Založ si blog

Sme na rade?

 

To sa mi asi len zdá. Heger, zdá sa nastrčený do funkcie predsedu vlády sa vytasí tým, že má nad sebou štyroch šéfov (RTVS).

Kto teda zodpovedá za činnosť vlády SR?! Vie to niekto?! Nemala by v tejto súvislosti prokuratúra položiť správne otázky správnym ľuďom? Nemal by sa vyjadriť Ústavný súd? Prezidentka? Predseda NR SR? Je vari táto ústavná funkcia dnes „obchodovateľná“? Platí Ústava SR?

 

Heger počas svojho vystúpenia skritizoval členské štáty EÚ za to, že sú príliš závislé od ruských energií a vyzval lídrov, aby „prestali robiť kompromisy“ vo svojich zásadách (ttps://spravy.pravda.sk)

Ten istý Heger, nepochopiteľne predseda vlády, vlády krajiny najviac závislej od ruských energetických zdrojov. To načisto stratil súdnosť?

 

Ak Rusko porazí Ukrajinu, Slovensko bude ďalšie na rade, varoval počas Svetového ekonomického fóra vo švajčiarskom Davose slovenský premiér Eduard Heger. Kyjev musí vyhrať. (ttps://spravy.pravda.sk)

To znamená, že NATO je nefunkčné? Členstvo v NATO je teda zbytočné? Svet musí zachrániť Ukrajina? Alebo Heger či jeho nadriadení vylúčili SR z organizácie NATO a zverili Slovensko pod ochranu Ukrajiny?

My máme s Ruskou federáciou vojnové spory? A aké? Pán Heger?  Alebo Heger , či jeho nadriadení vypovedali Ruskej federácii medzičasom vojnu a zapojili SR do bojov? Iba nám to nepovedali? Preto Heger vie, že sme na rade? Odkiaľ to vie? Nemal by (vy)povedať?

 

No tých posledných pár dní vo mne vyvoláva priam hrôzu pri pohľade na fungovanie Slovenskej republiky a na celosvetové ambície niektorých jej občanov. Občanov, ktorí vari ani nezastávajú funkciu, za ktorú poberajú plat. Nezastávajú, lebo to zrejme nedokážu. Tak si trúfnu kritizovať celý svet. To tak býva. A môže to mať pokračovanie v zmysle porekadla: Urob žobrákovi dobre ….

 

Ničenie občianskej infraštruktúry a pokyn na ústup

24.06.2022

V európskych dejinách sú známe prípady, keď ustupujúci zničili vlastné obydlia, vypálili celé obce, aby protivník, ktorý bol na postupe nič nezískal, nič nenašiel. A tak nastávali situácie, že armáda dobyla ďalšie územie, ale ostala bez prístrešku a o hlade. Nebolo kam hlavu schovať, nebolo čo rabovať, nebolo čo zabiť, ani sliepku. Tento postup bol [...]

Titanic s poodhrnutou záclonou

14.06.2022

Pozreli sme si s manželkou tento veľmi úspešný film, ktorý mnohí z vás poznajú. Film opisujúci príbeh prvej plavby, ktorá sa stala zároveň aj poslednou pre túto loď. Aj pre mnohých cestujúcich. Celkom okolo 1 450 ľudí, ktorí tam vtedy zomreli. Film naozaj poctivo spracovaný všetkými zúčastnenými. Od autora námetu, scenára, tvorcov hudby, [...]

Čaputová a Hitler?

06.06.2022

Pani Čaputová vo svojom prejave pred poslancami Ukrajiny v Kyjeve uviedla: „Hitler pred začiatkom druhej svetovej vojny odkázal svetu, že slobodné a demokratické Československo nepatrí do jeho plánu novej Európy“. Neviem kedy, kde presne a komu to Hitler povedal, lebo zdroj pani Čaputová neuviedla, ale som zaskočený tým, že v tomto čase a v tejto situácii [...]

Joe Biden, Nemecko, Markus Söder

Zakázať, zastropovať ceny. Lídri G7 budú hovoriť o ruskom zlate a rope

26.06.2022 07:00

Štáty skupiny G7 majú na programe stretnutia nielen otázku Ruska, ale aj debatu o mocenských ambíciách Číny či klíme.

vojna na Ukrajine, Charkov

ONLINE: V Kyjeve sa ozvali výbuchy, bude hlavné mesto opäť cieľom?

26.06.2022 06:45

V hlavom meste Ukrajiny opäť zaznamenali výbuchy. Ak Rusko ovládne Donbas, pohne sa ďalej? Podľa Zelenského si Ukrajina všetky dobyté územia vezme späť.

opičie kiahne

WHO nevyhlási stav núdze pre opičie kiahne, treba ich však monitorovať

26.06.2022 06:36

Núdzový výbor WHO uviedol, že mnohé aspekty prudko sa šíriacej nákazy sú "nezvyčajné" a priznal, že opičie kiahne boli roky zanedbávané.

Guantanámo

Afganec sa z Guantanáma dostal po 15 rokoch. Taliban chce dostať von ďalšieho

26.06.2022 06:00

Afganec prepustený po 15 rokoch väznenia na americkej základni Guantánamo na Kube sa v sobotu vrátil domov, kde ho privítali ako hrdinu.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 163
Celková čítanosť: 416831x
Priemerná čítanosť článkov: 2557x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy