Založ si blog

Môžete ísť . . . takí podnikatelia

 

Stále veľmi častá odpoveď firmy zamestnancovi, ktorý očakáva od zamestnávateľa zvýšenie platu alebo hľadá uňho pochopenie pre zmenu zmennosti napr. z troj zmennej na dvoj zmennú. Zamestnávateľ je vždy ten, kto jediný pozná pravdu, kto jediný pozná správnu odpoveď, kto jediný vie, čo je správne. Či už ide o výšku mzdy, príplatkov či organizácie práce alebo ide o názor zamestnanca.

 

V súčasnosti sa častejšie pertraktuje zvýšenie príplatkov za prácu vo sviatok a prácu v noci. A opäť sú to zamestnávatelia, ktorí jediní poznajú správnu odpoveď. A tou je, že to nie je vhodné a zníži to ich konkurencieschopnosť. Vždy je to nevhodné. Aj zvýšenie smiešnej minimálnej mzdy je nevhodné a rovnako ich to všestranne poškodzuje, priam ženie do kúta.

 

Aj keď títo zamestnávatelia, monopolisti na rozum, vedia všetko najlepšie, akosi nikdy nevedia,  že už kilometer od Bratislavy sú spomínané príplatky vo výške 100 percent základnej mzdy. Dvakrát aj trikrát vyššej. A sú konkurencieschopní. Dokonca dokážu zvalcovať tých „našich“.

 

Preto sa nazdávam, že možno už konečne nastal čas pre celú našu spoločnosť, pre mňa osobne nastal už dávno, povedať týmto „našim“ podnikateľom aby šli (trebárs aj podnikať), keď sa im tu nepáči, napríklad do Rakúska. Presne tak, ako oni diktujú svojím zamestnancom. Nech odídu a nech prenechajú podnikateľský priestor tým podnikateľom, ktorí sú konkurencieschopní aj s dvoj či dokonca štvornásobne vyššími mzdami.

 

A rovnako by si toto mali uvedomiť naše vlády a prestať dotovať desiatkami miliónov konkurencie neschopných a vytvárať vhodné podnikateľské prostredie pre schopnejších. Presne podľa vzoru správania sa podnikateľov voči zamestnancom. To ale musia naše vlády načerpať odvahu pýtať sa uchádzačov o náš podnikateľský priestor, čo nám chcú za to ponúknuť, čo za to získame. Presne ako títo podnikatelia zisťujú, čo im môže ponúknuť uchádzač o prácu, čo tým ich firma získa. Aby nedošlo k situácii, že schopní podnikatelia sem nebudú môcť prísť, lebo náš ekonomický priestor bude zahumusený neschopnými.

 

Aspoň že Rusko reprezentujú olympijskí športovci!

23.02.2018

Lebo čo ostatný svet? Ten reprezentujú profesionáli a finanční čakatelia. Tým nejde o žiaden šport, o žiadneho ducha športového priateľstva. Iba o finančné vízie.(?) Nie som zástancom viac »

Gratulácia Anastázii

17.02.2018

No úspech to je obrovský. Niet o tom žiadnych pochýb. Aj tým posledným terčíkom iba ponúkla a dala súperkám šancu. Nádherné! Všetci vieme, že je to zásluha aj našej krajiny, ktorú viac »

Prosba administrátorovi

13.02.2018

Už veľakrát som sa chcel s týmto apelom obrátiť na administrátora, ale doposiaľ to nikdy nevyšlo a zakaždým som si povedal, veď sa to nejako utrasie a ustáli. Žiaľ, neutriaslo sa ani neustálilo. viac »

rakúsky parlament

Rakúsky parlament schválil sporný "bezpečnostný balík"

21.04.2018 08:14

Na základe schválených legislatívnych zmien získa polícia prístup k väčšine monitorovacích kamier vo verejných priestoroch.

Trump

Trump spucoval OPEC za vysoké ceny ropy

21.04.2018 08:00

OPEC "opäť robí zle" vyhlásil Trump v piatok na Twitteri a dodal, že snaha o zachovanie vysokých cien ropy "nebude akceptovaná!".

NTU robot, Singapur

Robot zložil stoličku z Ikea za dvadsať minút. Za koľko to zvládnete vy?

21.04.2018 06:49

Jedenásť minút premýšľať, deväť minút skladal. Singapurským vedcom sa podarilo vyvinúť robota, ktorý zložil stoličku Ikea.

KĽDR, raketa, Kim Čong-un

Kim zastavil jadrové i raketové testy a uzavrie strelnicu

21.04.2018 06:20

Severokórejský vodca Kim Čong-un oznámil, že KĽDR s okamžitou platnosťou zastavuje jadrové a raketové testy a uzavrie jadrovú strelnicu na severe krajiny.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 109
Celková čítanosť: 183743x
Priemerná čítanosť článkov: 1686x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy