Založ si blog

Frau Ursula, takže 160 miliónov € denne? A horšie ešte len príde?

 

Posledné asi dva dni sa na nás rinie správa, že Rusko stráca vďaka sankciám EÚ 160 mil. € denne. Je to náš „úspech“ a horšie ešte len príde. Teda ešte horšie pre Rusko. Rada to opakuje aj Ursula von der Leyen, predsedníčka vlády našej Únie. Ekonomickej Únie.

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/653420-zapadne-sankcie-funguju-cenove-stropy-kremel-pripravuju-o-160-milionov-eur-za-den-este-vacsia-rana-pride-o-par-tyzdnov/

 

A to je akože úspech?

 

Ak si to rozmeníme na drobné, tak pri dennej mzde, nech 100 €, to znamená, že 200 tisíc pracovníkov prišlo o prácu. To dá 20 mil. € denne. Ostatných 140 mil. € denne nech sú ostatné, energetické a hmotné náklady.

 

Takže krajina, ktorá zrazu nemá prácu pre 200 tis. ľudí, ich môže presunúť napríklad do zbrojného priemyslu. Tam môžu vykonávať práce potrebné pre produkciu granátov, bômb, kanónov, tankov, dronov, rakiet, výbušnín, streliva, súčiastok atd. atd. Zbrojný priemysel môže fakčiť na štyri zmeny bez prestávky, bez dovolenky. Alebo ich môže naagitovať aj všetkých rovno na vstup do armády. Ktorej príslušníci aj ich rodiny sú veľmi slušne zabezpečení.

 

To akože bude lepšie?

 

Na druhej strane to znamená, že EÚ nemá a ani nepotrebuje ekonómov národohospodárov, ktorí vidia súvislosti hospodárskej či ekonomickej reprodukcie? Ktorí ukážu „laikom“ aj „slepcom“ EÚ aj takéto súvislosti?

 

Pani Ursula, ako Nemka, nevie, že to bola katastrofálna hospodárska situácia Nemecka v období medzi vojnami, spôsobená aj drastickými reparáciami po I. svetovej, ktorá viedla k rozpútaniu vojny II. svetovej? Že Nemecko nenašlo v tom čase žiadne lepšie východisko zo svojej hospodárskej situácie?

 

A načo sú tam tí ostatní pochlebovači? Nato, aby boli jednotní? Oni to tiež nevedia? My to máme dávno za sebou. A vieme, že to nebolo dobré. Tá jednota. Takže sa potrebujú aj oni poučiť na vlastných chybách? A „východnejší“ od Nemecka si ich potrebujú zopakovať?

 

Zhabú USA a EU Ruské aktíva? No neviem neviem.

24.05.2024

Od vypuknutia ozbrojeného konfliktu na Ukrajine a nasadení stoviek protiruských sankcií zo strany EU a USA, sa majitelia svetového rozumu zasadzujú o konfiškáciu aktív RF umiestnených na Západe. Zo strany RF ide predovšetkým o cenné papiere, presnejšie dlhopisy západnej proveniencie a finančné prostriedky na NOSTRO účtoch ruských držiteľov. Je toho [...]

Ste proti Zákonu o zahraničných agentoch? A to už prečo?

15.05.2024

Za posledných vyše tridsať rokov som ani raz nezachytil informáciu, z „našich ctihodných“ médií, žeby do našich vnútorných záležitostí zasahoval ktokoľvek iný, než Rusko! A nezachytil som nič iné ani od „našich najctihodnejších“, teda od predstaviteľov novinárskej či žurnalistickej obce! A nebudem tajiť, nezachytil som nič iné [...]

Ste sa zbláznili? Ste proti Zákonu o zahraničných agentoch? ?

15.05.2024

Za posledných vyše tridsať rokov som ani raz nezachytil informáciu, z „našich ctihodných“ médií, žeby do našich vnútorných záležitostí zasahoval ktokoľvek iný, než Rusko! A nezachytil som nič iné ani od „našich najctihodnejších“, teda od predstaviteľov novinárskej či žurnalistickej obce! A nebudem tajiť, nezachytil som nič iné [...]

NRSR, parlament, poslanci

Prieskum: Voľby by v máji vyhral Smer, náskok pred druhým PS je minimálny

27.05.2024 20:10

Hranicu zvoliteľnosti by prekročila aj SNS a Republika.

nehoda, horná streda

Počas zásahu na D1 do nich vrazil kamión, dvaja hasiči zahynuli. Šutaj Eštok vyjadril rodinám sústrasť

27.05.2024 18:10, aktualizované: 21:40

Diaľnica bude podľa polície uzatvorená do obhliadky.

žilina, polícia,

Len 16-ročný mladík namieril BMW do skupiny ľudí, jeden človek skončil v nemocnici

27.05.2024 17:53

Vyšetrovateľ na obvineného spracoval podnet na podanie návrhu na jeho vzatie do väzby.

ZSSK, vlak, zeleznice, IC, stanica, lokomotiva, pracovnik

Vlak v Podolínci zraziť malé dievčatko, doprava je smerom do Starej Ľubovne zastavená

27.05.2024 17:49

Dieťa malo utrpieť zranenia, ich rozsah nateraz nie je známy.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 238
Celková čítanosť: 675813x
Priemerná čítanosť článkov: 2840x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy