Založ si blog

Naháňajú lekári kšeft poisťovniam?

Kladiem si otázku, ako je možné, že pacient odchádzajúci z nemocnice, ale aj z iného vyšetrenia, nedostane na podpis faktúru? Aby potvrdil vlastným podpisom, že také liečenie a taká starostlivosť mu boli poskytnuté a toľko to stálo. A vedel by, koľko zaň jeho poisťovňa zaplatí. Zároveň by videl na vlastné oči, koľko to je, či je to málo.

 

Ale ani zdravotné poisťovne nenastoja na tom, aby faktúra bola potvrdená ich klientom. Platia za svojho klienta, ale nechcú od neho, aby potvrdil správnosť fakturácie. Rozumie tomu niekto?

 

Lekári a aj zdravotné poisťovne chcú, aby im pacienti a aj ostatná spoločnosť slepo verili. Že oni, lekári a teda aj poisťovne, dostávajú málo. Ale koľko to je, nech sa pacient nestará, lebo tam sú dvere! A že vraj cirkev chce, aby ľudia verili …

 

A v tejto situácii lekári hrozia výpoveďami? Už som kedysi písal, že je potrebné zrušiť celé zdravotníctvo, že nepotrebujeme žiadnych lekárov. Zdraví prežijú, chorí zomrú a spoločnosť bude zdravá a bez nákladov na zdravotníctvo aj bohatá. Ale vtedy som to myslel ako sarkazmus, ktorý má „liečiť“ spoločenské vzťahy. Dnes mám celkom iné pocity.

 

Takže podľa pánov doktorov má štát ešte viac zdierať ľudí a nazdierané má dávať zdravotným poisťovniam!? Takto si to želajú páni doktori!? Lebo štát nedáva lekárom a lekári to ani nežiadajú!

 

Takže páni doktori sú nespokojní s tým, že zdravotné poisťovne vytvárajú malé zisky? Sú nespokojní s tým, že zamestnanci poisťovní málo zarábajú? Sú nespokojní s tým, ako nemoderne sú tieto poisťovne vybavené? Aké majú tieto poisťovne nízke prevádzkové náklady? Preto tlačia na štát, aby v prospech týchto poisťovní intenzívnejšie zdieral?

 

Ani z ministerstva zdravotníctva som nezachytil informáciu či výzvu lekárom, aby sa obrátili týmto smerom. Na tých, od koho dostávajú úhrady za svoju prácu. Keď im vraj uhrádzajú málo.

 

A stále čakám na výzvu ministra zdravotníctva voči zdravotným poisťovniam, aby ho podporili a verejne deklarovali, že v systéme zdravotníctva je dosť peňazí aj na tvorbu ziskov. Konečne, poisťovne sa chcú súdiť o ušlý zisk v stámiliónoch!

 

Prestaňte s klamaním, že to chcete pre pacienta. Vy to chcete od pacienta! A to je rozdiel! A chcete to pre seba! A pacientovi, ktorého takto chcete nútiť sa ďalej uskromňovať, napríklad na zdravšej výžive, na zdravšom životnom štýle, sa ešte viac zhorší zdravotný stav a bude nútený ešte viac využívať vaše služby. A keďže pacienti budú ešte v horšom zdravotnom stave, bude potrebné do systému zdravotníctva dávať ešte viac peňazí. Dobre vymyslené zacyklovanie …

 

Dúfam preto, že zodpovední činitelia budú mať dosť rozumu a dosť odvahy na presadenie rozumných, mravných a všestranne motivujúcich pravidiel aj pre financovanie zdravotníctva a vôbec nebudú polemizovať s do záhuby vedúcimi návrhmi lekárskych bossov. Je to veľmi jednoduché, stačí vedieť a chcieť.

 

Predavači novín a časopisov, v cene 50 centov, či trhovníci, musia mať registračné pokladne, o chvíľu s fiškálnou pamäťou. Už ste videli takú u lekára? To trhovníci a stánkari majú ísť príkladom tejto spoločnosti? Tak si to predstavuje ministerstvo financií? Alebo ministerstvo kultúry?

 

 

Mzdy dohodou?

27.04.2017

Podľa portálov na vyhľadávanie práce dominuje ponuka „mzda dohodou“. Nuž pokiaľ by to bola pravda, nič proti. Ale aké šance dohodovať sa má uchádzač o miesto robotníka? V čase či viac »

Všetci majú málo

22.03.2017

Nie je to tak dávno, keď som si myslel, že iba veľkooligarchovia vždy majú málo. Že sú to oni, kto ženie ľudstvo do záhuby cestou chamtivosti a nenásytnosti. Živá skúsenosť však napovedá viac »

Víminky

03.12.2016

Pred časom sa rozbehlo preverovanie výdavkov na propagáciu v rezorte ministerstva zahraničia. Nechcem to nijako komentovať, iba ma zaujali argumenty, ktoré majú dokazovať, že všetko je v poriadku. viac »

utečenci, migranti, migračná kríza, nemecko, hanau,

Americká polícia našla nákladiaku osem mŕtvych migrantov

23.07.2017 20:11

V prívese nákladného auta pred predajňou Walmart v texaskom San Antoniu našla polícia osem mŕtvol a tiež desiatky živých, ale značne dehydrovaných ľudí.

lajčák, miroslav lajčák,

Lajčáka čakajú povinnosti v OSN, zastúpi ho štátny tajomník Korčok

23.07.2017 20:00

Nové pracovné aj reprezentačné povinnosti čakajú hneď po letných prázdninách šéfa slovenskej diplomacie Miroslava Lajčáka.

dôchodca, dôchodok, penzia, pracujúci, zamestnanec

Dlhšia podpora pre ľudí 50 plus?

23.07.2017 20:00

Stratiť prácu po päťdesiatke je aj v dobrých ekonomických časoch problém.

Bojko Borisov, zbrane, bulharsko,

Sofia posiela zbrane do Sýrie

23.07.2017 20:00

Azerbajdžanská spoločnosť Silk Way Airlines dodáva cez Balkán zbrane aj pre opozíciu v Sýrii. V bulharských novinách Trud o tom informovala Diľana Gajtandžijevová.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 101
Celková čítanosť: 151491x
Priemerná čítanosť článkov: 1500x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy