Založ si blog

Zničte a utopte všetky dejiny spoločností sveta

 

Áno. Dá sa bez nich žiť. A oveľa mierovejšie a bezpečnejšie. Dejiny totiž nešíria pravdu. Dejiny šíria pohľad historika na udalosti a to, čo sa jemu hodí za pravdu. Či už z pohľadu vlastnej angažovanosti či zaujatosti, alebo aj z pohľadu jeho kariéry, závislej od chlebodarcov v danej etape života spoločnosti. A môžem vás ubezpečiť, že tie isté dejiny na druhej strane hranice sú takmer vždy celkom iné.

 

Neverte jalovým a prázdnym výkrikom „znalcov“ ľudstva, že: „Kto nepozná dejiny, musí si ich zopakovať“. Nie, nie je to pravda! Sú to iba výkriky, ktoré majú udržať v ľuďoch poslušnosť, hodiacu sa v určitej dobe, určitým predstaviteľom určitej politickej, hospodárskej či inokedy aj tzv. kultúrnej orientácie.

 

Dôkazom toho nech vám je skutočnosť, že raz predstavitelia pospolitostí pripomínajú jedny udalosti z dejín, inokedy pripomínajú a vyzdvihujú celkom iné, opačné príbehy či udalosti z dejín. A občas vám predostrú „dejiny“, o ktorých ste doposiaľ nikdy nepočuli, nikdy nechyrovali.

 

Aj v takom maličkom spoločenstve, akým nepochybne je aj Slovensko, pri hľadaní odpovede na dejinné otázky toho istého obdobia, veľmi veľa závisí, od ktorého „dejinného“ autora budete vedomosti čerpať. Skúste len dejiny o priebehu druhej svetovej vojny, SNP a inštalácie socializmu.

 

A veľakrát nemusí ísť ani o historické udalosti. Stačí udalosti z predošlého týždňa či dokonca dňa. Aké rozličné vedia byť …

 

Lebo vo svete žijú a vždy budú žiť ľudia, ktorí za ten svet nebudú ochotní živiť sa užitočnou prácou. Budú chcieť vytvárať spoločnosť a manipulovať ju. A čerpať najväčšie pôžitky od tejto spoločnosti. Áno, sú to a budú to politici. Ak sa medzi nich vkliní iný „naturel“, vyvrhnú ho spomedzi seba.

 

A aby politik, tu treba mať na zreteli predstaviteľov – politikov všetkých spoločenských skupín, mohol čerpať očakávané pôžitky, musí byť „užitočný“. No a ako môže byť užitočný človek, ktorý sa za ten svet nebude živiť užitočnou prácou?

 

Nuž bude vymýšľať najrôznejšie manévre a vháňať ľudí do najrôznejších situácií a problémov a stavať pred nich najrôznejšie „nutné“ prekážky. Raz to budú potreby ochrany zdravia až života, inokedy ochrana práva, zákonnosti a právneho štátu, neskôr ochrana spravodlivosti s poukázaním na nespravodlivé právo, ochrana národných záujmov, zrazu sa rozmôže „domáce násilie“ ap.

 

Veľmi často však to je a bude ochrana pred nepriateľom. To si píšte! Táto téma sa tiahne bez prerušenia tisícky rokov s každou spoločnosťou. A nebudete sa stíhať čudovať, kto je kedy nepriateľ a naopak, zrazu priateľ, a kto je pôvodcom tej neprávosti. Bude sa vám hlava krútiť a budete si klásť otázky, či je toto možné. Najväčší zločinec proti ľudskosti vám bude predkladaný ako národný hrdina a obeť boja za humanizmus, slobodu a pravdu. Budú hnať do zabíjania a záhuby kohokoľvek, okrem seba a svojich drahých. Tí vždy mali a vždy budú mať dôležitejšie úlohy a poslanie ako osobnú obranu spoločenstva.

 

A mier so susedom sa nehľadá a nebude sa hľadať v dialógu s týmto susedom. Na to bude potrebné hľadať „mediátora“ na opačnej strane planéty! A vytvárať také aj onaké obranné zväzky, aby budúca vojna bola ešte úspešnejšia.

 

A ktorí všetko sú tí predstavitelia spoločenských skupín, teda spomínaní politici? Nuž o politických stranách a ich funkcionároch netreba pochybovať. Ale sú tu rôzne združenia priemyselníkov, finančníkov, obchodníkov, právnikov rôznych „konfesií“, predstaviteľov a učiteľov „nových“, najlepších škôl, členov spoločností pre zahraničnú politiku, pre ochranu práv kade koho a kade čoho, predstaviteľov najsprávnejších ideológií, celých spoločenstiev badajúcich po pohlavnej a sexuálnej identite jedinca, spoločenstiev „akadémií rozumu“, jediných správnych a vládnou mocou uznávaných mienkotvorcov atd. atd. Ktorí najviac a všetkou svojou činnosťou zasahujú do politiky a do rozhodovania profesionálnych politikov. Všetko sú to ľudia, viac či menej zasahujúci do manažovania a aj manipulovania spoločnosti.

 

Ja však radím, zničte a utopte politickú históriu a všetky dejiny všetkých spoločností sveta a už na ďalší deň zistíte, že môžete žiť v priateľstve a mieri so všetkými ľuďmi celého sveta. Aj so svojími susedmi. S národmi početnými i malými spoločenstvami. A všetci sa budeme musieť opierať iba o to, čo robíme dnes. Lebo dejepis, tento politický manifest, nebude.

 

A odstráňte tento zdroj neprávd a neprávostí ukrytých v politických, spoločenských dejinách (teda nie v dejinách prírody). Pripravíte tým o živnú pôdu najhorších, najneľudskejších a žiaľ, častokrát aj najúspešnejších spomedzi ľudí. Pripravíte o živnú pôdu tých, ktorí to tu už tisícročia „vylepšujú“ a „vylepšujú“. Aj oni, politici, stratou dejín stratia ideologickú oporu a argumentáciu na šírenie podozrievavosti a nedôvery medzi jednotlivcami aj spoločenstvami.

 

A dovtedy, kým sa tak stane, aspoň neverte všetkému čo sa povie či napíše a posudzujte svoje okolie na základe vlastných zážitkov a vlastných skúseností. Ja sa tiež snažím.

Nie Slovenským záujmom!

12.07.2024

Prežívame čiastočne turbulentné obdobie, keď máme možnosť sledovať príživníkov rôznych politických smerov, rôznych politických, najmä osobných záujmov. Prežívame obdobie, o ktorom až nasledujúce generácie budú písať a uvažovať, čo všetko sme prehajdákali. Najväčšie huby či papule dnešných dní robia všetko preto, aby nepriateľstvo medzi [...]

Čas vodcov svorky

27.06.2024

V chotároch niekoľkých obcí v našom malom okrese sa zhromaždila neveľká svorka psov. Veľkých vlčiakov, miešancov, ale aj krpatých čivav. Svorku tvorili spočiatku najmohutnejšie psy. Všetci jedinci voči nej prechovávali radšej rešpekt. Prevažne nechcený, ale čo v takej situácii? Tri či štyri čivavy sa ku svorke pridali neskôr. Prišli o svojho pána [...]

Peniaze pre Starobince a Domy opatrovateľských služieb

25.06.2024

dôkladné či úplné majetkové priznanie k žiadosti o priznanie dôchodku od Sociálnej poisťovne prednostný podiel Starobinca, Domu opatrovateľskej služby na dedičstve o zameškané platby opatrovaného seniora Tento jednoduchý a priamočiary krok výrazne zmení „neschopnosť“ platiť za služby Domova pre seniorov. Neschopnosť samotného seniora aj jeho [...]

Podhájska, kúpalisko

Na kúpaliskách si treba dávať pozor na 'vreckárov', upozorňuje polícia

20.07.2024 14:57

Nepozornosť návštevníkov kúpalísk využívajú na páchanie trestnej činnosti i takzvaní vreckári.

internet výpadok microsoft letisko

Najhorší výpadok IT systémov v histórii: Kto zaplatí škody, ktoré napáchal?

20.07.2024 14:22

Postihnuté bolo veľké množstvo odvetví, od leteckých spoločností po finančné služby.

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

V Gaze pri útokoch Izraela za posledný deň zahynulo 37 ľudí, uvádzajú tamojšie úrady

20.07.2024 14:14, aktualizované: 14:26

Počet obetí z radov Palestínčanov sa po deviatich mesiacoch izraelskej vojenskej ofenzívy blíži k 39-tisíc.

Grécko-požiare-búrky-výstraha

Grécko sužuje vlna horúčav: Blesky zabíjali dobytok a spôsobili požiare

20.07.2024 13:55

V oblasti viac na sever, blízko gréckeho mesta Florina, uhynulo v dôsledku úderov bleskov dovedna deväť kusov hovädzieho dobytka.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 247
Celková čítanosť: 697378x
Priemerná čítanosť článkov: 2823x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy