Založ si blog

Toto potrebuje mesto Žilina?

Pred pár dňami (15. alebo 16. 8) som zachytil v spravodajstve RTVS, že v Bytčici chátra kaštieľ a dve penzistky ho veľmi potrebujú pre napĺňanie svojho poslania. No a aby mali kde toto svoje poslanie vykonávať, hodil by sa im presne tento kaštieľ.

 

Z celej tejto relácie som vyrozumel, že terajší majiteľ, ktorý nehnuteľnosť kúpil s cieľom jej ďalšieho predaja, ju chce konečne predať. Predať ju chce za 3,1 mil. €, čo je päťnásobok ceny, za ktorú ju kúpil. Nuž je potrebné konečne nájsť kupca. A tým by mohlo byť mesto Žilina, ktoré za 3,1 mil. potrebuje kúpiť práve túto ruinu. No a za ďalších možno 10 mil. ju sprevádzkovať do stavu vyhovujúceho normám. Lebo nič lepšie a lacnejšie pre dve penzistky v Žiline neexistuje ani sa nedá zaobstarať. A pomôcť možno bude musieť aj RTVS.

 

Zaujala ma táto správa, nakoľko plne zodpovedá marketingovým pravidlám pre „čerpanie“ verejných peňazí. Štátnych či komunálnych. Jednoducho je potrebné vytvoriť „dopyt“, najlepšie celospoločenský, no a potom ho už len obetavosťou príslušných movitých politikov napĺňať. A už sa vyjadril v zmienenej relácii aj primátor mesta pán Choma s konštatovaním, že cena sa mu zdá vysoká, ale je pripravený s predávajúcim ďalej rokovať. To, že za 0,1 mil. je mesto schopné zaobstarať vyhovujúcu miestnosť aj pre štyri penzistky ani slovo.

 

A ktohovie, či terajší majiteľ už ten kaštieľ aj zaplatil. Nie je náhodou stále evidovaný u žilinskej nemocnice, od ktorej to kúpil (podľa slov relácie) ako neuhradená dlhodobá pohľadávka? Zažil som v mojej praxi aj to, že nový majiteľ bol už aj zapísaný v katastri nehnuteľností ako nový majiteľ (niekoľko rokov), ale kúpu nehnuteľnosti nezaplatil. A potom už závisí iba od predávajúceho, ako intenzívne sa bude domáhať svojich peňazí a úhrady kúpnej ceny.

 

A nakoniec, až sa bojím pýtať, aj keď len sám seba, či predávajúcim nebol v tomto prípade štát alebo priamo mesto Žilina (ako majiteľ či správca nemocnice), ktorá má byť teraz spätným kupcom. Iba za päťnásobok ceny … Nuž niektorí podnikať jednoducho vedia.  Aj v Žiline.

 

Viac o kaštieli sa dá vidieť aj na:  https://www.youtube.com/watch?v=MG-uxSuPJLQ

 

Aby mužom bolo dovolené dvoriť

10.08.2018

Feministky sú platené ničiteľky spoločnosti a obvykle aj zlatokopky. Im nezáleží na tom čo hovoria a robia, im záleží iba na ich osobnom prospechu. Sú to luhaniu oddané indivíduá. Žiaľ, viac »

Fluktuácia pracovníkov je vážny signál

04.07.2018

Avšak naše úrady o tom nevedia. Kedysi vedeli, ale prišiel taký čas, že už nevedia. A tak nemajú žiadny dôvod ani odvahu urobiť vo firme, kde fluktuácia pracovníkov presahuje určité percento, viac »

Žiadna vás neprekoná. Dožičte mu však rodinu

03.07.2018

Máte muža? Či len obkendoša, ktorému vystačí spoločná strava a bývanie? Prípadne pranie? V tom prípade neopierajte sa oň, nespoliehajte sa naň! Ten muž je užitočnejší. Lebo mužovi, viac »

more, oceán, zvieratá, plasty

Thajsko plánuje zakázať dovoz elektronického a plastového odpadu

16.08.2018 12:03

Do krajiny prichádza elektronický odpad z mnohých častí sveta - vrátane Spojených štátov, Európskej únie, Hongkongu, Singapuru či Japonska.

Turecko

Turci od Slovákov pýtajú doláre

16.08.2018 12:00

Pád tureckej líry oproti doláru aj euru má vplyv aj na Slovákov dovolenkujúcich v Turecku. Ešte v máji turecké zmenárne dávali za jedno euro päť lír a teraz dávajú sedem.

Nitra, MHD, autobus

Za volant si sadnú Ukrajinci

16.08.2018 12:00

Desiatky šoférskych miest v mestskej hromadnej doprave zívajú prázdnotou. Dopravcovia preto začnú od septembra dopĺňať chýbajúce stavy pracovníkmi z Ukrajiny.

most snp, novy most

V zlom až havarijnom stave je na Slovensku tisíc cestných mostov, upozorňujú odborníci

16.08.2018 11:38

Na Slovensku sa momentálne podľa posledných štatistík nachádza 8 066 cestných mostov.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 112
Celková čítanosť: 193030x
Priemerná čítanosť článkov: 1723x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy