Založ si blog

Môže nám to byť nepríjemné

Myslím prehra v ozbrojenom konflikte. Prečo?

Tomuto ozbrojenému konfliktu predchádzali viaceré znepokojenia bojujúcich strán. Jedni sa obávali vlastných obyvateľov, ktorí neakceptovali ozbrojený prevrat vo vlastnej krajine, preto na nich roky strieľali delostrelecké granáty, druhí odmietali nechať si pod okna voziť ohrozujúce zbrane a nečinne sa prizerať. V takejto situácii sa žiadal veľmi, ale veľmi prezieravý pohľad na budúcnosť. Videnie skutočnej budúcnosti, či budúcej skutočnosti.

Dnešná realita dokazuje, že práve toto videnie chýbalo. Všetkým. Hlavným aktérom, aj tým, ktorí sa iba „prizerali“ a „prizerajú“. To ale nie je všetko, lebo „problém“ nekončí a videnie budúcnosti stále absentuje.

Dnes môžeme na hlavnej scéne sveta vidieť drzáňa, ktorý si dávno pred vypuknutím konfliktu bol istý svojím víťazstvom, a ktorý dnes bojuje za nás! Teda on svoje víťazstvo má vo vrecku a teraz ide o nás. Aby sme my neprehrali a nedostali sa tam, ani neviem kam. A to som ani netušil, že sme vo vojne. Že za nás musí bojovať cudzinec! Ako a kedy sme to dopustili?

No a keď prehra, to potom sa možno dozvieme, že hlavní vinníci sme my! Nie on! Že to my sme prehrali, že to my sme neurobili čo sme mali a nesplnili si úlohy, ktoré nám drzáň zadal. A ktohovie, aké všetky úlohy sme dostali, o ktorých sme sa možno ani nedozvedeli. Lebo nám ich „prizerajúci sa“ neprezradili. A že sme to my, kto bude platiť vojnové reparácie! A basta! Preto s tým treba začať čím skôr, najlepšie hneď. Preto tie dodávky, preto to vyzbrojovanie? A to nám raz môže byť ešte veľmi nepríjemné.

Napadajú mi tieto súvislosti v spojení s tým, že naša pani prezidentka vyznamenala akýchsi nedemokratov. Neviem či sa pomýlila alebo to bol úmysel. Úmysel kohosi, kto sa na tomto akte podieľal a nepomýlil sa. Lebo aj na Ukrajine to začalo tým, že prezident Viktor Juščenko udelil vysoké štátne vyznamenanie Banderovi, ktoré neskôr ukrajinský súd zrušil.

Neviem či prezident Juščenko sa pomýlil, ale určite tam bol niekto, kto sa nepomýlil a toto chcel. Nedochádza k tomu aj u nás? Lebo kam to doviedlo vidíme všetci. Len dúfam, že to nechceme …

Ničenie občianskej infraštruktúry a pokyn na ústup

24.06.2022

V európskych dejinách sú známe prípady, keď ustupujúci zničili vlastné obydlia, vypálili celé obce, aby protivník, ktorý bol na postupe nič nezískal, nič nenašiel. A tak nastávali situácie, že armáda dobyla ďalšie územie, ale ostala bez prístrešku a o hlade. Nebolo kam hlavu schovať, nebolo čo rabovať, nebolo čo zabiť, ani sliepku. Tento postup bol [...]

Titanic s poodhrnutou záclonou

14.06.2022

Pozreli sme si s manželkou tento veľmi úspešný film, ktorý mnohí z vás poznajú. Film opisujúci príbeh prvej plavby, ktorá sa stala zároveň aj poslednou pre túto loď. Aj pre mnohých cestujúcich. Celkom okolo 1 450 ľudí, ktorí tam vtedy zomreli. Film naozaj poctivo spracovaný všetkými zúčastnenými. Od autora námetu, scenára, tvorcov hudby, [...]

Čaputová a Hitler?

06.06.2022

Pani Čaputová vo svojom prejave pred poslancami Ukrajiny v Kyjeve uviedla: „Hitler pred začiatkom druhej svetovej vojny odkázal svetu, že slobodné a demokratické Československo nepatrí do jeho plánu novej Európy“. Neviem kedy, kde presne a komu to Hitler povedal, lebo zdroj pani Čaputová neuviedla, ale som zaskočený tým, že v tomto čase a v tejto situácii [...]

Joe Biden, Nemecko, Markus Söder

Zakázať, zastropovať ceny. Lídri G7 budú hovoriť o ruskom zlate a rope

26.06.2022 07:00

Štáty skupiny G7 majú na programe stretnutia nielen otázku Ruska, ale aj debatu o mocenských ambíciách Číny či klíme.

vojna na Ukrajine, Charkov

ONLINE: V Kyjeve sa ozvali výbuchy, bude hlavné mesto opäť cieľom?

26.06.2022 06:45

V hlavom meste Ukrajiny opäť zaznamenali výbuchy. Ak Rusko ovládne Donbas, pohne sa ďalej? Podľa Zelenského si Ukrajina všetky dobyté územia vezme späť.

opičie kiahne

WHO nevyhlási stav núdze pre opičie kiahne, treba ich však monitorovať

26.06.2022 06:36

Núdzový výbor WHO uviedol, že mnohé aspekty prudko sa šíriacej nákazy sú "nezvyčajné" a priznal, že opičie kiahne boli roky zanedbávané.

Guantanámo

Afganec sa z Guantanáma dostal po 15 rokoch. Taliban chce dostať von ďalšieho

26.06.2022 06:00

Afganec prepustený po 15 rokoch väznenia na americkej základni Guantánamo na Kube sa v sobotu vrátil domov, kde ho privítali ako hrdinu.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 163
Celková čítanosť: 416829x
Priemerná čítanosť článkov: 2557x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy