Založ si blog

Žobrák a plot

 

V našich prísloviach a porekadlách sa nachádza aj takéto, hodne staré: Urob žobrákovi dobre …ie ti plot.

 

Nuž nedokážem nevidieť, v dnešný deň po včerajších ďakovačkách,  že Slovensko poskytlo Ukrajine bezmedznú politickú podporu jej záujmu vstupu do EÚ a NATO, že Slovensko poskytlo Ukrajine všetky svoje súce zbrane a ostalo bez schopnosti vlastnej obrany, že Slovensko poskytuje Ukrajincom, ktorí ušli z Ukrajiny pred politikou budovania lepšej budúcnosti cestou vojny, sociálnu aj spoločenskú pomoc a opateru.

 

Snahu Ukrajiny vstúpiť do EÚ a NATO nepovažujem za dobrú ani pre európsky ani pre svetový mier, ani pre zachovanie konkurencie medzi hospodárskymi združeniami. Už terajšia veľkosť EÚ je neprimeraná a my prichádzame o výhody a úžitky z konkurencie v rámci Európy. Prichádzame o výhody názorovej pestrosti riešenia hospodársko – sociálnych potrieb, či úloh zahraničnej a obrannej politiky. Ale budíš. Politickú podporu sme Ukrajine poskytli.

 

Ukrajina sa svojou vnútornou politikou dostala do vojny. Nedokázala viesť svoju krajinu tak, aby sa vojne vyhla, aby svetová verejnosť mohla poukazovať na to, že „od dobrého suseda, ploty stavať netreba“. Výsledok, ktorý dnes vidíme, nie je ani našou, ani inou cudzou zásluhou. Ukrajinskú politiku vedú Ukrajinci. Bola to ukrajinská politika, ktorá vniesla do Ukrajiny, ale aj do radov najbližších jej susedov veľký nepokoj a obavy. A v konečnom dôsledku vojnu. Nespomínam si, žeby pred vypuknutím vojny Ukrajina a Rusko riešili spoločne svoje vzájomné vzťahy a svoje štátne záujmy.

 

Ukrajinci, ktorí ušli z Ukrajiny v dôsledku tejto politiky, sa môžu cítiť na Slovensku ako vítaní hostia. Môžu sa zapájať do ekonomického i mimoekonomického diania. Slovensko im poskytuje bezbrehú podporu v možnostiach vlastnej seba opatery a v možnostiach slovenskej ekonomiky. Veľakrát viac ako občanom Slovenska.

 

Nuž a za toto, Ukrajina, v tom istom čase zvýši štvornásobne poplatky za prepravu plynu na Slovensko a propaguje diverziu na zničenie ropovodu Družba, ktorým prúdi ropa na Slovensko. Ukrajine máme platiť poplatok za „nenávisť“, nie slovenskú, štvornásobok obvyklej ceny, za tranzit plynovodom, ktorý sme si spoločne vybudovali. „Ukrajinská odplata“ našim občanom a firmám na umocnenie ďalšej spolupráce a priateľstva.

 

A organizuje kroky na zničenie Slovnaftu, slovenského producenta pohonných hmôt, ktorý sa musí preorientovať obchodne a technologicky na iný druh ropy a cesty jej dodania, na ktoré preorientovanie mu nie je poskytnutý dostatočný čas. Treba však veľmi dôrazne a nahlas povedať, že na preorientovanie, ktoré ani Slovnaft ani Slovensko nepotrebuje!!

Nebyť „Ukrajiny“!

Prestávam sa čudovať tejto vojne …

 

A v tejto situácii, sa predstavitelia Slovenska predbiehajú v ďakovačkách ukrajinskému prezidentovi a v ponúkaní mu ďalšej bezmedznej podpory a pomoci.

 

Mňa však opakovane hryzie otázka: za toto má Slovensko ďakovať?? Predbiehať sa v ďakovačkách?? A hotoviť ďalšie ponuky?? Ešte nám nestačilo?? Lebo mne sa oveľa neodbytnejšie ako ďakovačky natíska to známe príslovie:

„Urob žobrákovi dobre, oserie ti plot“.

 

Ale asi to tak má byť, asi to tak aj zostane. Aby všetci ľudia, aj vedome slepí, videli a vedeli, s kým majú do činenia. Podobne ako všade tam, kde krajinu vedú obyčajní sluhovia a sluhovia cudzích záujmov …

 

PS: ospravedlňte prosím tristnosť príslovia, ktorou chcel ľud povedať toľko, že urob žobrákovi dobre a on ti pošpiní tvoje meno, narobí starosti, či ťa zatiahne do problémov. Pritom aj označenie žobrák má širší význam. Ale asi je najvyšší čas vyjadrovať sa aj tristne aj zrozumiteľne.

 

Chcete poraziť Rusko? Rozlúčte sa so všetkým a všetkými.

22.09.2023

Iba blázon si môže namýšľať, že porazí kohosi, kto nepoužije zbrane, ktoré má k dispozícii. Žiaľ, takých bláznov je čím ďalej viac. A na Slovensku sa to nimi priam hýri. A myslia si, že to iba vy ostatní, ten plebs, budete pozabíjaní a odstránení z planéty, ktorá poskytne blahobyt tým ostatným, teda luzerom. Nie je to však tak. Krajina, ktorá sa [...]

Táto vojna len tak neskončí

21.09.2023

Začínajú sa objavovať hlasy o možnostiach či spôsoboch ukončenia vojny. Vďaka za každý dobrý nápad, ale! Táto vojna, ani žiadna iná, neskončí, kým nezaznie čestná a pravdivá odpoveď na otázku: „Prečo táto vojna začala?!“ A nestačí len pravdivo a čestne odpovedať prečo začala, ale ďalším nutným krokom bude odstránenie [...]

Aj rusofóbom: Že Rusko napadlo Ukrajinu?

12.09.2023

Od roku 2014, po ozbrojenom puči a prevrate s názvom Majdan, pravidelná ukrajinská armáda ostreľovala Donbas. V dôsledku toho zahynulo na Donbase do 15 tisíc ľudí, vrátane detí. A mnohí pred týmto zabíjaním ušli do Ruska. Ukrajinskí predstavitelia a hlásatelia jedinej pravdy túto situáciu „s ľahkosťou v hlase“ označovali za deboľševizáciu a dekomunizáciu [...]

Peter Pellegrini, Michal Šimečka

Pellegrini nadbieha Ficovi: Máme bližšie k Smeru ako k PS

24.09.2023 15:04

Progresívci sú „pripravení rokovať s každou politickou stranou, ktorá je demokratická, proeurópska a ktorá si ctí právny štát“.

Boris Kollár a Robert Fico

Fico ráta po voľbách s Pellegrinim. Ku ktorým stranám to ťahá Kollára? Smer medzi nimi nie je

24.09.2023 14:29

Lídri očakávajú, že posledné dni do volieb budú už pokojné.

Taiwan požiar

Počet obetí požiaru v továrni na golfové loptičky na Taiwane vzrástol na desať

24.09.2023 13:54

Pri požiari a výbuchoch utrpelo zranenia ďalších približne 100 ľudí.

odor

Ódor reaguje na Fica: Nie je pravda, že Nemci zatvoria hranice s Českom

24.09.2023 13:35, aktualizované: 14:09

Som v kontakte aj s ministrom vnútra ČR a s nemeckými partnermi, uviedol premiér.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 205
Celková čítanosť: 573862x
Priemerná čítanosť článkov: 2799x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy