Založ si blog

Môžete ísť . . . takí podnikatelia

 

Stále veľmi častá odpoveď firmy zamestnancovi, ktorý očakáva od zamestnávateľa zvýšenie platu alebo hľadá uňho pochopenie pre zmenu zmennosti napr. z troj zmennej na dvoj zmennú. Zamestnávateľ je vždy ten, kto jediný pozná pravdu, kto jediný pozná správnu odpoveď, kto jediný vie, čo je správne. Či už ide o výšku mzdy, príplatkov či organizácie práce alebo ide o názor zamestnanca.

 

V súčasnosti sa častejšie pertraktuje zvýšenie príplatkov za prácu vo sviatok a prácu v noci. A opäť sú to zamestnávatelia, ktorí jediní poznajú správnu odpoveď. A tou je, že to nie je vhodné a zníži to ich konkurencieschopnosť. Vždy je to nevhodné. Aj zvýšenie smiešnej minimálnej mzdy je nevhodné a rovnako ich to všestranne poškodzuje, priam ženie do kúta.

 

Aj keď títo zamestnávatelia, monopolisti na rozum, vedia všetko najlepšie, akosi nikdy nevedia,  že už kilometer od Bratislavy sú spomínané príplatky vo výške 100 percent základnej mzdy. Dvakrát aj trikrát vyššej. A sú konkurencieschopní. Dokonca dokážu zvalcovať tých „našich“.

 

Preto sa nazdávam, že možno už konečne nastal čas pre celú našu spoločnosť, pre mňa osobne nastal už dávno, povedať týmto „našim“ podnikateľom aby šli (trebárs aj podnikať), keď sa im tu nepáči, napríklad do Rakúska. Presne tak, ako oni diktujú svojím zamestnancom. Nech odídu a nech prenechajú podnikateľský priestor tým podnikateľom, ktorí sú konkurencieschopní aj s dvoj či dokonca štvornásobne vyššími mzdami.

 

A rovnako by si toto mali uvedomiť naše vlády a prestať dotovať desiatkami miliónov konkurencie neschopných a vytvárať vhodné podnikateľské prostredie pre schopnejších. Presne podľa vzoru správania sa podnikateľov voči zamestnancom. To ale musia naše vlády načerpať odvahu pýtať sa uchádzačov o náš podnikateľský priestor, čo nám chcú za to ponúknuť, čo za to získame. Presne ako títo podnikatelia zisťujú, čo im môže ponúknuť uchádzač o prácu, čo tým ich firma získa. Aby nedošlo k situácii, že schopní podnikatelia sem nebudú môcť prísť, lebo náš ekonomický priestor bude zahumusený neschopnými.

 

Pomôžeš mi prosím?

27.08.2017

Igor je fakt skvelý chalan. Asi by som bola najšťastnejšia na svete, keby ma pozval na kávu, džús či hocičo iné, aj obyčajnú vodu. Lebo je to chalan, ktorý rád spolupracuje, pomôže komukoľvek viac »

Toto potrebuje mesto Žilina?

17.08.2017

Pred pár dňami (15. alebo 16. 8) som zachytil v spravodajstve RTVS, že v Bytčici chátra kaštieľ a dve penzistky ho veľmi potrebujú pre napĺňanie svojho poslania. No a aby mali kde toto svoje viac »

Prečo exodus do zeme zasľúbenej?

25.07.2017

Nepokoje v zemi zasľúbenej sú štandardom života nielen posledné týždne či roky, ale celé desaťročia, storočia, presnejšie posledné štyri tisícročia. Čítajte v dejepisných knihách viac »

Bukurešť, protest

V Bukurešti protestovali desaťtisíce ľudí proti kontroverzným vládnym reformám

20.01.2018 22:00

Zhruba 30-tisíc ľudí sa zišlo v sobotu večer v centre rumunskej metropoly Bukurešť na proteste proti tamojšej vláde a jej kontroverzným reformám.

afganistan

Skupina ozbrojencov zaútočila na hotel v Kábule

20.01.2018 21:01

Skupina prinajmenšom štyroch ozbrojencov zaútočila v sobotu večer na hotel Intercontinental v afganskej metropole Kábul.

polícia, policajti

NAKA rieši prípady daňových podvodov za milióny eur

20.01.2018 19:41

Prípad možných daňových podvodov z mája minulého roka prechádza do ďalšej fázy.

Kalifornia, požiar

Po požiari hotelu v Prahe zomreli dvaja ľudia, ďalší skončili v nemocnici

20.01.2018 19:29, aktualizované: 20:08

Najmenej dvoch mŕtvych a množstvo zranených si vyžiadal požiar štvorhviezdičkového hotela Eurostars David, ktorý sa nachádza v centre českej metropoly Praha.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 105
Celková čítanosť: 169410x
Priemerná čítanosť článkov: 1613x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy