Založ si blog

Jeden národ, jedna ríša, jeden vodca?

 

 

Čo bolo bolo, dnes je dnes. Poďme ale do súčasnosti. Poznačenej: a) špeciálnou operáciou na odstránenie nacistov, b) otvorenou vojnou, či c) ozbrojeným konfliktom.

 

Výzvy a potvrdenia nekonečnej a neprestrielnej jednoty sú príkazom každého „predslovu“. Z vyššie uvedeného je však zrejme, že nejde o celkom nový fenomén. Už kedysi tu podobné výzvy zneli. Aj preto sa obávam, že takýmito vyjadreniami sa jednotliví aktéri priamo vmiešavajú do spolku, ktorý pred desaťročiami tiež vyzýval na nekonečnú jednotu. Jednotu národa, jednotu ríše a jedného vodcu. Nepripomínajú aj vám tieto výzvy niečo známe?

 

A prirovnávanie politického oponenta či geopolitického protivníka k Hitlerovi je nielen bežné, ale pre niektorých škrabákov povinnou jazdou.

Asi nevedia, že Hitler, to nebol len vodca v čase vojny, to nebola len vojna. Ale že bol už šesť rokov pred vojnou ríšsky kancelár, či ináč povedané predseda vlády. A tých šesť rokov sa tiež vehementne činil budovaním a posilňovaním obrany svojho národa, svojej ríše, proti „vonkajším i vnútorným nepriateľom“. V Ríši tiež začalo platiť kopu zákazov. Modernizácia armády, zvyšovanie výdavkov na obranu bolo príkazom dňa a bolo také výrazné, že viedlo k obrovskej inflácii. Nepodobá sa to čomusi aj vám?

Lebo Hitler bol totiž už vo voľbách do Ríšskeho snemu v júli 1932 úspešný a prezident Paul von Hindenburg  30. januára 1933 menoval Hitlera ríšskym kancelárom.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler

 

A v roku 1933 išli nacisti do volieb s ústredným heslom: ,,EIN VOLK, EIN REICH, EIN FÜHRER“ (jeden národ, jedna ríša, jeden vodca), a tieto voľby jednoznačne vyhrali. Ich výsledky urobili z Hitlera skutočného FÜHRERA. Až potom, o päť rokov neskôr, prišla vojna … Skutočná vojna.

https://www.csfd.sk/film/52312-adolf-hitler-una-guida-un-popola-una-nazione/recenzie/

 

Bolo by preto dobré a možno aj rozumné, keby na to súčasní politickí vodcovia, veľakrát majitelia pravdy aj rozumu, prirovnávajúci svojho protivníka k Hitlerovi, nezabúdali a pozreli sa aj na seba. Či HO „náhodou“ sami nenapodobňujú, či sa „náhodou“ sami nečinia podobne ako ON. Lebo Hitler, to nebolo iba obdobie vojny.

 

 

 

 

Koho do európskeho parlamentu?

08.07.2022

Onedlho sa budú konať voľby do EP. Koho tam poslať? Už prvý pohľad na početnosť tohto 751 členného zboru poslancov hovorí, že tam neprebieha žiadna, ale žiadna diskusia, či porada. To zistí každý, kto si vypočuje diskusiu troch a viacerých diskutérov, ktorí už krátko po začatí diskusie za začnú obviňovať zo skákania si do reči. Načo ich tam teda [...]

Učiteľom a lekárom. Vy inteligenčná žobrota

01.07.2022

Spoločnosť si denne vypočúva plač a ponosy najúbohejšej vrstvy našej spoločnosti. Učiteľov a lekárov! Nikomu nie je tak krivdené v napredovaní a rozvoji ako im. Nik nedostáva takú mizernú odmenu za prácu ako ONI. Hrozné čo len počúvať, nie ešte tak žiť. Ako niektorí dali na plagátik, z toho platu sa nedá žiť. Škoda že nedoplnili, koľkí iní [...]

Keď spodina sa derie hore

28.06.2022

Kedysi bežala vo vysielaniach relácia Najslabší z kola von, keď samotní súťažiaci hlasovaním potvrdili stav súťaže a poslali najslabšieho z kola von. Vysielanie relácie však skončilo obrovskou hanbou, keď neschopná spodina pochopila, že pôjde z kola von a tak sa spojila a hlasovaním poslala z kola von toho najschopnejšieho, toho najzdatnejšieho. [...]

telefón, ruky, mobil

V Česku zaznamenali sofistikovaný podvod, varujú pred falošnými exekúciami

15.08.2022 22:59

Podvodníci ľuďom posielajú SMS správy, kde ich informujú o vymyslenej exekúcii.

Robert Fico

Fico: Zrušenie práva veta je pre Smer neprekročiteľná červená čiara

15.08.2022 20:08

Fico tvrdí, že právo veta členských krajín EÚ má obrovský význam v praktickom živote.

Ukrajina Rusko vojna Charkov uarus

Ukrajina s protiútokom vyčkáva, Rusi sa obracajú na Severnú Kóreu. Smeruje svet do veľkej vojny?

15.08.2022 19:48

Ako sa vyvíja vojna na Ukrajine a ako veľmi vážne máme brať zbližovanie sa Ruska so Severnou Kóreou? V podcaste denníka Pravda odpovedá generál Pavel Macko.

Kajetán Kičura

Kičura zlaté tehličky mal. Podľa polície boli aj v sejfe, len v bankovom

15.08.2022 18:45

Robert Fico uviedol, že Kičurove zlaté tehly v sejfe sú blud, a Kičura nemá ani sejf. Polícia na to reagovala, že tehličky existujú a v sejfe ich mal - v bankovom.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 167
Celková čítanosť: 432184x
Priemerná čítanosť článkov: 2588x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy