotriedna herečka. Veľa kriku pre nič?

10.02.2024

No to bola dráma. Vo štvrtok večer 8. februára. Dve hodiny. No hrôza. Ja som to však videl a vidím ináč. Ad opozícia: Načo sú komusi nekonečné premlčacie lehoty, keď skutok nechce oznámiť?? A o tomto celom bolo toto divadelné predstavenie aj s treťotriednou herečkou Holečkovou. Lebo desať rokov je aj jej málo. Pýtam sa však celkom [...]

parlamentné voľby 2023, voliči, Žilina, volebná miestnosť, urna

Zdravý rozum, Svetlo či Jednotní Slovania. Na Slovensku chce vzniknúť osem nových politických strán

25.02.2024 22:34

Na Slovensku funguje vyše 160 politických strán a hnutí, z toho vyše 100 je v likvidácii.

Republika / Milan Uhrík /

Hnutie Republika si na sneme opätovne zvolilo za predsedu Milana Uhríka

25.02.2024 22:08

Delegáti ho takisto potvrdili ako lídra kandidátky do eurovolieb.

Izrael, Gaza

Netanjahu: Izrael bude po zásahu v Rafahu niekoľko týždňov od úplného víťazstva

25.02.2024 21:27

Izraelský premiér uviedol, že žiadna dohoda ofenzíve v meste Rafah nezabráni.

Srbsko, Kosovo, Aleksandar Vučič

Chorvátsky šéf diplomacie označil srbského prezidenta Vučiča za bábku Ruska. Belehrad protestuje

25.02.2024 21:09

Ide o najnovší spor medzi susednými krajinami, medzi ktorými panuje napätie po väčšinu času od krvavého rozpadu Juhoslávie v 90. rokoch.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 220
Celková čítanosť: 627377x
Priemerná čítanosť článkov: 2852x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy