Založ si blog

Nebojte sa bozkávať spolužiačky

 

Naozaj nebojte sa, lebo sú to najkrajšie a najlepšie kamarátky aké v živote stretnete. Sú milé, opatrné, pozorné, aby neurobili chybu. Teda myslia aj na vás, spolužiaci.

 

Aj ony, ako vy, sa chcú tešiť z toho čo ich čaká, čo im je nachystané, čo je neuveriteľné, nepredstaviteľné, neopísateľné.

 

Je to láska!

 

Stretol som spolužiačku cca 5 či 6 rokov po skončení ZŠ. Bola to očarujúca, krásna, mladá dáma. Emancipovaná, zarábajúca na svoje živobytie, aj čosi naviac. Ja, študent, ktorý musí očakávať, že mu rodičia poskytnú podporu na ďalší a ďalší semester štúdia. Nejakých 500 korún mesačne, ktoré v tých časoch stačili. To € (Euro) je nejaký čudný peniaz, že.

 

Nemajúc odvahu ju pozvať na zmrzlinu či malinovku som sa opýtal ako sa má. Ona milá, ako kedysi, keď sme sa učili, najmä ja, bozkávať s ňou, mi hovorí, „dá sa, treba chodiť do práce, ale ide to. Poď ukážem ti, predstavím ti kaštieľ“.

 

Išli sme.

 

Žiadny kaštieľ nebol, nie je a nebude už asi nikdy taký pekný, ako ten, ktorý mi predstavila moja spolužiačka, Marta. Neviem čo všetko tak bolo naj žiadanejšie, ale to, že Martuška mi ho predstavila svojím sprievodcovaním (nebola sprievodkyňa), bolo očarujúce. Dnes je tomu viac ako štyridsať rokov a stále si rád spomínam, aký je ten kaštieľ je pekný.

 

Bola to krásna chvíľa. Chvíľa, keď si jeden „muž“ myslí, že by bolo krásne sa opäť bozkávať so spolužiačkou, avšak keď iný „muž“ si myslí, že sa to nehodí. „Iný“, lebo je odchovaný spoločenským vedomím, čo sa patrí a čo nie.

 

Vy však, mladí muži, základo či už stredoškoláci, ponechajte si a upevnite si názor z vlastných pocitov, z vlastných túžob a tešte sa z bozkávania so spolužiačkami. Lebo to je pravá láska, lebo to sú pravé pocity radosti aj šťastia. Radosti zo života, z priateľstva. Radosti z toho, že niektorí sú chlapci a niektoré sú nádherné dievčatá. Dievčatá, ktoré nemusia nič robiť, stačí, že iba sú. A nech to tak vydrží navždy.

 

 

Tešte sa z bozkov, ktoré sa vám podarí vylúdiť zo spolužiačkiných pier. Aj po desaťročiach si na ne budete môcť spomínať, ako na najkrajšie chvíle života.

 

A vy učitelia, poskytnite prosím tejto našej mládeži súce sprievodné a povzbudivé slovo. Vďaka.

 

Nie Slovenským záujmom!

12.07.2024

Prežívame čiastočne turbulentné obdobie, keď máme možnosť sledovať príživníkov rôznych politických smerov, rôznych politických, najmä osobných záujmov. Prežívame obdobie, o ktorom až nasledujúce generácie budú písať a uvažovať, čo všetko sme prehajdákali. Najväčšie huby či papule dnešných dní robia všetko preto, aby nepriateľstvo medzi [...]

Čas vodcov svorky

27.06.2024

V chotároch niekoľkých obcí v našom malom okrese sa zhromaždila neveľká svorka psov. Veľkých vlčiakov, miešancov, ale aj krpatých čivav. Svorku tvorili spočiatku najmohutnejšie psy. Všetci jedinci voči nej prechovávali radšej rešpekt. Prevažne nechcený, ale čo v takej situácii? Tri či štyri čivavy sa ku svorke pridali neskôr. Prišli o svojho pána [...]

Peniaze pre Starobince a Domy opatrovateľských služieb

25.06.2024

dôkladné či úplné majetkové priznanie k žiadosti o priznanie dôchodku od Sociálnej poisťovne prednostný podiel Starobinca, Domu opatrovateľskej služby na dedičstve o zameškané platby opatrovaného seniora Tento jednoduchý a priamočiary krok výrazne zmení „neschopnosť“ platiť za služby Domova pre seniorov. Neschopnosť samotného seniora aj jeho [...]

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

V Gaze pri útokoch Izraela za posledný deň zahynulo 37 ľudí, uvádzajú tamojšie úrady

20.07.2024 14:14

Počet obetí z radov Palestínčanov sa po deviatich mesiacoch izraelskej vojenskej ofenzívy blíži k 39-tisíc.

Grécko-požiare-búrky-výstraha

Grécko sužuje vlna horúčav: Blesky zabíjali dobytok a spôsobili požiare

20.07.2024 13:55

V oblasti viac na sever, blízko gréckeho mesta Florina, uhynulo v dôsledku úderov bleskov dovedna deväť kusov hovädzieho dobytka.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

FOTO: Začal sa dúhový Pride. Aj LGBTI+ kultúra je slovenská kultúra, odkazujú

20.07.2024 12:46, aktualizované: 13:05

LGBTI+ ľudia na Slovensku odjakživa žili, tvorili a zachytávali svoje životné príbehy v najrôznejších umeleckých podobách.

hádka, deti, konflikt

SALVE, kúzelná pomôcka pri výchove detí a zvládaní konfliktov. Čo to je?

20.07.2024 12:43

Päť písmen ukrýva postup, ako reagovať, keď deti neposlúchajú, hádajú sa alebo robia iné veci, ktoré sa nám nepáčia.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 247
Celková čítanosť: 697358x
Priemerná čítanosť článkov: 2823x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy