Založ si blog

Naháňajú lekári kšeft poisťovniam?

Kladiem si otázku, ako je možné, že pacient odchádzajúci z nemocnice, ale aj z iného vyšetrenia, nedostane na podpis faktúru? Aby potvrdil vlastným podpisom, že také liečenie a taká starostlivosť mu boli poskytnuté a toľko to stálo. A vedel by, koľko zaň jeho poisťovňa zaplatí. Zároveň by videl na vlastné oči, koľko to je, či je to málo.

 

Ale ani zdravotné poisťovne nenastoja na tom, aby faktúra bola potvrdená ich klientom. Platia za svojho klienta, ale nechcú od neho, aby potvrdil správnosť fakturácie. Rozumie tomu niekto?

 

Lekári a aj zdravotné poisťovne chcú, aby im pacienti a aj ostatná spoločnosť slepo verili. Že oni, lekári a teda aj poisťovne, dostávajú málo. Ale koľko to je, nech sa pacient nestará, lebo tam sú dvere! A že vraj cirkev chce, aby ľudia verili …

 

A v tejto situácii lekári hrozia výpoveďami? Už som kedysi písal, že je potrebné zrušiť celé zdravotníctvo, že nepotrebujeme žiadnych lekárov. Zdraví prežijú, chorí zomrú a spoločnosť bude zdravá a bez nákladov na zdravotníctvo aj bohatá. Ale vtedy som to myslel ako sarkazmus, ktorý má „liečiť“ spoločenské vzťahy. Dnes mám celkom iné pocity.

 

Takže podľa pánov doktorov má štát ešte viac zdierať ľudí a nazdierané má dávať zdravotným poisťovniam!? Takto si to želajú páni doktori!? Lebo štát nedáva lekárom a lekári to ani nežiadajú!

 

Takže páni doktori sú nespokojní s tým, že zdravotné poisťovne vytvárajú malé zisky? Sú nespokojní s tým, že zamestnanci poisťovní málo zarábajú? Sú nespokojní s tým, ako nemoderne sú tieto poisťovne vybavené? Aké majú tieto poisťovne nízke prevádzkové náklady? Preto tlačia na štát, aby v prospech týchto poisťovní intenzívnejšie zdieral?

 

Ani z ministerstva zdravotníctva som nezachytil informáciu či výzvu lekárom, aby sa obrátili týmto smerom. Na tých, od koho dostávajú úhrady za svoju prácu. Keď im vraj uhrádzajú málo.

 

A stále čakám na výzvu ministra zdravotníctva voči zdravotným poisťovniam, aby ho podporili a verejne deklarovali, že v systéme zdravotníctva je dosť peňazí aj na tvorbu ziskov. Konečne, poisťovne sa chcú súdiť o ušlý zisk v stámiliónoch!

 

Prestaňte s klamaním, že to chcete pre pacienta. Vy to chcete od pacienta! A to je rozdiel! A chcete to pre seba! A pacientovi, ktorého takto chcete nútiť sa ďalej uskromňovať, napríklad na zdravšej výžive, na zdravšom životnom štýle, sa ešte viac zhorší zdravotný stav a bude nútený ešte viac využívať vaše služby. A keďže pacienti budú ešte v horšom zdravotnom stave, bude potrebné do systému zdravotníctva dávať ešte viac peňazí. Dobre vymyslené zacyklovanie …

 

Dúfam preto, že zodpovední činitelia budú mať dosť rozumu a dosť odvahy na presadenie rozumných, mravných a všestranne motivujúcich pravidiel aj pre financovanie zdravotníctva a vôbec nebudú polemizovať s do záhuby vedúcimi návrhmi lekárskych bossov. Je to veľmi jednoduché, stačí vedieť a chcieť.

 

Predavači novín a časopisov, v cene 50 centov, či trhovníci, musia mať registračné pokladne, o chvíľu s fiškálnou pamäťou. Už ste videli takú u lekára? To trhovníci a stánkari majú ísť príkladom tejto spoločnosti? Tak si to predstavuje ministerstvo financií? Alebo ministerstvo kultúry?

 

 

Aspoň že Rusko reprezentujú olympijskí športovci!

23.02.2018

Lebo čo ostatný svet? Ten reprezentujú profesionáli a finanční čakatelia. Tým nejde o žiaden šport, o žiadneho ducha športového priateľstva. Iba o finančné vízie.(?) Nie som zástancom viac »

Gratulácia Anastázii

17.02.2018

No úspech to je obrovský. Niet o tom žiadnych pochýb. Aj tým posledným terčíkom iba ponúkla a dala súperkám šancu. Nádherné! Všetci vieme, že je to zásluha aj našej krajiny, ktorú viac »

Prosba administrátorovi

13.02.2018

Už veľakrát som sa chcel s týmto apelom obrátiť na administrátora, ale doposiaľ to nikdy nevyšlo a zakaždým som si povedal, veď sa to nejako utrasie a ustáli. Žiaľ, neutriaslo sa ani neustálilo. viac »

kim

KĽDR rozhnevalo porovnanie s Kaddáfím, miesto príprav summitu hrozí jadrovými zbraňami

24.05.2018 09:39

Severokórejská predstaviteľka Čche Son-hui skritizovala amerického viceprezidenta Pencea a vyhlásila, že KĽDR je pripravená na konfrontáciu s jadrovými zbraňami.

Venezuela, kríza, nepokoje, Nicolás Maduro

USA v odvete vyhostili dvoch venezuelských diplomatov

24.05.2018 08:54

Ide o odvetu za rozhodnutie venezuelského prezidenta Madura vyhostiť dvoch amerických diplomatov v reakcii na sprísnenie sankcií voči venezuelskému režimu.

Emmanuel Macron, Vladimir Putin

Macron chce v Petrohrade s Putinom viesť "strategický dialóg"

24.05.2018 08:02

Ruské médiá pred návštevou označovali Macrona za ambiciózneho politika, ktorý uznáva, že bez Ruska nie je možné riešiť krízové ​​situácie.

vlada, matecna

Začala sa mimoriadna schôdza, Matečná čelí pokusu o odvolanie

24.05.2018 07:51, aktualizované: 09:30

Opozícia o Matečnej tvrdí, že zaviedla nekalé praktiky do prerozdeľovania peňazí určených pre Slovensko v rámci Spoločnej poľnohospodárskej politiky.

durilamichal

O lepších časoch bez pokrytectva

Štatistiky blogu

Počet článkov: 109
Celková čítanosť: 185778x
Priemerná čítanosť článkov: 1704x

Autor blogu

Kategórie

Odkazy