Založ si blog

Jeden národ, jedna ríša, jeden vodca?

 

 

Čo bolo bolo, dnes je dnes. Poďme ale do súčasnosti. Poznačenej: a) špeciálnou operáciou na odstránenie nacistov, b) otvorenou vojnou, či c) ozbrojeným konfliktom.

 

Výzvy a potvrdenia nekonečnej a neprestrielnej jednoty sú príkazom každého „predslovu“. Z vyššie uvedeného je však zrejme, že nejde o celkom nový fenomén. Už kedysi tu podobné výzvy zneli. Aj preto sa obávam, že takýmito vyjadreniami sa jednotliví aktéri priamo vmiešavajú do spolku, ktorý pred desaťročiami tiež vyzýval na nekonečnú jednotu. Jednotu národa, jednotu ríše a jedného vodcu. Nepripomínajú aj vám tieto výzvy niečo známe?

 

A prirovnávanie politického oponenta či geopolitického protivníka k Hitlerovi je nielen bežné, ale pre niektorých škrabákov povinnou jazdou.

Asi nevedia, že Hitler, to nebol len vodca v čase vojny, to nebola len vojna. Ale že bol už šesť rokov pred vojnou ríšsky kancelár, či ináč povedané predseda vlády. A tých šesť rokov sa tiež vehementne činil budovaním a posilňovaním obrany svojho národa, svojej ríše, proti „vonkajším i vnútorným nepriateľom“. V Ríši tiež začalo platiť kopu zákazov. Modernizácia armády, zvyšovanie výdavkov na obranu bolo príkazom dňa a bolo také výrazné, že viedlo k obrovskej inflácii. Nepodobá sa to čomusi aj vám?

Lebo Hitler bol totiž už vo voľbách do Ríšskeho snemu v júli 1932 úspešný a prezident Paul von Hindenburg  30. januára 1933 menoval Hitlera ríšskym kancelárom.

https://sk.wikipedia.org/wiki/Adolf_Hitler

 

A v roku 1933 išli nacisti do volieb s ústredným heslom: ,,EIN VOLK, EIN REICH, EIN FÜHRER“ (jeden národ, jedna ríša, jeden vodca), a tieto voľby jednoznačne vyhrali. Ich výsledky urobili z Hitlera skutočného FÜHRERA. Až potom, o päť rokov neskôr, prišla vojna … Skutočná vojna.

https://www.csfd.sk/film/52312-adolf-hitler-una-guida-un-popola-una-nazione/recenzie/

 

Bolo by preto dobré a možno aj rozumné, keby na to súčasní politickí vodcovia, veľakrát majitelia pravdy aj rozumu, prirovnávajúci svojho protivníka k Hitlerovi, nezabúdali a pozreli sa aj na seba. Či HO „náhodou“ sami nenapodobňujú, či sa „náhodou“ sami nečinia podobne ako ON. Lebo Hitler, to nebolo iba obdobie vojny.

 

 

 

 

Danko chce rokovať o fungovaní koalície? Bravó!

09.04.2024

Na tlačovej besede SNS odznelo: „… sme pripravení rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa“. https://www.youtube.com/watch?v=c0BnrJU8uEs od 2,00 min. Musím otvorene pochváliť pána Danka, že chce rokovať o podmienkach ďalšej spolupráce koalície, čo jasne dokazuje, že si plne uvedomil svoj [...]

Nechoďte hneď do Česka, pán prezident

08.04.2024

Nechoďte tam na potvrdenie formálneho priateľstva, ani na predvedenie existujúceho pokrytectva. Áno, netreba si zatvárať oči ani pred pokrytectvom. Na českej strane sme mali možnosť vidieť neskrývané snahy o zasahovanie do politického vývoja na Slovensku, čo by sme mali rázne odmietnuť. Aspoň do chvíle, kým opäť vytvoríme spoločný štát. Lebo ten [...]

Sklamaní a nespokojní? Pozrite sa do zrkadla a nekňučte!

07.04.2024

Vraj pán Peter Pellegrini a jeho štáb strašili voličov vojnou a stavili kampaň na šírení strachu ako vhodnej motivácie voličov a urobili z pána Korčoka kandidáta vojny a vojnového štváča. Že oklamali takto voličov a preto pán Pellegrini vyhral. Nuž verím, že ste sklamaní, ale mýlite sa a klamete ako počas celej tejto kampane. Iba to nesmiete kvôli [...]

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

Italy Politics

Skrachované vzťahy šéfov vlád. Expremiér Babiš nie je jediný. Talianska líderka odkopla muža, keď sa zaliečal inej žene

20.04.2024 10:49

Rozvodom sa skončilo manželstvo už viacerých niekdajších predsedov vlád Českej republiky. A ktoré rozchody známych politikov vlani zvlášť rezonovali?

trump. súd

Muž, ktorý sa zapálil pri súdnej sieni počas procesu s Trumpom, zomrel

20.04.2024 10:37

Muž, údajne zo štátu Florida, rozdával podľa svedkov v parku letáky obsahujúce konšpiračné teórie.

North Korea tensions balistické strely test

Severná Kórea uskutočnila test 'superveľkej' hlavice pre riadenú strelu

20.04.2024 09:47

KĽDR tiež vykonala skúšobný štart protilietadlovej rakety nového typu "Pyoljji-1-2" v Západnom mori.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 230
Celková čítanosť: 654230x
Priemerná čítanosť článkov: 2844x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy