Založ si blog

Ukrajinu vojnovo podporujú iba kriváci a vojnoví štváči

 

 

Každé iné zdôvodnenie je a bude iba klamstvo. Tvrdím to s plným vedomím postoja a presvedčenia mnohých našich i cudzích politických predstaviteľov kolektívneho Západu. Prečo?

 

Hľadajme odpoveď otázkou:

 

O čo lepší je mier dosiahnutý zabíjaním, vraždením tisícov či miliónov nevinných vojačikov a civilistov, než úplne rovnaký mier dosiahnutý rokovaním??

 

O čo sú „mierové“ podmienky dosiahnuté zabíjaním ľudí a ničením ľudských osudov lepšie, humánnejšie, než rovnaké podmienky dosiahnuté rokovaním??

 

O čo lepší je mier dosiahnutý zničením hospodárstva a živej i neživej prírody, než mier dosiahnutý bez tohoto ničenia??

 

Nuž o NIČ!! Práve naopak! Mier dosiahnutý bojom je sto či mnohokrát horší a nespravodlivejší. Je v mnohých, ba vo väčšine prípadov žalostne nezvratný a hriešny a veľakrát už ani nechcený. Lebo nik nevráti ľuďom zničené osudy, rodiny, životy …

 

Jedine mier dosiahnutý rokovaním je všeobecne a všestranne lepší, ľudskejší, humánnejší, spravodlivejší, ekologickejší .., než akýkoľvek mier dosiahnutý akýmkoľvek ničením, zabíjaním a všeobecným rozvratom. Nik toto nemôže vyvrátiť! Nik.

 

Ak by sa koniec koncov nepodarilo dosiahnuť spravodlivý mier rokovaním, vždy je možné vo vojne opäť pokračovať. Ale!

 

Rokovaním nemožno dosiahnuť ani spravodlivý ani iný mier v jedinom prípade, a to, ak jedna zo strán konfliktu žiada a nastoľuje nespravodlivé požiadavky. Nespravodlivé riešenia.

 

Áno, toto je jediný dôvod nemožnosti vyriešenia sporu rokovaním. Hovorím sporu, lebo pred vypuknutím každej vojny najprv existujú spory. Spory, ktoré sa následne, v prípade neriešenia, stanú príčinou vojny. V prípade tejto vojny príčiny, ktoré sú tabu, ktoré sa nesmú ani spomenúť. Napriek tomu, že rokovania najväčších mocností Európy o týchto príčinách deň noc deň v Minsku 2015 to neodškriepiteľne potvrdzujú! Rokovania, ku klamstvám v ktorých sa politici kolektívneho Západu priznali. Vraj s „rozumným“ cieľom, dosiahnuť odloženie vojny na neskôr. Bez hanby, bez trestu. Už vtedy uvažovali o vojne!

 

Ak teda politici kolektívneho Západu nepripúšťajú možnosť nastolenia mieru rokovaním, je to potvrdenie toho, že politici Západu vedia prečo a vedia, že ich požiadavky sú nespravodlivé. A preto sa ani nesmie začať rokovať, lebo by všetky nastoľované podmienky vyšli na známosť. A to je aspoň stokrát neprípustné!

 

Preto musia podporovať trvanie vojny do konečného pozabíjania. Dokonca osočovať tých, ktorí podporujú skončenie bojov. Preto musia zomierať nevinní, ktorí sa ničím o príčiny vzniku tejto vojny nezaslúžili. Preto a vďaka postoju politikov kolektívneho Západu, musí sa vojna uberať k silovým riešeniam! Do „víťazného“ vyvraždenia! Len si neuvedomili, vyvraždenia koho. Určite sú presvedčení, že nie seba. Lebo len vtedy je možné nastoliť „mier“ za hocijakých podmienok. Aj stokrát nespravodlivých, kriváckych a krivých.

 

A títo politickí štváči a predstavitelia kolektívneho Západu nie sú iba proti Rusku. Oni sú aj proti Ukrajine, iba sa to snažia skrývať politickým bľabotom. Im ide iba o ich vlastný prospech.

 

takéto riešenie, na úkor ľudských životov, môžu podporovať a chcieť len kriváci a vojnoví štváči. Nikoho iného, kto by také niečo chcel, som pri svojom bádaní neobjavil. Preto opakujem a trvám na tom, že hľadať riešenie vojny a mieru vojnovou podporou konfliktu, podporou vojnových akcií, môžu len vojnoví štváči a kriváci. Nik iný.

Nie Slovenským záujmom!

12.07.2024

Prežívame čiastočne turbulentné obdobie, keď máme možnosť sledovať príživníkov rôznych politických smerov, rôznych politických, najmä osobných záujmov. Prežívame obdobie, o ktorom až nasledujúce generácie budú písať a uvažovať, čo všetko sme prehajdákali. Najväčšie huby či papule dnešných dní robia všetko preto, aby nepriateľstvo medzi [...]

Čas vodcov svorky

27.06.2024

V chotároch niekoľkých obcí v našom malom okrese sa zhromaždila neveľká svorka psov. Veľkých vlčiakov, miešancov, ale aj krpatých čivav. Svorku tvorili spočiatku najmohutnejšie psy. Všetci jedinci voči nej prechovávali radšej rešpekt. Prevažne nechcený, ale čo v takej situácii? Tri či štyri čivavy sa ku svorke pridali neskôr. Prišli o svojho pána [...]

Peniaze pre Starobince a Domy opatrovateľských služieb

25.06.2024

dôkladné či úplné majetkové priznanie k žiadosti o priznanie dôchodku od Sociálnej poisťovne prednostný podiel Starobinca, Domu opatrovateľskej služby na dedičstve o zameškané platby opatrovaného seniora Tento jednoduchý a priamočiary krok výrazne zmení „neschopnosť“ platiť za služby Domova pre seniorov. Neschopnosť samotného seniora aj jeho [...]

internet výpadok microsoft letisko

Najhorší výpadok IT systémov v histórii: Kto zaplatí škody, ktoré napáchal?

20.07.2024 14:22

Postihnuté bolo veľké množstvo odvetví, od leteckých spoločností po finančné služby.

Chán Júnis / Hamas / Palestína / Gaza /

V Gaze pri útokoch Izraela za posledný deň zahynulo 37 ľudí, uvádzajú tamojšie úrady

20.07.2024 14:14, aktualizované: 14:26

Počet obetí z radov Palestínčanov sa po deviatich mesiacoch izraelskej vojenskej ofenzívy blíži k 39-tisíc.

Grécko-požiare-búrky-výstraha

Grécko sužuje vlna horúčav: Blesky zabíjali dobytok a spôsobili požiare

20.07.2024 13:55

V oblasti viac na sever, blízko gréckeho mesta Florina, uhynulo v dôsledku úderov bleskov dovedna deväť kusov hovädzieho dobytka.

Dúhový Pride 2024 v Bratislave, LGBT pochod

FOTO: Začal sa dúhový Pride. Aj LGBTI+ kultúra je slovenská kultúra, odkazujú

20.07.2024 12:46, aktualizované: 13:05

LGBTI+ ľudia na Slovensku odjakživa žili, tvorili a zachytávali svoje životné príbehy v najrôznejších umeleckých podobách.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 247
Celková čítanosť: 697370x
Priemerná čítanosť článkov: 2823x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy