Založ si blog

Pandémia? Manipulácia? Hovorte pravdu!

 

 

Slovensko má za sebou „hor sa“ organizovaný víkend s pomerne veľkým štatistickým obsahom. Jeden hovorí, že tieto testy sú nevhodné a druhý, že žiadna pandémia tu nie je. Preto takýto spôsob testovania je nelogický. Ale:

 

Doterajšie vykazovanie infikovanosti je mimoriadne povrchné. Je až podozrivé, že rovnaké využíva celý vyspelý svet a nikomu to nevadí. Dokonca ani nikomu z pandemických či krízových štábov. Na základe povrchnej štatistiky prijímajú závažné a záväzné rozhodnutia, o ktorých sa domnievajú, že sú odborné. No čudné.

 

Z tejto štatistiky sa nedozvedáme nič o tom, kto boli testované osoby. Napríklad, ak sa testujú zdraví športovci, funkcionári klubov a organizačné štáby športových zápolení, budú výsledky testov negatívne. A títo športovci sa testujú aj dvakrát týždenne z dôvodu pravidiel.

 

Na druhej strane, ak testované osoby boli vysoko podozrivé z dôvodu kontaktov a prostredia v ktorom sa pohybujú, v ktorom žijú, budú výsledky diametrálne odlišné. Podobne, ak boli každé tri štyri dni testované osoby už pozitívni či chorí pacienti, v nádeji či túžbe či sú už konečne negatívni.

 

A tak sa výsledky testov môžu a aj naozaj diametrálne rozchádzajú. Od necelého pol percenta do vyše dvadsiatich percent. A uznajme, že pri vyše štyridsať násobnej „odchýlke“ čosi nie je v poriadku.

 

Pán Matovič sa zubami nechtami bude držať víťazstva. Nie je jasné akého, ale víťazstvo je víťazstvo. Či už nad neprajníkmi či nad politickými odporcami. Či to bude víťazstvo v počte testovaných, či víťazstvo v presnosti odhadov, ktoré očakávali, iba to pred akciou neprezradili.

 

Avšak, je dosť možné, že „Matovič a spol.“ dosiahli aj skutočné víťazstvo. Víťazstvo, ktoré nie je žiadúce, ktoré bude treba umlčať. O čo ide?

 

Výsledky celoplošného testu dokázali, že je nutné rozkryť štatistiku. Je neprípustné, aby k riadeniu štátu dochádzalo na základe takých pochybných dát. Či už z celoplošného či z „výberového“ testovania. Je neprijateľné, aby v spoločnosti boli šírené nepravdy takéhoto druhu. Nepravdy s dopadom na osobnú slobodu jednotlivca, či priam na ľudské práva!

 

Vyvoláva to dojem,  že testovanie môže byť organizované s úmyslom vykresliť obrovské riziká a zabezpečiť predaj testovacích prípravkov a predaj vakcín. Dojem, že je možné „zabezpečiť“ infikovanosť obyvateľstva presahujúcu dvadsať percent, čo je takmer nepredstaviteľné riziko. Dojem, že testovanie je nevyhnutné a treba „testovať a testovať“! A kupovať a kupovať.  Testy, vakcíny, všetok ďalší materiál!

 

A vlády či mestá kupujú nelogické množstva testov. Niektoré vlády, vrátane európskej, už záväzne, zmluvne objednávajú milióny vakcín, ktoré ešte nie sú vyvinuté. A zvyšujú strašenie rizikom postaveným na poblúdených číslach a hľadajú a hľadajú, čím by ešte obmedzili ľudí, v záujme ich ochrany … Žeby farmaceutický priemysel?

 

 

Deti sa „samoučia“, študenti, ktorí nezažili skutočnú maturitu študujú na vysokých školách, pričom nemajú možnosť na vlastné oči vidieť a na vlastnej koži skúsiť, čo to vysoká škola je. Aspoň študenti prvých dvoch semestrov … Žeby odporcovia vzdelania?

 

Bežné služby, obchod, výroba, doprava sú obmedzované a poškodzované obmedzovaním mobility s následnou stagnáciou. Sú zaťažované ďalšími výdavkami na zlepšenie antivírusovej ochrany …  Žeby odporcovia rastu ekonomiky?

 

A v tomto prostredí chvál, kritík a argumentácii, môže zaniknúť víťazstvo „Matoviča a spol.“ Víťazstva, ktoré osobne oceňujem a ktoré môže mať dosah aj na iné krajiny. Víťazstvo, ktoré nahlas hovorí: Odkryte štatistiku a hovorte pravdu!

 

Majdan v Bratislave? A prečo nie, veď ho nik nezakázal ani neodsúdil

20.03.2023

Plačkovia a domáhači skoršieho termínu predčasných volieb si nevedia pomôcť a plačú, že im nechcú dovoliť skorší termín. Veď nik zo súčasných slovenských ani európskych vrcholných politikov Majdan 2014 neodsúdil. Ani ho nik nezakázal. Nikde som o tom zmienku nezachytil. To teda znamená, že cestou Majdanu 2014 zmeniť výsledky volieb je legálne aj [...]

Vláda bez hanby? To už nič lepšie nemáme?

19.03.2023

Vláda, ktorá stratila dôveru aj svojich kumpánov! Ináč by nebola odvolaná! Vláda, ktorá stratila dôveru pospolitého ľudu! Ináč by sa nebála predčasných volieb! To naozaj sa na Slovensku nič lepšie nenájde? Slovenská pospolitosť je až taká ubiedená? Predseda vlády, ktorý ako hrací pajko opakuje, že všetko ide ako má. Potom náhle zistí, že [...]

Ako s dvojitým štátnym občianstvom?

15.03.2023

Slovenskí neschopáci a s nimi aj celé Slovensko rieši z času načas problém dvojitého či viac početného občianstva. Raz má navrch obava zo straty obyvateľov Slovenska inokedy obava zo strany iných krajín. V prípade Slovenska obava zo strany Maďarska. Pre mňa sú tieto postoje úbohé a veľmi eurofóbne. Áno eurofóbne. Ako všetky fóbiou trpiace postoje voči [...]

dve percentá dane, Pravda, 2%

Jaskyniarska skupina Spišská Belá

24.03.2023 19:45

Jaskyniarska skupina pôsobiaca vo Vysokých a Belianskych Tatrách. Objavili sme a dokumentujeme 2. najhlbšiu a 6. najdlhšiu jaskyňu Slovenska - Javorinka.

Luiz Inácio Lula da Silva

Brazílsky prezident navrhne Číne vytvorenie "mierového klubu" pre Ukrajinu

24.03.2023 19:43

Brazília zastáva v zahraničnej politike neutralitu a nedávno z tohto dôvodu odmietla poskytnúť muníciu, ktorá by smerovala na Ukrajinu.

Ide o pravdu, Robert Fico

Fico v Ide o pravdu: Slovensko bude v júni v hroznom stave, v septembri v katastrofálnom

24.03.2023 19:25

Vláda pri darovaní migov porušila ústavu, ja som urobil dve tlačové konferencie a chceli ma zatvoriť na 13 rokov, povedal Robert Fico (Smer).

Sliač, letecký deň

Moskva reaguje na darovanie slovenských migov: Je to nepriateľský krok a porušenie zmlúv

24.03.2023 18:54

Darovanie migov Ukrajine Slovenskom je podľa Ruska nepriateľský akt, zameraný na zničenie bilaterálnych vzťahov.