Založ si blog

Toto potrebuje mesto Žilina?

Pred pár dňami (15. alebo 16. 8) som zachytil v spravodajstve RTVS, že v Bytčici chátra kaštieľ a dve penzistky ho veľmi potrebujú pre napĺňanie svojho poslania. No a aby mali kde toto svoje poslanie vykonávať, hodil by sa im presne tento kaštieľ.

 

Z celej tejto relácie som vyrozumel, že terajší majiteľ, ktorý nehnuteľnosť kúpil s cieľom jej ďalšieho predaja, ju chce konečne predať. Predať ju chce za 3,1 mil. €, čo je päťnásobok ceny, za ktorú ju kúpil. Nuž je potrebné konečne nájsť kupca. A tým by mohlo byť mesto Žilina, ktoré za 3,1 mil. potrebuje kúpiť práve túto ruinu. No a za ďalších možno 10 mil. ju sprevádzkovať do stavu vyhovujúceho normám. Lebo nič lepšie a lacnejšie pre dve penzistky v Žiline neexistuje ani sa nedá zaobstarať. A pomôcť možno bude musieť aj RTVS.

 

Zaujala ma táto správa, nakoľko plne zodpovedá marketingovým pravidlám pre „čerpanie“ verejných peňazí. Štátnych či komunálnych. Jednoducho je potrebné vytvoriť „dopyt“, najlepšie celospoločenský, no a potom ho už len obetavosťou príslušných movitých politikov napĺňať. A už sa vyjadril v zmienenej relácii aj primátor mesta pán Choma s konštatovaním, že cena sa mu zdá vysoká, ale je pripravený s predávajúcim ďalej rokovať. To, že za 0,1 mil. je mesto schopné zaobstarať vyhovujúcu miestnosť aj pre štyri penzistky ani slovo.

 

A ktohovie, či terajší majiteľ už ten kaštieľ aj zaplatil. Nie je náhodou stále evidovaný u žilinskej nemocnice, od ktorej to kúpil (podľa slov relácie) ako neuhradená dlhodobá pohľadávka? Zažil som v mojej praxi aj to, že nový majiteľ bol už aj zapísaný v katastri nehnuteľností ako nový majiteľ (niekoľko rokov), ale kúpu nehnuteľnosti nezaplatil. A potom už závisí iba od predávajúceho, ako intenzívne sa bude domáhať svojich peňazí a úhrady kúpnej ceny.

 

A nakoniec, až sa bojím pýtať, aj keď len sám seba, či predávajúcim nebol v tomto prípade štát alebo priamo mesto Žilina (ako majiteľ či správca nemocnice), ktorá má byť teraz spätným kupcom. Iba za päťnásobok ceny … Nuž niektorí podnikať jednoducho vedia.  Aj v Žiline.

 

Viac o kaštieli sa dá vidieť aj na:  https://www.youtube.com/watch?v=MG-uxSuPJLQ

 

O okupácii v 1968. z iného uhla pohľadu

24.08.2018

Stíchli spomienky na 68., odzneli rôzne ponosy, čo nebolo možné hovoriť do zmeny režimu sa povedalo. Boli to výhradne zlé spomienky, pripomínanie toho, ako sa ľudia báli keď videli armádu viac »

Aby mužom bolo dovolené dvoriť

10.08.2018

Feministky sú platené ničiteľky spoločnosti a obvykle aj zlatokopky. Im nezáleží na tom čo hovoria a robia, im záleží iba na ich osobnom prospechu. Sú to luhaniu oddané indivíduá. Žiaľ, viac »

Fluktuácia pracovníkov je vážny signál

04.07.2018

Avšak naše úrady o tom nevedia. Kedysi vedeli, ale prišiel taký čas, že už nevedia. A tak nemajú žiadny dôvod ani odvahu urobiť vo firme, kde fluktuácia pracovníkov presahuje určité percento, viac »

mangalice rodinka sedlak

Francúzi objavujú čaro mäsa z mangalíc

20.10.2018 10:56

V kopcoch juhovýchodného Francúzska sa začína rozširovať chov maďarského plemena ošípaných, ktoré v Európe takmer vymizlo. A to vďaka milovníkom šunky.

Syria

Teroristi z IS začali prepúšťať sýrskych rukojemníkov

20.10.2018 09:31

Sýrska vláda za výkupné 27 miliónov dolárov recipročne prepustí 60 žien bojovníkov Islamského štátu.

migranti

Tritisíc migrantov smerujúcich z Hondurasu do USA dorazilo k mexickej hranici

20.10.2018 09:06

Americký prezident Trump pohrozil uzavretím južnej hranice Spojených štátov.

Afganistan parlament voľby

Afganistan hlasuje v 'napätých' parlamentných voľbách

20.10.2018 08:30, aktualizované: 10:48

Na priebeh volieb začalo dohliadať viac vojakov a policajtov.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 113
Celková čítanosť: 199537x
Priemerná čítanosť článkov: 1766x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy