Založ si blog

Znížiť mieru rozkrádania? Celkom poľahky!

 

Všetci vedia, okrem zákonodarcov, že podvodník zlodej musí vrátiť všetko čo nakradol. Ak bude trest správny a primeraný, tak podvodník či zlodej do okamihu kým všetko nevráti, už nikdy nevkročí do reštaurácie či cukrárne, aby si čokoľvek rozkázal, už nikdy si nekúpi súcu vec, už nikdy sa neodvezie taxíkom. Ani kamarátovým či dcériným autom. A všetci jeho blízki budú povinne preukazovať nadobudnutie majetku a prostriedkov na bežné, aj denné výdavky. Škoda, že iba zákonodarci to nevedia. Ani ortodoxní sudcovia. (to sú tí, ktorí na sudcovské remeslo majú nárok).  Ktohovie prečo?

Pochopiteľne, pod hrozbou, že všetko nakradnuté sa musí vrátiť by kradnutie stratilo značné čaro pre zlodejov a ich kumpánov. Veď do konca života si už nič súce neužiť? Lebo hneď nasleduje návrat do vezenia?

Podvodné, neoprávnené vrátky DPH sú veľakrát zdrojom obrovských príjmov podvodníkov a ich ochrancov. A ich vrátenie? Kdeže! Súd neurčí ani prepadnutie majetku podvodníka a blízkych osôb. Ani štátny zástupca to nežiada. „Odsedením“ si môže podvodník nadpriemerne zarobiť. Len si nájsť správnu firmu, ktorá tak dobre platí. Najčastejšie korumpovaný kamarát zo štátnej finančnej správy.

Ale aj menších „znalcov“ týchto praktík spoločnosť pozná. Zálohy za budúce domy, byty či plastové okna, ktoré sa akosi nepodarí vystavať či namontovať? Podvodne prevedené pozemky, celé bytové komplexy, podvodné exekúcie a dražby …

A zmluvy vopred vypovedané? To je super! Stačí podpísať zmluvu, ktorú odberateľ, vždy štátna alebo komunálna firma, nikdy súkromná, zakrátko vypovie, a zaplatí „dodávateľovi“ celú sumu. Za práce, ktoré bolo treba vykonať v priebehu nasledovných troch či piatich rokov. Už nič netreba robiť! Iba si zobrať peniaze za celú hodnotu zmluvy!  Netreba nikoho zamestnávať, nič dodávať. Tak je nastavená slovenská spravodlivosť, slovenská pravda. To Dobšinský netušil.

Vymyslené obchodné spory a právne zastupovanie za vymyslené spory, vopred vyhrané? To je biznis! Stačí len určiť odmenu pre vopred určeného advokáta. A v spore úspešná firma, ktorá úspešne a poľahky „odolala útoku vydieračov“, príde o sedemdesiat miliónov euro! Áno, úspešná firma prerobí! To je biznis! To sú úspešní a umní podnikatelia! Na Slovensku! V Československu by to bolo komplikovanejšie. Preto bolo nutné rozdelenie. Aj keď momentálne v Česku o Slovákov nemajú núdzu…

A zákonná zodpovednosť sro-čiek? To je zákonný podklad pre zlodejov! Normálne by bolo, že spoločník (majiteľ) a konateľ zodpovedajú za dlžoby do výšky  nadobudnutého majetku, príjmov. Ale toto slovenským (ani európskym) zákonodarcom nevonia. Vedia prečo!

Mohli by sme pokračovať, ale nemá to význam. Všetci totiž všetko vedia! Avšak treba skončiť s výchovou zlodejov. Malých, veľkých, aj Národných! A o tejto úlohe mnohí nemajú ani najmenšie tušenie. Vari ani spomenutý Dobšinský. Alebo iba nám to nechcel povedať ..?

 

 

 

Danko chce rokovať o fungovaní koalície? Bravó!

09.04.2024

Na tlačovej besede SNS odznelo: „… sme pripravení rokovať o podmienkach fungovania koalície do budúcna, pretože sa zásadne mení politická mapa“. https://www.youtube.com/watch?v=c0BnrJU8uEs od 2,00 min. Musím otvorene pochváliť pána Danka, že chce rokovať o podmienkach ďalšej spolupráce koalície, čo jasne dokazuje, že si plne uvedomil svoj [...]

Nechoďte hneď do Česka, pán prezident

08.04.2024

Nechoďte tam na potvrdenie formálneho priateľstva, ani na predvedenie existujúceho pokrytectva. Áno, netreba si zatvárať oči ani pred pokrytectvom. Na českej strane sme mali možnosť vidieť neskrývané snahy o zasahovanie do politického vývoja na Slovensku, čo by sme mali rázne odmietnuť. Aspoň do chvíle, kým opäť vytvoríme spoločný štát. Lebo ten [...]

Sklamaní a nespokojní? Pozrite sa do zrkadla a nekňučte!

07.04.2024

Vraj pán Peter Pellegrini a jeho štáb strašili voličov vojnou a stavili kampaň na šírení strachu ako vhodnej motivácie voličov a urobili z pána Korčoka kandidáta vojny a vojnového štváča. Že oklamali takto voličov a preto pán Pellegrini vyhral. Nuž verím, že ste sklamaní, ale mýlite sa a klamete ako počas celej tejto kampane. Iba to nesmiete kvôli [...]

Peter Pellegrini

Podpredsedovia alebo Šutaj Eštok. Nový šéf Hlasu bude známy na prelome mája a júna

20.04.2024 13:07

Milan Majerský predpokladá, že poslanci KDH zahlasujú za zvolenie súčasného ministra Richarda Rašiho do funkcie predsedu parlamentu.

armáda usa

Americké jadrové zbrane bližšie k Slovensku? Na svojom území ich chce mať aj Poľsko

20.04.2024 12:46

Americké jadrové zbrane sú od novembra 2009 v Belgicku, Nemecku, Taliansku a Holandsku.

univerzita

Mladí Američania páchajú rekordne veľa samovrážd. Nikto presne nevie prečo

20.04.2024 11:28

"Tak veľmi si prajem, aby nám býval dal šancu mu pomôcť," hovorí Katherine Salasová zlomeným hlasom.

Italy Politics

Skrachované vzťahy šéfov vlád. Expremiér Babiš nie je jediný. Talianska líderka odkopla muža, keď sa zaliečal inej žene

20.04.2024 10:49

Rozvodom sa skončilo manželstvo už viacerých niekdajších predsedov vlád Českej republiky. A ktoré rozchody známych politikov vlani zvlášť rezonovali?

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 230
Celková čítanosť: 654281x
Priemerná čítanosť článkov: 2845x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy