Založ si blog

Vláda bez hanby? To už nič lepšie nemáme?

 

Vláda, ktorá stratila dôveru aj svojich kumpánov! Ináč by nebola odvolaná!

Vláda, ktorá stratila dôveru pospolitého ľudu! Ináč by sa nebála predčasných volieb!

To naozaj sa na Slovensku nič lepšie nenájde? Slovenská pospolitosť je až taká ubiedená?

 

Predseda vlády, ktorý ako hrací pajko opakuje, že všetko ide ako má. Potom náhle zistí, že zdravotníctvo nerobí čo má. A minister „hodí flintu do žita“, aj keď je ešte nabitá politickou korupciou. A nič.

 

A tento premiér zistí, že ani koalícia, jeho koalícia nerobí čo má a prestúpi na čelo inej strany. Neparlamentnej. Vo „víťaznom februári“ sa stalo toho oveľa menej, a on to nazýva prevratom. A nič. Čo je teda toto?

 

Minister školstva, kde sa vzal tu sa vzal, predloží návrh „reformy“ školstva, ktorou nič nerieši, asi aby reč nestála, až sa celé školstvo protiví. A nič.

 

Minister obrany, ktorý sa silou mocou prezentuje ako najúspešnejší obchodník a znalec ústavného práva, vynucuje si kšefty, o ktorých jasne vie, že sú v rozpore so zmluvou, ktorou boli predmety kšeftu obstarané. A nič.

 

Minister dialógu medzi národmi a krajinami sa predvedie v diskusii ako hulvát, o ktorom povedať, že je to slon v porceláne by bolo pochvalou. A aby nestačilo, ukáže sa ešte aj ako eurofób, osočujúci inú euro krajinu, povedzme nahlas, že Maďarsko, zo snáh o zabratie území Slovenska. A nič.

 

Minister životného prostredia doposiaľ nevydal žiadne presvedčivé potvrdenie o zlepšení životného prostredia v dôsledku práce jeho úradu. Zato mimovládky sa vytešujú ako blchy v kožuchu, ako sa im pri ňom dobre žije. A význam pre zlepšenie životného prostredia za prácu oceneného a vyznamenaného chlapa, ktorý sa cíti byť ženou … som asi nepochopil.

 

Minister poľnohospodárstva sa usmieva do kamery ako víťaz eurovízie bez politickej podpory, a oznamuje nám, že dojednal 400 protiinflačných istôt. Nevie však akých, ani ktorých. Ani to nie, či vďaka nim inflácia nestúpne o ďalší skokanský mostík. A nič.

 

Ministerka informatizácie pripravuje, na naše pomery mega obrovské, papierové predvolebné vydanie úspechov informatizácie spoločnosti za éru jej ministrovania. Asi to vydať v elektronickej podobe sa nedá. A nič.

 

Rezort dopravy by možno viac dosiahol meditovaním. Lebo úspechy dynamickej výstavby dopravnej infraštruktúry bude lepšie nespomínať. Už začína byť problém nielen dokončiť stavbu, ale ju aj vôbec začať. No skvelé. Pritom to v tomto rezorte už roky nie je novinka. A nič.

 

Asi to bude musieť zachrániť minister práce, sociálnych vecí a rodiny. Lenže kde ten na to vezme peniaze? Jedine od toho trnavského filantropa – v podstate šéfa celej tejto karavány. Lebo keď vie zohnať 500 € pre každého voliča (cca 2,3mld €, lebo prídu aj na nosidlách), tak zoženie aj na čokoľvek iné. Alebo tento trnavský filantrop iba má v pamäti Dzurindovu fintu, že po voľbách ten bonus zruší? Ako Dzurinda zrušil dvojnásobné materské..? A zabudol na dvojnásobné mzdy?

 

Človeku napadá, že v takejto situácii by sa každý člen vlády, od hanby ani neukazoval na verejnosti. Vláda by po rokovaní (bez kamier) iba vydala prosbopis, ktorým by vyzvala spoločnosť na čo najskoršie usporiadanie predčasných volieb, aby táto nimi milovaná krajina mala opäť vládu. Vládu, ktorá sa k ľudu navráti. Ako sme dúfali v Novembri ´89.

 

A čo oni?? Žiadne také! Valov je náš. Bez kúska hanby! Bez rešpektu k hlasu pospolitého ľudu, hlasu voličov! Bez rešpektu k medzinárodným zmluvám uzavretým v minulosti! Ani maškarné masky si nenatiahnu. Mne to pripadá až priveľmi arogantné! Dokonca sa tvária, akoby stratou dôvery koalície i voličov, získali ešte väčšie právomoci ako vláda disponujúca dôverou. Neuveriteľné!

 

A čo na to úrad našej prezidentky? Úrad, ktorý je konštituovaný najmä pre krízové situácie? Že v tom nevidí nič také, čo by si žiadalo jej zásah? Čo by teda malo ešte nastať, pani prezidentka? Aby toto predstavenie „bez hanby“ prestalo?

 

 

 

Majdan v Bratislave? A prečo nie, veď ho nik nezakázal ani neodsúdil

20.03.2023

Plačkovia a domáhači skoršieho termínu predčasných volieb si nevedia pomôcť a plačú, že im nechcú dovoliť skorší termín. Veď nik zo súčasných slovenských ani európskych vrcholných politikov Majdan 2014 neodsúdil. Ani ho nik nezakázal. Nikde som o tom zmienku nezachytil. To teda znamená, že cestou Majdanu 2014 zmeniť výsledky volieb je legálne aj [...]

Ako s dvojitým štátnym občianstvom?

15.03.2023

Slovenskí neschopáci a s nimi aj celé Slovensko rieši z času načas problém dvojitého či viac početného občianstva. Raz má navrch obava zo straty obyvateľov Slovenska inokedy obava zo strany iných krajín. V prípade Slovenska obava zo strany Maďarska. Pre mňa sú tieto postoje úbohé a veľmi eurofóbne. Áno eurofóbne. Ako všetky fóbiou trpiace postoje voči [...]

Viete vy vôbec kto sú nacisti? ? Ste na rade! Slepci.

11.03.2023

Sú to stvory, presvedčené, že iba oni sú ľudia! Ostatní sú tu iba na to, aby ich podporovali. Inú cenu nemajú. Sú to len odpadky a biologické zvyšky, určené pre kafilériu. Odpadky, na ktorých sa môžu ešte svojou nenávisťou a neľudskosťou vyvŕšiť. Sú to ale politicky podkuté elementy, ktoré podporovateľov neposielajú do kafilérie či plynových [...]

Ide o pravdu, Robert Fico

Fico v Ide o pravdu: Odrážame útoky policajtov a prokurátorov, ktorí sú na nás posielaní ako hordy Avarov

24.03.2023 19:25

Vláda pri darovaní migov porušila ústavu, ja som urobil dve tlačové konferencie a chceli ma zatvoriť na 13 rokov, povedal Robert Fico (Smer).

Sliač, letecký deň

Moskva reaguje na darovanie slovenských migov: Je to nepriateľský krok a porušenie zmlúv

24.03.2023 18:54

Darovanie migov Ukrajine Slovenskom je podľa Ruska nepriateľský akt, zameraný na zničenie bilaterálnych vzťahov.

šefčovič cleverly

Londýn a Brusel formálne prijali novú pobrexitovú dohodu

24.03.2023 16:32

Windsorský rámec má v pobrexitovom usporiadaní uľahčiť tok tovarov medzi Severným Írskom a Veľkou Britániou.

TikTok

TikTok bude v celej infraštruktúre kancelárie parlamentu blokovaný

24.03.2023 15:36

TikTok podľa vedúceho kancelárie zbiera neprimerané množstvo informácií zo zariadení, na ktorých sa prevádzkuje.