Založ si blog

Naháňajú lekári kšeft poisťovniam?

Kladiem si otázku, ako je možné, že pacient odchádzajúci z nemocnice, ale aj z iného vyšetrenia, nedostane na podpis faktúru? Aby potvrdil vlastným podpisom, že také liečenie a taká starostlivosť mu boli poskytnuté a toľko to stálo. A vedel by, koľko zaň jeho poisťovňa zaplatí. Zároveň by videl na vlastné oči, koľko to je, či je to málo.

 

Ale ani zdravotné poisťovne nenastoja na tom, aby faktúra bola potvrdená ich klientom. Platia za svojho klienta, ale nechcú od neho, aby potvrdil správnosť fakturácie. Rozumie tomu niekto?

 

Lekári a aj zdravotné poisťovne chcú, aby im pacienti a aj ostatná spoločnosť slepo verili. Že oni, lekári a teda aj poisťovne, dostávajú málo. Ale koľko to je, nech sa pacient nestará, lebo tam sú dvere! A že vraj cirkev chce, aby ľudia verili …

 

A v tejto situácii lekári hrozia výpoveďami? Už som kedysi písal, že je potrebné zrušiť celé zdravotníctvo, že nepotrebujeme žiadnych lekárov. Zdraví prežijú, chorí zomrú a spoločnosť bude zdravá a bez nákladov na zdravotníctvo aj bohatá. Ale vtedy som to myslel ako sarkazmus, ktorý má „liečiť“ spoločenské vzťahy. Dnes mám celkom iné pocity.

 

Takže podľa pánov doktorov má štát ešte viac zdierať ľudí a nazdierané má dávať zdravotným poisťovniam!? Takto si to želajú páni doktori!? Lebo štát nedáva lekárom a lekári to ani nežiadajú!

 

Takže páni doktori sú nespokojní s tým, že zdravotné poisťovne vytvárajú malé zisky? Sú nespokojní s tým, že zamestnanci poisťovní málo zarábajú? Sú nespokojní s tým, ako nemoderne sú tieto poisťovne vybavené? Aké majú tieto poisťovne nízke prevádzkové náklady? Preto tlačia na štát, aby v prospech týchto poisťovní intenzívnejšie zdieral?

 

Ani z ministerstva zdravotníctva som nezachytil informáciu či výzvu lekárom, aby sa obrátili týmto smerom. Na tých, od koho dostávajú úhrady za svoju prácu. Keď im vraj uhrádzajú málo.

 

A stále čakám na výzvu ministra zdravotníctva voči zdravotným poisťovniam, aby ho podporili a verejne deklarovali, že v systéme zdravotníctva je dosť peňazí aj na tvorbu ziskov. Konečne, poisťovne sa chcú súdiť o ušlý zisk v stámiliónoch!

 

Prestaňte s klamaním, že to chcete pre pacienta. Vy to chcete od pacienta! A to je rozdiel! A chcete to pre seba! A pacientovi, ktorého takto chcete nútiť sa ďalej uskromňovať, napríklad na zdravšej výžive, na zdravšom životnom štýle, sa ešte viac zhorší zdravotný stav a bude nútený ešte viac využívať vaše služby. A keďže pacienti budú ešte v horšom zdravotnom stave, bude potrebné do systému zdravotníctva dávať ešte viac peňazí. Dobre vymyslené zacyklovanie …

 

Dúfam preto, že zodpovední činitelia budú mať dosť rozumu a dosť odvahy na presadenie rozumných, mravných a všestranne motivujúcich pravidiel aj pre financovanie zdravotníctva a vôbec nebudú polemizovať s do záhuby vedúcimi návrhmi lekárskych bossov. Je to veľmi jednoduché, stačí vedieť a chcieť.

 

Predavači novín a časopisov, v cene 50 centov, či trhovníci, musia mať registračné pokladne, o chvíľu s fiškálnou pamäťou. Už ste videli takú u lekára? To trhovníci a stánkari majú ísť príkladom tejto spoločnosti? Tak si to predstavuje ministerstvo financií? Alebo ministerstvo kultúry?

 

 

Pomôžeš mi prosím?

27.08.2017

Igor je fakt skvelý chalan. Asi by som bola najšťastnejšia na svete, keby ma pozval na kávu, džús či hocičo iné, aj obyčajnú vodu. Lebo je to chalan, ktorý rád spolupracuje, pomôže komukoľvek viac »

Toto potrebuje mesto Žilina?

17.08.2017

Pred pár dňami (15. alebo 16. 8) som zachytil v spravodajstve RTVS, že v Bytčici chátra kaštieľ a dve penzistky ho veľmi potrebujú pre napĺňanie svojho poslania. No a aby mali kde toto svoje viac »

Prečo exodus do zeme zasľúbenej?

25.07.2017

Nepokoje v zemi zasľúbenej sú štandardom života nielen posledné týždne či roky, ale celé desaťročia, storočia, presnejšie posledné štyri tisícročia. Čítajte v dejepisných knihách viac »

Tesla Semi

Tesla ukázala novinky. Elektrický ťahač a roadster

17.11.2017 20:00

Prototyp elektrického ťahače Tesla Semi a nový športový kabriolet Roadster predstavil vo štvrtok americký výrobca elektrických vozidiel Tesla.

ITAPA 2017: Otvorenie kongresu

Svet zaplavujú dáta neznámych vlastníkov

17.11.2017 20:00

Dáta sa stávajú tovarom. Čoraz väčší počet digitálnych zariadení produkuje záznamy o ľudskej činnosti.

17. NOVEMBER 1989, štrajk, protest

Novozvolení župani a lídri opozície sa stretli v Bratislave pri príležitosti 28. výročia nežnej revolúcie

17.11.2017 19:20

Týmto zhromaždením chceli zároveň noví predsedovia krajov deklarovať vzájomnú spoluprácu a začiatok pozitívnej zmeny v regiónoch.

katalansko

Belgický súd odložil rozhodnutie o vydaní katalánskych politikov na december

17.11.2017 18:38

Španielsky premiér Mariano Rajoy bude podľa vlastných slov rešpektovať rozhodnutie belgických súdov nech je akékoľvek.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 104
Celková čítanosť: 163109x
Priemerná čítanosť článkov: 1568x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy