Založ si blog

Peniaze pre Starobince a Domy opatrovateľských služieb

 

  • dôkladné či úplné majetkové priznanie k žiadosti o priznanie dôchodku od Sociálnej poisťovne
  • prednostný podiel Starobinca, Domu opatrovateľskej služby na dedičstve o zameškané platby opatrovaného seniora

 

Tento jednoduchý a priamočiary krok výrazne zmení „neschopnosť“ platiť za služby Domova pre seniorov. Neschopnosť samotného seniora aj jeho rodinných príslušníkov a výrazne obmedzí zaťažovanie financií štátu zákonmi a zákonnými, nutnými nárokmi na finančnú podporu opatery poskytovanej Starobincami. Hovoríme o desiatkach miliónov euro. A som si istý, že by spoločnosť zaznamenala aj pokles počtu žiadateľov o umiestnenie v Starobincoch.

 

Pravdaže v spoločnosti, ktorá trénuje aj deti od malička čo urobiť čo povedať aby to bolo výhodné, bude nutné od tohto majetkového priznania evidovať všetky pohyby, ktoré by spôsobovali odliv majetku z majetkového priznania. Napríklad prevod majetku či darovanie a podobne. Aj dodatočne. Tento prípadný odliv by rovnako podliehal už spomínaným nárokom z dedičského konania.

 

Ako však dostať do života či praxe takéto pravidlá v spoločnosti, v ktorej sa každý voličský hlas váži na zlatníckych váhach, to skutočne neviem.

 

Či ako dostať tieto pravidla do života v spoločnosti, v ktorej niektoré deti považujú svojich rodičov za „obyčajnú“ príťaž, tiež neviem.

 

Alebo v spoločnosti, ktorá napreduje takým rýchlym tempom k radostným a šťastným zajtrajškom, že nemá čas sa obzrieť na tých, ktorí tomuto tempu už nestačia, taktiež neviem.

 

A tak sa musím uspokojiť s tým, že som si zafantazíroval a pozriem sa za deťmi, či som ich nestratil z dohľadu.

Nie Slovenským záujmom!

12.07.2024

Prežívame čiastočne turbulentné obdobie, keď máme možnosť sledovať príživníkov rôznych politických smerov, rôznych politických, najmä osobných záujmov. Prežívame obdobie, o ktorom až nasledujúce generácie budú písať a uvažovať, čo všetko sme prehajdákali. Najväčšie huby či papule dnešných dní robia všetko preto, aby nepriateľstvo medzi [...]

Čas vodcov svorky

27.06.2024

V chotároch niekoľkých obcí v našom malom okrese sa zhromaždila neveľká svorka psov. Veľkých vlčiakov, miešancov, ale aj krpatých čivav. Svorku tvorili spočiatku najmohutnejšie psy. Všetci jedinci voči nej prechovávali radšej rešpekt. Prevažne nechcený, ale čo v takej situácii? Tri či štyri čivavy sa ku svorke pridali neskôr. Prišli o svojho pána [...]

Nebojte sa bozkávať spolužiačky

17.06.2024

Naozaj nebojte sa, lebo sú to najkrajšie a najlepšie kamarátky aké v živote stretnete. Sú milé, opatrné, pozorné, aby neurobili chybu. Teda myslia aj na vás, spolužiaci. Aj ony, ako vy, sa chcú tešiť z toho čo ich čaká, čo im je nachystané, čo je neuveriteľné, nepredstaviteľné, neopísateľné. Je to láska! Stretol som spolužiačku cca 5 [...]

internet výpadok microsoft letisko

Najhorší výpadok IT systémov v histórii: Kto zaplatí škody, ktoré napáchal?

20.07.2024 14:22

Postihnuté bolo veľké množstvo odvetví, od leteckých spoločností po finančné služby.

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

V Gaze pri útokoch Izraela za posledný deň zahynulo 37 ľudí, uvádzajú tamojšie úrady

20.07.2024 14:14, aktualizované: 14:26

Počet obetí z radov Palestínčanov sa po deviatich mesiacoch izraelskej vojenskej ofenzívy blíži k 39-tisíc.

Grécko-požiare-búrky-výstraha

Grécko sužuje vlna horúčav: Blesky zabíjali dobytok a spôsobili požiare

20.07.2024 13:55

V oblasti viac na sever, blízko gréckeho mesta Florina, uhynulo v dôsledku úderov bleskov dovedna deväť kusov hovädzieho dobytka.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

FOTO: Začal sa dúhový Pride. Aj LGBTI+ kultúra je slovenská kultúra, odkazujú

20.07.2024 12:46, aktualizované: 13:05

LGBTI+ ľudia na Slovensku odjakživa žili, tvorili a zachytávali svoje životné príbehy v najrôznejších umeleckých podobách.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 247
Celková čítanosť: 697367x
Priemerná čítanosť článkov: 2823x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy