Založ si blog

Frau Ursula, takže 160 miliónov € denne? A horšie ešte len príde?

 

Posledné asi dva dni sa na nás rinie správa, že Rusko stráca vďaka sankciám EÚ 160 mil. € denne. Je to náš „úspech“ a horšie ešte len príde. Teda ešte horšie pre Rusko. Rada to opakuje aj Ursula von der Leyen, predsedníčka vlády našej Únie. Ekonomickej Únie.

https://ekonomika.pravda.sk/ludia/clanok/653420-zapadne-sankcie-funguju-cenove-stropy-kremel-pripravuju-o-160-milionov-eur-za-den-este-vacsia-rana-pride-o-par-tyzdnov/

 

A to je akože úspech?

 

Ak si to rozmeníme na drobné, tak pri dennej mzde, nech 100 €, to znamená, že 200 tisíc pracovníkov prišlo o prácu. To dá 20 mil. € denne. Ostatných 140 mil. € denne nech sú ostatné, energetické a hmotné náklady.

 

Takže krajina, ktorá zrazu nemá prácu pre 200 tis. ľudí, ich môže presunúť napríklad do zbrojného priemyslu. Tam môžu vykonávať práce potrebné pre produkciu granátov, bômb, kanónov, tankov, dronov, rakiet, výbušnín, streliva, súčiastok atd. atd. Zbrojný priemysel môže fakčiť na štyri zmeny bez prestávky, bez dovolenky. Alebo ich môže naagitovať aj všetkých rovno na vstup do armády. Ktorej príslušníci aj ich rodiny sú veľmi slušne zabezpečení.

 

To akože bude lepšie?

 

Na druhej strane to znamená, že EÚ nemá a ani nepotrebuje ekonómov národohospodárov, ktorí vidia súvislosti hospodárskej či ekonomickej reprodukcie? Ktorí ukážu „laikom“ aj „slepcom“ EÚ aj takéto súvislosti?

 

Pani Ursula, ako Nemka, nevie, že to bola katastrofálna hospodárska situácia Nemecka v období medzi vojnami, spôsobená aj drastickými reparáciami po I. svetovej, ktorá viedla k rozpútaniu vojny II. svetovej? Že Nemecko nenašlo v tom čase žiadne lepšie východisko zo svojej hospodárskej situácie?

 

A načo sú tam tí ostatní pochlebovači? Nato, aby boli jednotní? Oni to tiež nevedia? My to máme dávno za sebou. A vieme, že to nebolo dobré. Tá jednota. Takže sa potrebujú aj oni poučiť na vlastných chybách? A „východnejší“ od Nemecka si ich potrebujú zopakovať?

 

Majdan v Bratislave? A prečo nie, veď ho nik nezakázal ani neodsúdil

20.03.2023

Plačkovia a domáhači skoršieho termínu predčasných volieb si nevedia pomôcť a plačú, že im nechcú dovoliť skorší termín. Veď nik zo súčasných slovenských ani európskych vrcholných politikov Majdan 2014 neodsúdil. Ani ho nik nezakázal. Nikde som o tom zmienku nezachytil. To teda znamená, že cestou Majdanu 2014 zmeniť výsledky volieb je legálne aj [...]

Vláda bez hanby? To už nič lepšie nemáme?

19.03.2023

Vláda, ktorá stratila dôveru aj svojich kumpánov! Ináč by nebola odvolaná! Vláda, ktorá stratila dôveru pospolitého ľudu! Ináč by sa nebála predčasných volieb! To naozaj sa na Slovensku nič lepšie nenájde? Slovenská pospolitosť je až taká ubiedená? Predseda vlády, ktorý ako hrací pajko opakuje, že všetko ide ako má. Potom náhle zistí, že [...]

Ako s dvojitým štátnym občianstvom?

15.03.2023

Slovenskí neschopáci a s nimi aj celé Slovensko rieši z času načas problém dvojitého či viac početného občianstva. Raz má navrch obava zo straty obyvateľov Slovenska inokedy obava zo strany iných krajín. V prípade Slovenska obava zo strany Maďarska. Pre mňa sú tieto postoje úbohé a veľmi eurofóbne. Áno eurofóbne. Ako všetky fóbiou trpiace postoje voči [...]

Mesto, Bratislava, bývanie, byty, domy, Eurovea

Vallo zvýšil v Bratislave poplatky, Heger reagoval: Obce majú viac peňazí, ako sa čakalo

24.03.2023 20:55

Štát kompenzoval 90 percent prostriedkov, ktoré zaťažili rozpočty samospráv v dôsledku minuloročných legislatívnych opatrení, tvrdí Heger.

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

Ide o pravdu, Robert Fico

Fico v Ide o pravdu: Slovensko bude v júni v hroznom stave, v septembri v katastrofálnom

24.03.2023 19:25

Vláda pri darovaní migov porušila ústavu, ja som urobil dve tlačové konferencie a chceli ma zatvoriť na 13 rokov, povedal Robert Fico (Smer).