Založ si blog

Môžete ísť . . . takí podnikatelia

 

Stále veľmi častá odpoveď firmy zamestnancovi, ktorý očakáva od zamestnávateľa zvýšenie platu alebo hľadá uňho pochopenie pre zmenu zmennosti napr. z troj zmennej na dvoj zmennú. Zamestnávateľ je vždy ten, kto jediný pozná pravdu, kto jediný pozná správnu odpoveď, kto jediný vie, čo je správne. Či už ide o výšku mzdy, príplatkov či organizácie práce alebo ide o názor zamestnanca.

 

V súčasnosti sa častejšie pertraktuje zvýšenie príplatkov za prácu vo sviatok a prácu v noci. A opäť sú to zamestnávatelia, ktorí jediní poznajú správnu odpoveď. A tou je, že to nie je vhodné a zníži to ich konkurencieschopnosť. Vždy je to nevhodné. Aj zvýšenie smiešnej minimálnej mzdy je nevhodné a rovnako ich to všestranne poškodzuje, priam ženie do kúta.

 

Aj keď títo zamestnávatelia, monopolisti na rozum, vedia všetko najlepšie, akosi nikdy nevedia,  že už kilometer od Bratislavy sú spomínané príplatky vo výške 100 percent základnej mzdy. Dvakrát aj trikrát vyššej. A sú konkurencieschopní. Dokonca dokážu zvalcovať tých „našich“.

 

Preto sa nazdávam, že možno už konečne nastal čas pre celú našu spoločnosť, pre mňa osobne nastal už dávno, povedať týmto „našim“ podnikateľom aby šli (trebárs aj podnikať), keď sa im tu nepáči, napríklad do Rakúska. Presne tak, ako oni diktujú svojím zamestnancom. Nech odídu a nech prenechajú podnikateľský priestor tým podnikateľom, ktorí sú konkurencieschopní aj s dvoj či dokonca štvornásobne vyššími mzdami.

 

A rovnako by si toto mali uvedomiť naše vlády a prestať dotovať desiatkami miliónov konkurencie neschopných a vytvárať vhodné podnikateľské prostredie pre schopnejších. Presne podľa vzoru správania sa podnikateľov voči zamestnancom. To ale musia naše vlády načerpať odvahu pýtať sa uchádzačov o náš podnikateľský priestor, čo nám chcú za to ponúknuť, čo za to získame. Presne ako títo podnikatelia zisťujú, čo im môže ponúknuť uchádzač o prácu, čo tým ich firma získa. Aby nedošlo k situácii, že schopní podnikatelia sem nebudú môcť prísť, lebo náš ekonomický priestor bude zahumusený neschopnými.

 

Fluktuácia pracovníkov je vážny signál

04.07.2018

Avšak naše úrady o tom nevedia. Kedysi vedeli, ale prišiel taký čas, že už nevedia. A tak nemajú žiadny dôvod ani odvahu urobiť vo firme, kde fluktuácia pracovníkov presahuje určité percento, viac »

Žiadna vás neprekoná. Dožičte mu však rodinu

03.07.2018

Máte muža? Či len obkendoša, ktorému vystačí spoločná strava a bývanie? Prípadne pranie? V tom prípade neopierajte sa oň, nespoliehajte sa naň! Ten muž je užitočnejší. Lebo mužovi, viac »

Aspoň že Rusko reprezentujú olympijskí športovci!

23.02.2018

Lebo čo ostatný svet? Ten reprezentujú profesionáli a finanční čakatelia. Tým nejde o žiaden šport, o žiadneho ducha športového priateľstva. Iba o finančné vízie.(?) Nie som zástancom viac »

MH17, zostrelenie, lietadlo, trosky, vyšetrovanie

EÚ vyzvala Rusko, aby prijalo zodpovednosť za zostrelenie lietadla MH17

17.07.2018 22:45

Mogheriniová pripomenula závery holandských vyšetrovateľov, že Rusko nesie priamu zodpovednosť za tragédiu zo 17. júla 2014, ktorú neprežil nikto z takmer 300 ľudí na palube lietadla.

Kim čong-un

Kim Čong-un chystá na august rozsiahlu amnestiu

17.07.2018 22:33

V severokórejských väzniciach sa nachádza približne 200 000 osôb vrátane žien a detí, ktoré sa dostali za mreže prevažne z politických dôvodov.

mayová

Mayová tesne zvíťazila v kľúčovom hlasovaní o stratégii brexitu

17.07.2018 21:34

Za dodatok hlasovalo 12 rebelov z radov konzervatívcov, návrh však napokon neprešiel vďaka štyrom hlasom opozičných labouristov.

irán, usa, trump

Irán zažaloval USA pre odstúpenie od jadrovej dohody

17.07.2018 21:06

Teherán nemá v súvislosti so žalobou veľké očakávania a týmto spôsobom chce upozorniť na nelegálnosť amerického postupu.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 111
Celková čítanosť: 190403x
Priemerná čítanosť článkov: 1715x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy