Založ si blog

Vojna je škola. Na nezaplatenie. Len „nadobudnuté vedomosti“ sa akosi tratia a zahmlievajú.

 

Áno, nepáči sa mi takéto pomenovanie. Ale:

 

Až vojna ukázala, v doterajšom neprehlušiteľnom bľabote o mieri a spoločenskom napredovaní a medzinárodnej spolupráci, že v skutočnosti je svet po celý čas pripravovaný a hnaný do vojny a do cezhraničného nekonečného a ospravedlňovaného rabovania. Žiadna spolupráca!

 

Až vojna ukázala, že tento svet je prepchatý nacistami, fašistami a vojnovými zločincami, vojnovými štváčmi. Nacistami a fašistami, ktorí za každú cenu a za každých okolností budú podporovať zabíjanie a vraždenie! Lebo ich musí byť víťazstvo! Lebo len oni sú demokrati! Len oni vedia kto má pravdu a kto koná „skutky dobra“!

 

Až vojna ukázala, že neexistuje žiadne poučenie z minulosti, žiadna nádej pre mier. Napriek (ne)dávnemu pomyselnému víťazstvu nad fašizmom.

 

Až vojna ukázala, že tu sú zástupy zloduchov, ktorí si odmietajú zarábať na živobytie prácou. Lebo v mieri by museli. Nie, oni si „zarobia“ vojnovým štvaním a hnaním ľudí zbavených vlastného hlasu a akéhokoľvek práva do vojny. Do vzájomného zabíjania sa. Do ničenia vlastného i cudzích životov.

 

Až vojna to nám všetkým ukázala. A ukázala, že poučenie neexistuje. To zároveň znamená, že môžeme očakávať čokoľvek zlé, či najhoršie.

 

Hľa, „nakuknutie“ do Kanadského parlamentu

 

https://www.1tv.ru/news/issue/2023-09-25/09:00#7

 

 

 

Putin Putin a moja konšpirácia. Čo nám hovorí jeho meno?

26.09.2023

Hodne dávno mi napadlo, že meno prezidenta Vladimíra Putina je výrečné. A aj v našich končinách počuť občas nomen est omen. Vo voľnom preklade to znamená asi toľko, ako že meno je znamenie. Rečníci to použijú občas, keď chcú doplniť pre chápanie výkladu podporný „argument“, že aj menom je to povedané. A vedia to použiť pri mene osoby či mesta [...]

Chcete poraziť Rusko? Rozlúčte sa so všetkým a všetkými.

22.09.2023

Iba blázon si môže namýšľať, že porazí kohosi, kto nepoužije zbrane, ktoré má k dispozícii. Žiaľ, takých bláznov je čím ďalej viac. A na Slovensku sa to nimi priam hýri. A myslia si, že to iba vy ostatní, ten plebs, budete pozabíjaní a odstránení z planéty, ktorá poskytne blahobyt tým ostatným, teda luzerom. Nie je to však tak. Krajina, ktorá sa [...]

Táto vojna len tak neskončí

21.09.2023

Začínajú sa objavovať hlasy o možnostiach či spôsoboch ukončenia vojny. Vďaka za každý dobrý nápad, ale! Táto vojna, ani žiadna iná, neskončí, kým nezaznie čestná a pravdivá odpoveď na otázku: „Prečo táto vojna začala?!“ A nestačí len pravdivo a čestne odpovedať prečo začala, ale ďalším nutným krokom bude odstránenie [...]

odber krvi, krv, lekár

Zásoby jednej krvnej skupiny sú na Slovensku hraničné, varuje Národná transfúzna služba

28.11.2023 11:02

Darcom krvi sa môže stať každý, kto má 18 až 60 rokov, minimálne 50 kilogramov a spĺňa základné zdravotné požiadavky.

Vlak, koľaje, železnice

V úseku Palárikovo - Tvrdošovce sa vykoľajil vlak, doprava je prerušená

28.11.2023 10:48, aktualizované: 11:20

Vlaková doprava je v úseku prerušená.

UA Vojak / UA Armáda /

So zimou prišla aj únava. Ukrajina chystá zmeny v odvode brancov, aby udržala bojaschopnosť

28.11.2023 10:44

Ukrajina chystá zmeny v odvode brancov v snahe udržať svoju bojaschopnosť.

Nehoda / Auto /

Pri dopravnej nehode pri obci Jelenec zomrela 18-ročná spolujazdkyňa

28.11.2023 10:29

Vodička vozidla Volkswagen Golf pravdepodobne dostala s vozidlom šmyk, narazila do vozidla Seat Alhambra a následne do stromu.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 207
Celková čítanosť: 591417x
Priemerná čítanosť článkov: 2857x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy