Aby sa niektorí nedali nachytať, toť znenie niektorých ustanovení Zákonníka práce:
V zmysle § 61 ods. 4 ZP možno výpoveď písomne odvolať len so súhlasom druhého účastníka.
V tomto prípade to znamená, že napriek právu zamestnanca odvolať výpoveď, by s tým zamestnávateľ musel súhlasiť. Tento prejav súhlasu musí zamestnávateľ tiež urobiť písomne.
Ideálnym spôsobom je pri podaní odvolania výpovede ponechať na nej priestor pre zamestnávateľa, ktorý sa tak priamo na nej vyjadrí, že s odvolaním súhlasí, resp. nesúhlasí.
Zamestnávateľ, resp. v opačnej situácii zamestnanec, nie je povinný súhlasiť s odvolaním výpovede.
Pracovný pomer sa tak skončí uplynutím výpovednej doby a zamestnanec nemá možnosť túto skutočnosť zvrátiť.
Zamestnávateľ však nemá povinnosť sa k odvolaniu výpovede ani vyjadriť, takže ak neposkytne zamestnancovi žiadnu informáciu k tejto veci, výpovedná doba plynie a pracovný pomer bude skončený.
Pri odvolaní výpovede treba myslieť na to, aby bola doručená ešte počas plynutie výpovednej doby. Rovnako aj súhlas / nesúhlas druhej strany musí byť urobený počas tejto doby.
Tieto ustanovenia môžu poslúžiť teda nielen lekárom, ale aj zamestnávateľom. A možno aj ministrovi zdravotníctva pri kreovaní manažovania personálnej vybavenosti zdravotníckych zariadení. Lebo možno nie všetci zamestnanci nemocníc sú takí nepostrádateľní, ako sa domnievajú. Najmä tí nepostrádateľní, so všetkým nespokojní … Riaditelia nemocníc či personálni šéfovia to určite vedia.
Myslím si, žeby to smetiari mali urobiť, aby... ...
LOZ už sa stalo vydieračom ,preto se vláda... ...
Su do nohy presvedčení, že su nenahraditelní,... ...
Predstavte si, že by všetci smetiari podali... ...
Celá debata | RSS tejto debaty