Založ si blog

Zničte a utopte všetky dejiny spoločností sveta

 

Áno. Dá sa bez nich žiť. A oveľa mierovejšie a bezpečnejšie. Dejiny totiž nešíria pravdu. Dejiny šíria pohľad historika na udalosti a to, čo sa jemu hodí za pravdu. Či už z pohľadu vlastnej angažovanosti či zaujatosti, alebo aj z pohľadu jeho kariéry, závislej od chlebodarcov v danej etape života spoločnosti. A môžem vás ubezpečiť, že tie isté dejiny na druhej strane hranice sú takmer vždy celkom iné.

 

Neverte jalovým a prázdnym výkrikom „znalcov“ ľudstva, že: „Kto nepozná dejiny, musí si ich zopakovať“. Nie, nie je to pravda! Sú to iba výkriky, ktoré majú udržať v ľuďoch poslušnosť, hodiacu sa v určitej dobe, určitým predstaviteľom určitej politickej, hospodárskej či inokedy aj tzv. kultúrnej orientácie.

 

Dôkazom toho nech vám je skutočnosť, že raz predstavitelia pospolitostí pripomínajú jedny udalosti z dejín, inokedy pripomínajú a vyzdvihujú celkom iné, opačné príbehy či udalosti z dejín. A občas vám predostrú „dejiny“, o ktorých ste doposiaľ nikdy nepočuli, nikdy nechyrovali.

 

Aj v takom maličkom spoločenstve, akým nepochybne je aj Slovensko, pri hľadaní odpovede na dejinné otázky toho istého obdobia, veľmi veľa závisí, od ktorého „dejinného“ autora budete vedomosti čerpať. Skúste len dejiny o priebehu druhej svetovej vojny, SNP a inštalácie socializmu.

 

A veľakrát nemusí ísť ani o historické udalosti. Stačí udalosti z predošlého týždňa či dokonca dňa. Aké rozličné vedia byť …

 

Lebo vo svete žijú a vždy budú žiť ľudia, ktorí za ten svet nebudú ochotní živiť sa užitočnou prácou. Budú chcieť vytvárať spoločnosť a manipulovať ju. A čerpať najväčšie pôžitky od tejto spoločnosti. Áno, sú to a budú to politici. Ak sa medzi nich vkliní iný „naturel“, vyvrhnú ho spomedzi seba.

 

A aby politik, tu treba mať na zreteli predstaviteľov – politikov všetkých spoločenských skupín, mohol čerpať očakávané pôžitky, musí byť „užitočný“. No a ako môže byť užitočný človek, ktorý sa za ten svet nebude živiť užitočnou prácou?

 

Nuž bude vymýšľať najrôznejšie manévre a vháňať ľudí do najrôznejších situácií a problémov a stavať pred nich najrôznejšie „nutné“ prekážky. Raz to budú potreby ochrany zdravia až života, inokedy ochrana práva, zákonnosti a právneho štátu, neskôr ochrana spravodlivosti s poukázaním na nespravodlivé právo, ochrana národných záujmov, zrazu sa rozmôže „domáce násilie“ ap.

 

Veľmi často však to je a bude ochrana pred nepriateľom. To si píšte! Táto téma sa tiahne bez prerušenia tisícky rokov s každou spoločnosťou. A nebudete sa stíhať čudovať, kto je kedy nepriateľ a naopak, zrazu priateľ, a kto je pôvodcom tej neprávosti. Bude sa vám hlava krútiť a budete si klásť otázky, či je toto možné. Najväčší zločinec proti ľudskosti vám bude predkladaný ako národný hrdina a obeť boja za humanizmus, slobodu a pravdu. Budú hnať do zabíjania a záhuby kohokoľvek, okrem seba a svojich drahých. Tí vždy mali a vždy budú mať dôležitejšie úlohy a poslanie ako osobnú obranu spoločenstva.

 

A mier so susedom sa nehľadá a nebude sa hľadať v dialógu s týmto susedom. Na to bude potrebné hľadať „mediátora“ na opačnej strane planéty! A vytvárať také aj onaké obranné zväzky, aby budúca vojna bola ešte úspešnejšia.

 

A ktorí všetko sú tí predstavitelia spoločenských skupín, teda spomínaní politici? Nuž o politických stranách a ich funkcionároch netreba pochybovať. Ale sú tu rôzne združenia priemyselníkov, finančníkov, obchodníkov, právnikov rôznych „konfesií“, predstaviteľov a učiteľov „nových“, najlepších škôl, členov spoločností pre zahraničnú politiku, pre ochranu práv kade koho a kade čoho, predstaviteľov najsprávnejších ideológií, celých spoločenstiev badajúcich po pohlavnej a sexuálnej identite jedinca, spoločenstiev „akadémií rozumu“, jediných správnych a vládnou mocou uznávaných mienkotvorcov atd. atd. Ktorí najviac a všetkou svojou činnosťou zasahujú do politiky a do rozhodovania profesionálnych politikov. Všetko sú to ľudia, viac či menej zasahujúci do manažovania a aj manipulovania spoločnosti.

 

Ja však radím, zničte a utopte politickú históriu a všetky dejiny všetkých spoločností sveta a už na ďalší deň zistíte, že môžete žiť v priateľstve a mieri so všetkými ľuďmi celého sveta. Aj so svojími susedmi. S národmi početnými i malými spoločenstvami. A všetci sa budeme musieť opierať iba o to, čo robíme dnes. Lebo dejepis, tento politický manifest, nebude.

 

A odstráňte tento zdroj neprávd a neprávostí ukrytých v politických, spoločenských dejinách (teda nie v dejinách prírody). Pripravíte tým o živnú pôdu najhorších, najneľudskejších a žiaľ, častokrát aj najúspešnejších spomedzi ľudí. Pripravíte o živnú pôdu tých, ktorí to tu už tisícročia „vylepšujú“ a „vylepšujú“. Aj oni, politici, stratou dejín stratia ideologickú oporu a argumentáciu na šírenie podozrievavosti a nedôvery medzi jednotlivcami aj spoločenstvami.

 

A dovtedy, kým sa tak stane, aspoň neverte všetkému čo sa povie či napíše a posudzujte svoje okolie na základe vlastných zážitkov a vlastných skúseností. Ja sa tiež snažím.

Chcete poraziť Rusko? Rozlúčte sa so všetkým a všetkými.

22.09.2023

Iba blázon si môže namýšľať, že porazí kohosi, kto nepoužije zbrane, ktoré má k dispozícii. Žiaľ, takých bláznov je čím ďalej viac. A na Slovensku sa to nimi priam hýri. A myslia si, že to iba vy ostatní, ten plebs, budete pozabíjaní a odstránení z planéty, ktorá poskytne blahobyt tým ostatným, teda luzerom. Nie je to však tak. Krajina, ktorá sa [...]

Táto vojna len tak neskončí

21.09.2023

Začínajú sa objavovať hlasy o možnostiach či spôsoboch ukončenia vojny. Vďaka za každý dobrý nápad, ale! Táto vojna, ani žiadna iná, neskončí, kým nezaznie čestná a pravdivá odpoveď na otázku: „Prečo táto vojna začala?!“ A nestačí len pravdivo a čestne odpovedať prečo začala, ale ďalším nutným krokom bude odstránenie [...]

Aj rusofóbom: Že Rusko napadlo Ukrajinu?

12.09.2023

Od roku 2014, po ozbrojenom puči a prevrate s názvom Majdan, pravidelná ukrajinská armáda ostreľovala Donbas. V dôsledku toho zahynulo na Donbase do 15 tisíc ľudí, vrátane detí. A mnohí pred týmto zabíjaním ušli do Ruska. Ukrajinskí predstavitelia a hlásatelia jedinej pravdy túto situáciu „s ľahkosťou v hlase“ označovali za deboľševizáciu a dekomunizáciu [...]

Pašinjan

Pašinjan naznačil odklon Jerevanu od politiky Kremľa. Zatkli by Arménci Putina?

24.09.2023 15:55

Rusko odmietlo prísť Arménsku na pomoc pri najnovšom konflikte v Náhornom Karabachu.

Peter Pellegrini, Michal Šimečka

Pellegrini nadbieha Ficovi: Máme bližšie k Smeru ako k PS

24.09.2023 15:04

Progresívci sú „pripravení rokovať s každou politickou stranou, ktorá je demokratická, proeurópska a ktorá si ctí právny štát“.

Boris Kollár a Robert Fico

Fico ráta po voľbách s Pellegrinim. Ku ktorým stranám to ťahá Kollára? Smer medzi nimi nie je

24.09.2023 14:29

Lídri očakávajú, že posledné dni do volieb budú už pokojné.

Taiwan požiar

Počet obetí požiaru v továrni na golfové loptičky na Taiwane vzrástol na desať

24.09.2023 13:54

Pri požiari a výbuchoch utrpelo zranenia ďalších približne 100 ľudí.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 205
Celková čítanosť: 573911x
Priemerná čítanosť článkov: 2800x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy