Založ si blog

Vojna je škola. Na nezaplatenie. Len „nadobudnuté vedomosti“ sa akosi tratia a zahmlievajú.

 

Áno, nepáči sa mi takéto pomenovanie. Ale:

 

Až vojna ukázala, v doterajšom neprehlušiteľnom bľabote o mieri a spoločenskom napredovaní a medzinárodnej spolupráci, že v skutočnosti je svet po celý čas pripravovaný a hnaný do vojny a do cezhraničného nekonečného a ospravedlňovaného rabovania. Žiadna spolupráca!

 

Až vojna ukázala, že tento svet je prepchatý nacistami, fašistami a vojnovými zločincami, vojnovými štváčmi. Nacistami a fašistami, ktorí za každú cenu a za každých okolností budú podporovať zabíjanie a vraždenie! Lebo ich musí byť víťazstvo! Lebo len oni sú demokrati! Len oni vedia kto má pravdu a kto koná „skutky dobra“!

 

Až vojna ukázala, že neexistuje žiadne poučenie z minulosti, žiadna nádej pre mier. Napriek (ne)dávnemu pomyselnému víťazstvu nad fašizmom.

 

Až vojna ukázala, že tu sú zástupy zloduchov, ktorí si odmietajú zarábať na živobytie prácou. Lebo v mieri by museli. Nie, oni si „zarobia“ vojnovým štvaním a hnaním ľudí zbavených vlastného hlasu a akéhokoľvek práva do vojny. Do vzájomného zabíjania sa. Do ničenia vlastného i cudzích životov.

 

Až vojna to nám všetkým ukázala. A ukázala, že poučenie neexistuje. To zároveň znamená, že môžeme očakávať čokoľvek zlé, či najhoršie.

 

Hľa, „nakuknutie“ do Kanadského parlamentu

 

https://www.1tv.ru/news/issue/2023-09-25/09:00#7

 

 

 

Nie Slovenským záujmom!

12.07.2024

Prežívame čiastočne turbulentné obdobie, keď máme možnosť sledovať príživníkov rôznych politických smerov, rôznych politických, najmä osobných záujmov. Prežívame obdobie, o ktorom až nasledujúce generácie budú písať a uvažovať, čo všetko sme prehajdákali. Najväčšie huby či papule dnešných dní robia všetko preto, aby nepriateľstvo medzi [...]

Čas vodcov svorky

27.06.2024

V chotároch niekoľkých obcí v našom malom okrese sa zhromaždila neveľká svorka psov. Veľkých vlčiakov, miešancov, ale aj krpatých čivav. Svorku tvorili spočiatku najmohutnejšie psy. Všetci jedinci voči nej prechovávali radšej rešpekt. Prevažne nechcený, ale čo v takej situácii? Tri či štyri čivavy sa ku svorke pridali neskôr. Prišli o svojho pána [...]

Peniaze pre Starobince a Domy opatrovateľských služieb

25.06.2024

dôkladné či úplné majetkové priznanie k žiadosti o priznanie dôchodku od Sociálnej poisťovne prednostný podiel Starobinca, Domu opatrovateľskej služby na dedičstve o zameškané platby opatrovaného seniora Tento jednoduchý a priamočiary krok výrazne zmení „neschopnosť“ platiť za služby Domova pre seniorov. Neschopnosť samotného seniora aj jeho [...]

Podhájska, kúpalisko

Na kúpaliskách si treba dávať pozor na 'vreckárov', upozorňuje polícia

20.07.2024 14:57

Nepozornosť návštevníkov kúpalísk využívajú na páchanie trestnej činnosti i takzvaní vreckári.

internet výpadok microsoft letisko

Najhorší výpadok IT systémov v histórii: Kto zaplatí škody, ktoré napáchal?

20.07.2024 14:22

Postihnuté bolo veľké množstvo odvetví, od leteckých spoločností po finančné služby.

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

V Gaze pri útokoch Izraela za posledný deň zahynulo 37 ľudí, uvádzajú tamojšie úrady

20.07.2024 14:14, aktualizované: 14:26

Počet obetí z radov Palestínčanov sa po deviatich mesiacoch izraelskej vojenskej ofenzívy blíži k 39-tisíc.

Grécko-požiare-búrky-výstraha

Grécko sužuje vlna horúčav: Blesky zabíjali dobytok a spôsobili požiare

20.07.2024 13:55

V oblasti viac na sever, blízko gréckeho mesta Florina, uhynulo v dôsledku úderov bleskov dovedna deväť kusov hovädzieho dobytka.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 247
Celková čítanosť: 697379x
Priemerná čítanosť článkov: 2823x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy